Praha - Jiří Paroubek /LEV21/ napsal otevřený dopis ministru financí Andreji Babišovi. Vadí mu, že MF Dnes odmítla přijímat jeho tiskové zprávy.
Jiří Paroubek patří k velmi aktivním politikům. Přestože jeho strana stojí mimo parlament, zásobuje média svými tiskovými zprávami. Na konci července mu ale přišlo z MF Dnes: "Prosím laskavě už nám nic neposílejte. R. Matulík, editor." Paroubek přitom tvrdí, že tiskové zprávy posílal na adresy, kam mají pisatelé posílat své názory.
Jednání novin ho vyprovokovalo k sepsání otevřeného dopisu majiteli Mafry, která MF Dnes vydává. Tím je Andrej Babiš.
"I když odhlédnu od nezdvořilého, ba arogantního tónu, který pan editor Matulík zvolil, je tento postup MfD skutečným opakem svobody slova a dává i důvěřivému člověku možnost skutečně významně zapochybovat o tom, že média, jež volí takové postupy, budou psát pravdu," píše Paroubek. Žádá vysvětlení, podle jakého klíče jsou články vybírány, a ptá se, jestli takto podle Babiše vypadá svoboda slova.
Do Babiše se v dopisu pustil poměrně zostra. Obvinil ho například z berlusconizace české politiky. "Aby si vrcholný politický představitel, ačkoli o sobě tvrdí, že je nepolitik, kupoval média, je v opravdu demokratických zemích západní Evropy zcela nevídaná věc, a to i tehdy, když onen politik tvrdí, že to dělá proto, aby tato média začala psát pravdu. Člověka pak napadá, čí pravda to má vlastně být, anebo zda si napříště koupíte i soudy, abyste se u nich 'domohl práva a pravdy'," doplnil Paroubek.
Související
Zeman na protivládní demonstraci v Praze. Zmínil ho i Paroubek
Jiří Paroubek byl zvolen předsedou nové ČSSD
Jiří Paroubek , MAFRA , Andrej Babiš
Aktuálně se děje
před 1 minutou
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
před 45 minutami
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
před 1 hodinou
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
před 1 hodinou
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
před 2 hodinami
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
před 3 hodinami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 3 hodinami
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 4 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 6 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Aktualizováno včera
Na Hrad dorazil Zůna, Šebestyán a Macinka. Jmenování Turka ministrem není pravděpodobné, řekl Pavel
včera
Macron tajně varoval evropské lídry: Existuje šance, že USA zradí Ukrajinu a Evropu
včera
Amerikou hýbe očkovací kauza: Po vakcíně zemřelo 10 dětí, tvrdí úřady. Důkazy ale nikdo nemá
včera
Král Karel III. pronesl vzácné prohlášení k Ukrajině. Odsoudil Rusko
včera
Zemřel světově proslulý kostýmní výtvarník Theodor Pištěk
Českou uměleckou scénu zasáhla smutná zpráva. Ve věku 93 let zemřel světově proslulý kostýmní výtvarník Theodor Pištěk, držitel Oscara, Césara či Českého lva. Proslavila ho zejména úspěšná spolupráce s oscarovým režisérem Milošem Formanem.
Zdroj: Jan Hrabě