Praha - Většina registrovaných příznivců Věci veřejných (60,5 %) nesouhlasí s rozpuštěním Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM). Pro zrušení strany hlasovalo pouze 39,5 %, vyplývá to z výsledků posledního referenda ze dne 25. července umístěného na internetových stránkách Věcí veřejných.
Ve druhé části referenda se strana ptá svých příznivců, zda je chodec před vstupem na přechod pro chodce povinen rukou upozornit řidiče, že chce vozovku přejít. Výsledky hlasování byly těsné. Celkem 50,62 % Véčkařů odpovědělo ano, proti bylo 49,38 % hlasujících.Na internetových stránkách VV pokračuje do konce srpna další referendum. Příznivci se zde mohou vyjádřit, zda jsou proto, aby držení marihuany v menším než malém množství (15 g, tj. cca 20 cigaret) přestalo být přestupkem a nebylo postihováno.Strana nyní registruje téměř dvacet tisíc příznivců. V referendech mohou hlasovat pouze přihlášení Véčkaři s ověřeným číslem mobilního telefonu.
Související
Exministr Vít Bárta nedostane od státu odškodnění 20 milionů. Nárok je promlčený, řekl soud
Chcete na kandidátku? Podepište. Piráti představili poslanecký kodex, v minulosti měly svůj i Věci veřejné
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Vědci řeší novou záhadu. Objevili atmosféru na planetě, kde to teoreticky nemělo být možné
před 1 hodinou
Čtou knihy, na palubu chodí po jednom. Jak se žije cestujícím lodi MV Hondius pod hrozbou hantaviru?
před 1 hodinou
Bouřky se mohou vyskytnout i dnes, přiznali meteorologové
před 2 hodinami
Loď MV Hondius rozhádala celé Španělsko. Madrid ji povolil zakotvit na Kanárských ostrovech
před 3 hodinami
Babiš v otázce financování armády otočil. Závazek NATO chce letos splnit
před 3 hodinami
MV Hondius pluje k evropským břehům. Na palubu míří lékaři, Kanárské ostrovy lodi nedovolí zakotvit
před 4 hodinami
Platit se mu nechce. Pražská MHD marně vymáhá škodu po teroristovi z Kolumbie
před 5 hodinami
Trump znovu nepochopitelně kritizoval papeže. Rubio právě míří do Vatikánu
před 5 hodinami
Hasiči v Českém Švýcarsku splnili cíl a odvolávají vrtulníky. Zásah pokračuje
před 6 hodinami
Trump pozastavil Projekt Svoboda. Blokáda i mírová jednání pokračují
před 7 hodinami
Smutná zpráva z Nepálu. Na Makalu zemřel český horolezec
před 8 hodinami
Počasí přinese do Česka další bouřky
Aktualizováno před 14 hodinami
OBRAZEM: Ruce pryč od médií. Tisíce lidí v Praze protestovaly proti zestátnění ČT a ČRo
včera
Den před příměřím byl na Ukrajině krvavý. Kyjev hlásí 17 mrtvých, armáda útočila v ruském vnitrozemí
včera
CNN: Trump se stal historicky nejméně populárním prezidentem USA
včera
WHO: Na palubě lodi MV Hondius mohlo dojít k vzácnému přenosu hantaviru z člověka na člověka
včera
V Moskvě budou čekat Putin a Lukašenko. Fico stále plánuje cestu do Ruska
včera
Došlo na slova vědců. Zesláblý keporkak Timmy zřejmě uhynul
včera
Hegseth: Cesta Hormuzským průlivem je volná. Írán se ztrapnil a uchýlil k mezinárodnímu vydírání
včera
Další nakažení hantavirem na MV Hondius. Přístav výletní lodi zakázal zakotvit, cestující na břeh nesmí
Na palubě výletní lodi MV Hondius, která se plavila přes Atlantik, byl potvrzen druhý případ nákazy vzácným hantavirem. Tato zpráva přichází poté, co v důsledku podezřelého vypuknutí nákazy zemřeli již tři lidé a další cestující zůstává ve vážném stavu v nemocnici.
Zdroj: Libor Novák