Staronovým šéfem pražské ČSSD je Hulinský, strůjce koalice s ODS

Praha - Poslanec Petr Hulinský obhájil v sobotu na krajské konferenci post šéfa pražské ČSSD, protikandidátem byl odpůrce velké koalice v metropoli Jiří Dienstbier mladší. Mediafax o tom informoval člen vedení ČSSD v metropoli.

Dosavadní šéf pražské ČSSD získal 104 hlasů, jeho odpůrce Dienstbier mladší 48.

"Takovou podporu jsme ani neočekával. Potěšilo mě, že v atmosféře, která v ČSSD je, jsem přesvědčil o svých názorech 30 procent delegátů," řekl Dienstbier mladší.

Volba nového vedení pražské ČSSD probíhala za zavřenými dveřmi. O průběhu volby sociální demokracie neinformovala, Hulinský novináře do Kulturního domu Barikádníků ve Strašnicích nepustil.

Nominaci na post předsedy pražské ČSSD získali také první náměstek primátora Karel Březina nebo předseda organizace v Praze 3 Michal Kucián. Březina však kandidaturu před hlasováním stáhl.

Protikandidát Hulinského pražský volební lídr Dienstbier mladší odstoupil na začátku listopadu loňského roku z vyjednávacího týmu ČSSD, který řešil možnou koalici s ODS na magistrátu. Právě kandidát na křeslo primátora za ČSSD, která v Praze skončila v komunálních volbách jako třetí, již několikrát uvedl, že vstupem do koalice s 'kmotrovskou' ODS se jeho strana zdiskredituje.

Dosavadní šéf pražské ČSSD Hulinský před straníky obhajoval velkou koalici ODS a ČSSD na magistrátu. Podle něj kritiku na vedení magistrátu nelze brát vážně.

Dienstbier v této souvislosti uvedl, že by mu přišlo přinejmenším divné, kdyby Hulinský koalici neobhajoval.

"Znovuzvolení předsedů pražských organizací ODS a ČSSD je důležitým potvrzením podpory společné koalice v Praze," okomentoval znovuzvolení Hulinského předseda pražské ODS Boris Šťastný. Ten na konci loňského roku také obhájil svůj post v čele ODS v metropoli.

Pražská ČSSD v sobotu rozhodne také o nominaci jednoho z kandidátů na post předsedy sociální demokracie. O ten se utkají především statutární místopředseda strany Bohuslav Sobotka a jihomoravský hejtman Michal Hašek. Právě ten podle spekulací některých členů pražské organizace získá podporu hlavního města. Oba politici přijedou svým straníkům na krajskou konferenci představit, jakou vizi ČSSD nabízí.

Sjezd sociální demokracie, na kterém si delegáti zvolí nové vedení strany, se uskuteční v březnu v Brně.

Související

Ilustrační fotografie.

Problémy SOCDEM s Lidovým domem pokračují. Soud rozhodl ve prospěch Altnerových

Problémy sociálních demokratů s Lidovým domem nekončí. Obvodní soud pro Prahu 1 rozhodl, že SOCDEM má zaplatit pozůstalým po zesnulém právníkovi Zdeňku Altnerovi, který po straně požadoval miliony za právní služby, téměř půl miliardy korun. K žalované částce ve výši 18 a půl milionu korun přibyly úroky a smluvní pokuta. Sociální demokraté s rozsudkem nesouhlasí. 
Jan Hamáček Komentář

Sociálním demokratům vykradli hlasy populisté. Stav české levice je tragický

Stav levice v České republice je tristní. Stojí za tím řada faktorů v čele se slabou sociální demokracií a populisty, kteří slíbí úplně cokoliv, aby se dostali do sněmovny. Začínají na to doplácet i Piráti s programem založeným na liberalismu a progresivismu, ten totiž konzervativnějšího voliče nijak nezasáhne.

Více souvisejících

ČSSD Petr Hulinský

Aktuálně se děje

před 31 minutami

včera

včera

Aktualizováno včera

Češi v úvodním utkání nakonec porazily Švýcary 5:4 Prohlédněte si galerii

MS v hokeji 2025: Česko - Švýcarsko 5:4 po prodloužení. Tři obraty, rozhodl Červenka

Hned na úvod 88. mistrovství světa v hokeji, které se letos koná v dánském Herningu a ve švédském Stockholmu, se spolu v rámci základní skupiny B utkal obhájce titulu mistrů světa Česká republika se Švýcarskem a zopakoval se tak svůj souboj z loňského finále MS v Praze. Do duelu nenastoupil oproti původním předpokladům útočník Martin Nečas, jemuž zůstala část výstroje na letišti v Londýně. Dále se pak na soupisku nedostali Adam Klapka, Daniel Gazda a Josef Kořenář. .

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

Toxická atmosféra v Mönchengladbachu kvůli Čvančarovi? Agent potvrdil, že chce z klubu pryč

Fotbalový útočník Tomáš Čvančara neprožívá aktuálně nejvydařenější část kariéry. V německém Mönchengladbachu totiž dlouhou dobu spíše paběrkuje, a když ho v poslední době tamní kouč Gerardo Seoane chtěl nominovat na zápasy do základní sestavy, vyvolalo to u jeho spoluhráčů vlnu nevole. Alespoň tak o tom informuje německý deník Bild Sport. Čvančara pak uvedl, že za jeho aktuální náladu může vedení klubu, které nesplnilo sliby, a jeho agent David Nehoda pak potvrdil, že chce Čvančara po sezóně tento bundesligový klub opustit.

včera

včera

Armáda Indie

Další epizoda dlouhého konfliktu. Indie a Pákistán v nekončícím cyklu napětí a válek

Americký prezident Donald Trump výrazně přehání délku konfliktu mezi Indií a Pákistánem. Jeho výrok, spolu s čerstvým indickým útokem na pákistánské území, však nabízí příležitost připomenout si skutečnou povahu napětí mezi těmito dvěma státy. Série válek a krizí, které se od vzniku nezávislé Indie a Pákistánu v roce 1947 periodicky opakují, tvoří rámec jednoho z nejnebezpečnějších sporů, jaké dnes na světě probíhají. 

Aktualizováno včera

Vladimir Putin promlouvá na oslavách u příležitosti 80. výročí konce druhé světové války. (9.5.2025) Prohlédněte si galerii

Celé Rusko podporuje válku na Ukrajině, řekl Putin na přehlídce v Moskvě

Ruská metropole Moskva hostila v pátek dopoledne velkou vojenskou přehlídku u příležitosti oslav 80. výročí konce druhé světové války a vítězství nad nacistickým Německem. Prezident Vladimir Putin během akce řekl, že Rusko bude nadále bariérou proti nacismu a jeho občané budou i nadále podporovat vojáky, kteří aktuálně bojují na sousední Ukrajině. 

včera

včera

včera

včera

8. května 2025 21:53

8. května 2025 20:48

Trump se raduje z amerického papeže. Nástupci Františka popřál i Fiala

Nové hlavě římskokatolické církve již pogratuloval nejmocnější muž světa. Americký prezident Donald Trump ocenil, že se papežem stal poprvé v historii rodilý Američan. Blahopřání do Vatikánu míří i z České republiky. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy