Hudeček zneužil pravomocí, aby se ztrapnil, udeřil Paroubek

Praha - Rada hlavního města Prahy na návrh primátora Tomáše Hudečka pozastavila partnerství s ruskými městy Moskvou a Sankt Peterburgem. Tento krok okomentoval expremiér Jiří Paroubek, od nějž to Hudeček pěkně schytal.

"Právě jsme na zasedání rady města pozastavili partnerství Prahy s ruskými městy Moskvou a Sankt Peterburgem. Svévolný útok Putinova režimu na Ukrajinu ohrozil nejen suverenitu Ukrajiny, ale i bezpečnost celé Evropy. Zůstáváme přáteli s ruskými lidmi, odmítáme však imperiální politiku Kremlu. V ruském politickém systému navíc města nejsou skutečně samosprávnými orgány, které by na politice vlády byly nezávislé," uvedl v úterý primátor Hudeček.

To se ale nelíbí lídrovi strany LEV 21 Jiřímu Paroubkovi. "Současný primátor Hudeček se svou TOP 09 neváhal zneužít svých pravomocí k tomu, aby se opět ztrapnil. Jednobarevná Rada Prahy složená pouze ze členů TOP 09 údajně v odvetě za chování Ruska v souvislosti se situací na Ukrajině nejprve navrhla pozastavení a pak také pozastavila partnerství Prahy s Moskvou a Petrohradem," udeřil expremiér.

"Víme, že naše rozhodnutí samo o sobě nezastaví ruskou agresi. Věříme však, že když se k nám připojí další města, bude to účinný signál občanům Ruska, že politika Vladimira Putina je vážným nebezpečím pro budoucnost vzájemné spolupráce evropských zemí s Ruskem," dodal následně primátor na sociální síti.

„Moskva" ani „Petrohrad" ale podle Paroubka za chování kteréhokoli vrcholného politika nemůže. "Stejně jako „Praha" nemůže za chování například prezidenta Zemana, ale ani za trapné chování pana Hudečka. A to dobře ví i on sám, pouze se svou TOP 09 využívá takovýchto příležitostí, aby se mu dostalo alespoň nějakého prostoru v médiích. V nich je Hudeček většinou pouze díky svým problémům," komentuje Paroubek.

"Nedávno se o něm například psalo v souvislosti s tím, že si dělal volební kampaň za finance hlavního města a samozřejmě se o něm můžeme často dočíst v souvislosti s prodražováním tunelu Blanka a posouváním jeho otevření nebo v souvislosti s jeho působením v kauze Opencard, díky které je současný pražský primátor dokonce obžalovaný. Už to, že je obžalovaný, by ho v každé opravdu demokratické zemi diskvalifikovalo z politické soutěže, jakou jsou komunální volby," dodal expremiér.

"Krok s „přerušením partnerství" je pouze další ukázkou nekompetentnosti jednobarevné Rady Prahy v čele s T. Hudečkem, která místo aby pro Prahu pracovala, za což je placena, hlavní město pouze využívá jako svůj marketingový nástroj. Přerušení partnerství Prahy s Moskvou a Petrohradem nám také dává připomenout zahraniční politiku, kterou razila minulá pravicová vláda, jíž byla TOP 09 součástí a která navázala na vládu M. Topolánka. Obě vlády dokázaly ČR přivést do mezinárodní izolace," uzavřel Paroubek.

Související

Miloš Zeman

Zeman na protivládní demonstraci v Praze. Zmínil ho i Paroubek

Tisíce lidí dorazily na sobotní protivládní demonstraci na Václavském náměstí v Praze a vyslechly si i exprezidenta Miloše Zemana. Jeho hlas zazněl, ačkoliv bývalý prezident je momentálně hospitalizován v pražské Fakultní nemocnici Motol. Zemana zmínil i jeden z řečníků, konkrétně bývalý premiér Jiří Paroubek. 
Jiří Paroubek

Jiří Paroubek byl zvolen předsedou nové ČSSD

Předsedou strany Česká suverenita sociální demokracie, která používá značku dřívějších sociálních demokratů ČSSD, se dnes stal někdejší premiér a předseda bývalé ČSSD, nyní známé jako SOCDEM, Jiří Paroubek. Zvolili ho delegáti mimořádného stranického sjezdu v Praze.

Více souvisejících

Jiří Paroubek Tomáš Hudeček

Aktuálně se děje

před 19 minutami

Martin Kupka

Kupka se opřel do Babiše kvůli novému zmocněnci Landovskému

Opozice již kritizuje krok Babišovy vlády, která zřizuje další post zmocněnce. Někdejší český velvyslanec při NATO Jakub Landovský bude nově vládním zmocněncem pro plnění závazků vůči Severoatlantické alianci. Do Babiše se kvůli tomu opřel šéf občanských demokratů Martin Kupka (ODS). 

před 1 hodinou

Deštivé jarní počasí

Počasí se po víkendu změní, i když ne hned. Dorazí i kýžené srážky

Příští týden zprvu nabídne podobné počasí jako právě končící víkend. Meteorologové ale v jeho průběhu očekávají změnu v podobě ochlazení. Po čase se také vyskytnou srážky, které by měly zlepšit situaci se suchem. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Donald Trump

Vojáků stáhneme mnohem víc, vzkázal Trump do Německa

Nebude to jen pět tisíc vojáků, naznačil americký prezident Donald Trump ohledně plánů na stažení armádních příslušníků z Německa. Spojené státy americké mají u našich sousedů svou nejpočetnější evropskou posádku. 

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

včera

včera

Kometa Brno

Brněnskou Kometu bude opět trénovat majitel Zábranský. Klub představil posily

Tuzemská hokejová sezóna sotva skončila, v klubech se ale nezahálí a už se začínají připravovat na další sezónu. Platí to i pro brněnskou Kometu, která se stala dalším extraligovým klubem, který v těchto dnech oznamuje novinky nejen ve svém kádru, ale i v realizačním týmu. I tady totiž dochází ke změně na trenérských postech. Na trenérskou lavičku se totiž vrací po pěti letech klubový majitel Libor Zábranský, jemuž budou asistenty trenéři, kteří v uplynulé sezóně 2025/26 vedli Brno jako hlavní stratégové – Kamil Pokorný a Jiří Horáček. Coby další asistent se k nim ještě přidává Martin Erat.

včera

Aktualizováno včera

včera

Ministerstvo reaguje na obavy zaměstnavatelů kvůli jednotnému hlášení

Ministerstvo práce a sociálních věcí společně s ČSSZ vnímá obavy zaměstnavatelů ze sankcí spojených s opožděným nebo chybným odesláním Jednotného měsíčního hlášení zaměstnavatele. Cílem ministerstva není zaměstnavatele sankcionovat, ale zvládnout tuto zásadní změnu tak, aby v praxi skutečně fungovala.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy