Audit pražské záchranky: Radní jsou výsledkem nadšeni, odboráři běsní

Praha - Kvůli vážným rozporům uvnitř pražské záchranné služby si nechal magistrát vypracovat audit. V něm se uvádí, že problémy sice existují, ale není třeba měnit ředitele. Odbory s takovým závěrem nesouhlasí, stávková pohotovost trvá.

Dle auditu by měla vzniknout funkce mediátora, který bude nesrovnalosti řešit. Radní pro zdravotnictví Radek Lacko (ANO) a šéf záchranné služby Zdeněk Schwarz jsou s výsledky spokojeni.

Auditoři shrnuli, že způsob komunikace uvnitř organizace "není optimální". Navrhli konkrétní opatření, která se týkají pracovní doby operátorů a rotací výjezdových skupin. "Audit nabízí konkrétní řešení k úspěšnému ukončení vleklého sporu, a to ku prospěchu obou stran," tvrdí radní. "Obě strany přislíbily vstřícnost a věcnost s cílem dohodnout se ve smyslu konkrétních navrhovaných řešení," ubedl. Záchranná služba je podle něj ve výborné ekonomické kondici.

"Překvapuje nás, že nemáme k dispozici celý audit. Překvapivé je i to, že i přes personální problémy, audit nenavrhuje výměnu ve vedení organizace," řekl zástupce odborů Dominik Horn. Audit označil za "úkrok stranou", který nic neřeší. Po celou dobu stávkové pohotovosti podle něj trvá "útlak, represe a odchody nejlepších záchranářů".

Související

Více souvisejících

Záchranná služba Praha audit

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

včera

Ministerstvo zdravotnictví

V Česku se nastavují pravidla pro bezpečné využívání AI ve zdravotnictví

Bezpečné zavádění umělé inteligence do českého zdravotnictví, podpora zdravotníků při využívání moderních technologií a společná příprava odborných doporučení. To jsou hlavní cíle memoranda o spolupráci, které dnes podepsalo Ministerstvo zdravotnictví České republiky společně s Českou asociací umělé inteligence, Českou lékařskou společností J. E. Purkyně a Institutem postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví.

včera

Linda Nosková

Wimbledon ovládly Češky. Díky nekompromisnosti nakonec slaví Nosková

Ženské finále slavného tenisového Wimbledonu nabídlo z českého pohledu naprosto snové složení. Poprvé v historii se v něm totiž střetly v sobotu dvě české tenistky – Karolína Muchová a Linda Nosková. Jednalo se tak už pouze o to, kdo z nich se stane v pořadí již pátou českou vítězkou travnatého turnaje a kdo tak naváže na Janu Novotnou (1998), Petru Kvitovou (dvojnásobnou vítězku z let 2011 a 2014), Markétu Vondroušovou (2023) a Barboru Krejčíkovou (2024). 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

V Česku je přes 300 tisíc řidičáků s končící platností, upozornil úřad

Řidiči, kterým ještě do konce letošního roku skončí platnost řidičského průkazu, mohou k jeho výměně využít jednoduchou cestu přes Portál dopravy. Upozornilo na to ministerstvo dopravy. Elektronické podání žádosti je rychlé a bezpečné, vyměněný průkaz z důvodu uplynutí platnosti lze vyzvednout například ve výdejním boxu.

včera

Modžtaba Chámeneí

Ajatolláha pomstíme, přislíbil mladší Chameneí spoluobčanům

Írán nadále slibuje odplatu za smrt ajatolláha Alího Chameneího, jenž přišel o život na začátku nynějšího konfliktu mezi Íránem na jedné a USA a Izraelem na druhé straně. V posledních dnech se ostatně objevily informace o přípravě atentátu na amerického prezidenta Donalda Trumpa. 

včera

včera

Poslanecká sněmovna, ilustrační fotografie.

Poslanci schválili novelu stavebního zákona. Proces má zrychlit a zjednodušit

Poslanecká sněmovna v pátek v závěrečném hlasování schválila novelu stavebního zákona. Tato klíčová legislativní změna má podle ministerstva pro místní rozvoj za cíl zásadně zrychlit a zjednodušit povolovací procesy v Česku, omezit roztříštěnost řízení, zkrátit průtahy a posílit právní jistotu stavebníků, obcí i investorů. 

včera

včera

Sucho je mimořádné a prohloubí se, varují meteorologové před tropickou vlnou

Tropické počasí už nám letos ukázalo svou sílu, na konci června padaly nové teplotní rekordy. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se tropy do Česka vrátí v příštím týdnu. Další čtyřicítky se však neočekávají. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy