Praha - Předsednictvo ČSSD se postavilo proti sněmovnímu návrhu na zvýšení platů zákonodárců o 14 procent. Když si alternativní návrh premiéra Sobotky poslechl ministr financí Andrej Babiš, přišel s vlastním nápadem, který se poslancům určitě líbit nebude.
Bohuslav Sobotka /ČSSD/ odmítl poslanecký návrh na růst jejich platů i 14 procent. Původní návrh, který premiér podpořil, totiž počítal s růstem jen 3,5 procenta, tedy růstem, který zaznamenají všichni státní zaměstnanci.
Vedení strany nyní přišlo s nápadem, že poslance a senátory, kteří by se neomluvili z jednání sněmovny a nebyli přítomni, by měli postihnout finanční sankce.
Když to zjistil šéf hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš, přispěchal s vlastním nápadem. "Jak tak poslouchám pana premiéra, asi navrhnu koalici, aby poslanci dělali zadarmo," napsal na svém Twitteru. Přestože se jedná spíše o snahu rýpnout si do Sobotky, není tento nápad natolik vzdálen některým názorům politiků ANO.
Někteří z nich, například neúspěšná kandidátka do Senátu Laura Janáčková, chtěla reformovat Senát a jedním z nápadů bylo zavedení funkce senátora čistě na čestné bázi bez nároku na plat.
Související
Babiš věří, že podpora rodin je klíčem k řešení nízké porodnosti v Česku
Babišova vláda oficiálně jmenovala Landovského zmocněncem
Andrej Babiš , Bohuslav Sobotka , Poslanecká sněmovna
Aktuálně se děje
včera
OBRAZEM: Sudetští Němci dorazili do Brna. I se synem Wintona uctili židovské oběti
včera
Zraněný Fico se omlouval novinářům. Vysvětlil, co se mu stalo
včera
Kriminalisté uzavřeli případ z obchodního domu v Hradci Králové. Navrhli obžalobu
včera
Knihovnu Václava Havla rozděluje spor. Vyjádřila se i bývalá první dáma
včera
Velké pražské výročí. Je to 145 let, co začal fungovat první místní telefon
včera
Tragické napadení v Pardubicích. Napadená dívka podlehla zraněním
včera
Trapas britského rádia. Oznámilo smrt krále, teď se omlouvá za chybu
včera
Finové deklasovali hledající se Američany, Kanada nedopustili překvapení. Němci se trápí
včera
Víkendové počasí může nabídnout jednu letošní premiéru, naznačili meteorologové
včera
Okamžitě přestaňte vyhrožovat Kubě, vzkázala Čína USA
včera
Rutte vysvětlil, jaký bude mít stažení amerických vojáků vliv na obranu Evropy
včera
Politico: Ukrajina by měla být v NATO, prohlásil český náčelník generálního štábu
včera
Policie evakuuje školu v Pardubicích. Na místě došlo k napadení
včera
„Budete čelit zdrcující reakci.“ Rutte varoval Putina před použitím jaderných zbraní proti Ukrajině
včera
USA se jednoduše rozhodly, že epidemii eboly nezastaví, varují experti
včera
Právní proces s politickým podtextem. Americké ministerstvo po 40 letech obvinilo Castra
včera
Ukrajina je vojenskou velmocí. Evropa se musí rozhodnout, zda skončí v ruských rukou, varuje Estonsko
včera
Mír v Evropě není samozřejmostí. Dějiny na nás čekat nebudou, není čas ztrácet čas, cituje světový tisk Pavla
včera
Nervozita v Grónsku stoupá. Trumpův zmocněnec pronesl v závěru nezvané návštěvy nepříjemnou hrozbu
včera
Česká diplomacie si opět trhla ostudu. Jako jediná z EU nepodpořila rezoluci OSN k ochraně klimatu
Valné shromáždění Organizace spojených národů schválilo rezoluci zaměřenou na ochranu globálního klimatu. Tento krok navazuje na dřívější snahy, kdy bylo uznáno právo na čisté a zdravé životní prostředí jako lidské právo a soud byl požádán o vyjasnění povinností jednotlivých zemí. Nově přijatý dokument má za cíl převést dřívější právní závěry do konkrétní politické a praktické roviny, což by mělo zintenzivnit celosvětové úsilí v boji proti klimatickým změnám.
Zdroj: Libor Novák