Praha - Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek věří v úspěch strany v komunálních a senátních volbách v Praze a dalších velkých městech. Výsledky v nich budou podle něj pro stranu zásadní.
Předseda lidovců Pavel Bělobrádek nepředpokládá, že by výsledek obecních voleb vedl ke změnám ve vládní koalici. Očekává, že bude potvrzen současný stav, řekl novinářům. Dosavadní výsledky podle něj nevypadají, že by volby měly absolutního vítěze, nebo absolutního poraženého. Lidovci by se rádi podíleli na vedení Prahy. Vyjednávání prý začnou ještě dnes v noci.
"Spíše myslím, že to spíš potvrdí současný status quo a to bude i pro další funkčnost koalice velmi důležité," řekl Bělobrádek. Důležité ještě podle nich budou výsledky v senátních volbách a v Praze a následná vyjednávání. "To možná mnohé napoví," poznamenal. Volby podle něj nebudou příčinou ani ke změnám ve složení vlády. "Může to být spíše výmluva pro nějaké kroky, ale nepředpokládám to," dodal Bělobrádek.
Podle Bělobrádka budou výsledky lidovci slavit prací. Ocenil, že se vrací s největší pravděpodobností do zastupitelstev v Praze, v Českých Budějovicích, Plzni a Ostravě. Pokud to bude možné, bude podle něj ambicí KDU-ČSL podílet se na vedení hlavního města.
Nadějně vidí situaci i v Brně. "Důležité bude povolební vyjednávání, nicméně naše šance jsou dobré," řekl Bělobrádek. Věří, že lidovci mají v Senátu výraznou šanci na tři kandidáty, kteří postoupí do dalšího kola. Doufá ale, že jich bude nakonec víc.
Související
Každá země EU je sama slabší než Rusko. Česko nemá alternativu k NATO, shodli se politici v anketě EZ
Jurečka je stále v ohrožení. Změna je nutná, míní bývalý předseda lidovců
Pavel Bělobrádek , KDU - ČSL , volby
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Ruský bezpilotní letoun vážně poškodil jednu z budov Černobylu
před 2 hodinami
Příběh, který plnil přední stránky světových médií, skončil tragicky. Amerického studenta našli v Japonsku mrtvého
před 3 hodinami
Rusko je ochotno opět jednat s USA. Míč je ale na straně Američanů, tvrdí
před 5 hodinami
Válka se začíná vracet zpět do Ruska. V tamní společnosti začíná bublat nespokojenost
před 6 hodinami
Rusko, nebo Západ? Arménie v klíčových volbách rozhoduje o své budoucnosti
před 7 hodinami
Americká armáda sestřelila v Hormuzském průlivu íránské útočné drony
před 9 hodinami
Počasí příští týden tropické teploty nepřinese, hrozí ale bouřky
včera
USA nepustily do země klíčové členy íránské fotbalové reprezentace. Teherán vyzval FIFA, aby zasáhla
včera
Pentagon hluboce znepokojují špionážní aktivity Izraele v USA
včera
Americký lékař nakažený ebolou byl propuštěn z nemocnice
včera
Francie v slzách. Zemřela Bernadette Chiracová
včera
Trump: Írán na dohodu o ukončení války nepřistoupil, ale nebude mít jinou možnost
včera
Den D pro Kosovo se blíží. Voliči v neděli určí směřování země, exprezidentka důrazně varuje
včera
Oficiální statistiky eboly klesají. Pozitivní to ale není
včera
Nevycházejte ven, slyšeli obyvatelé Petrohradu. Město čelí masivnímu ukrajinskému útoku
včera
Putin se vyjádřil k nabídce Zelenského na osobní setkání
včera
Mezi EU a USA bují spor o Bosnu a Hercegovinu. Odhaluje skutečné americké motivy na Balkáně
včera
Americké síly zaútočily na íránské radarové stanice, Teherán vyslal balistické rakety
včera
Předpověď počasí pro vodáky. Poslední dny zlepšily situaci
5. června 2026 22:00
Novinky v případu nálezu části těla na Sokolovsku. Padlo obvinění z vraždy
Policie po čtvrtečním nálezu části lidského těla na Sokolovsku obvinila zadrženou osobu z vraždy. V případu hrozí až výjimečný trest, soud bude rozhodovat o vazebním stíhání podezřelého člověka.
Zdroj: Jan Hrabě