Klaus a Zeman jsou asociální psychopati a škodí lidem, varuje publicista

Praha - Miloš Zeman a Václav Klaus jsou podle Bohumila Slámy, původně klinického psychologa, učebnicoví asociální psychopati. Odkazuje se na rozsáhlou definici slova psychopat, kterou oba prezidenti dle jeho soudu splňují.

Bohumil Sláma je publicista, spisovatel a polyhistor, původně však klinický psycholog. Je autorem knih Zapomenutý prorok Tomáš G. Masaryk nebo Vývoj kritického myšlení. Na svém blogu se rozepsal o tom, že český národ má tendenci mít za prezidenta psychopata. Inspiroval se totiž pořadem České televize Fokus Václava Moravce s podtitulem Stav duše, který byl vysílaný v repríze. Poslední blok pořadu nesl název Psychopati mezi námi. 

Podle Slámy je psychopat ten, jenž se nachází na stupnici akcentová - hraniční - anomální - psychopatická osobnost na vrcholu. Mezi tyto jedince můžou patřit například vystupňovaní pedanti nebo nepořádníci, hypersenzitivní a necitliví lidé, moralisté a amorálové, nebo hysterici a suchaři. Pro všechny platí, že mají snížený nadhled a jinak vnímají realitu. A hlavně jsou neovlivnitelní. Za asociální psychopaty jsou považováni ti, kteří lidem škodí nejvíce.

"Kromě toho mají enormně rozbujelé Já, což umějí obratně zakrývat. Nikdy se neobejdou bez demagogií a bez lhaní. Chorobně touží po moci, bohatství, slávě nebo po jakémkoli jiném úspěchu," uvádí charakteristiku asociálního psychopata Sláma. Podle spisovatele se tito jedinci vyskytují v oborech jako právo, podnikání nebo politika. "Statisticky vzato zde platí, že čím výš tím hůř," myslí si publicista.

Podle spisovatele "největší vůl stádo vede". Učebnicoví asociální psychopati jako Václav Klaus a Miloš Zeman, kteří nastoupili po roce 1989, tu hlavně škodili. Oba toho namluvili a udělali mnoho dobrého, ale to se má přece očekávat. "Řada normálních lidí soudí, že jsou to dokonce teprve dnes vybarvení vlastizrádci," zakončuje své přesvědčení polyhistor.

Související

Více souvisejících

Bohumil Sláma prezident čr Václav Klaus Miloš Zeman

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy