Zeman chce zakrýt svou zchátralost, míní publicista

Praha - Publicista a polyhistor Bohumil Sláma opět nešetřil na Miloše Zemana kritikou. Tentokrát se pokusil analyzovat jeho povolební výroky, ve kterých dal najevo, že Česká televize není objektivní nebo že se cítí stále mladý.

Původně klinický psycholog Bohumil Sláma na svém blogu popsal, kterak vnímá Zemanovu řeč po oznámení výsledků prvního kola prezidentské volby. Všiml si, že nejdříve samozřejmě poděkoval manželce a svým podporovatelům, ale vůbec nepoděkoval ostatním voličům, kteří se voleb zúčastnili. "Je to sice maličkost, avšak pro jeho egocentrismus příznačná," míní publicista.

Dále poznamenal, že Miloš Zeman označil Českou televizi za televizi Václava Moravce, čímž zpochybnil její objektivitu. Prezident totiž prohlásil, že to vypadalo, jako kdyby vítězem byl někdo jiný, než on. "Že nemohla být objektivní hlavně proto, že se jejích debat neúčastnil a že si to víc než nahradil svou kampaní-nekampaní a neobjektivními debatami v televizi Barrandov, „samozřejmě“ nedodal," připomněl Sláma, která vzápětí vzpomněl i na skutečnost, že Zeman při své řeči poděkoval svým podporovatelům, mezi nimiž byl prý zpěvák Karel Gott, jenž se proti výroku prezidenta v médiích ohradil, že to není pravda.

Podle publicisty je třeba také upozornit na to, že Zeman před pěti lety v prvním kole prezidentských voleb získal dvacet čtyři procent hlasů, načež ve druhém dostal čtyřiapadesát procent. Nyní se pochlubil daleko lepším, šestatřicetiprocentním výsledkem. "Je to příklad jedné z jeho největších zbraní, analogického myšlení. V tomto případě srovnal „hrušky s jablky“, neboť dnes je situace úplně jiná," vysvětluje autor.

Třešničkou na dortu bylo Zemanovo ujištění, že je stále mladý a stále plný sil a energie. Podle Slámy je to výrok, "kterým chtěl zakrýt svou celkovou zchátralost".   

Související

Více souvisejících

Bohumil Sláma prezidentské volby 2018 Miloš Zeman Jiří Drahoš Karel Gott

Aktuálně se děje

před 7 minutami

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Trojnásobná vražda v Hořovicích: Policie už zná příčinu smrti obětí

Policie pokročila ve vyšetřování trojnásobné vraždy ve středočeských Hořovicích, kterou se zabývá od uplynulého víkendu. Podle dostupných informací proběhla pitva. Kriminalisté mají nadále pracovat s vyšetřovací verzí, ve které je ze spáchání hrůzného činu podezřelý partner zavražděné ženy. 

před 48 minutami

před 1 hodinou

před 3 hodinami

včera

Suchoj Su-34 (vývozní značení: Su-32, v kódu NATO

Ukrajina sestřeluje jedno ruské letadlo za druhým. Nikdo nechápe jak

Ukrajinské letectvo během posledních deseti dnů sestřelilo deset ruských vojenských letadel, devět stíhacích bombardérů Suchoj Su-34 a Su-35 a letoun včasné výstrahy a velení A-50. Magazín Forbes se zamyslel nad tím, jak se Ukrajincům podařilo zlikvidovat takové množství letadel, není ale zatím zcela jasné, jak k tomu dochází.

včera

včera

Bitcoin

Bitcoin stoupá navzdory varování z Evropské centrální banky, že jde o „měnu zločinu“, jejíž vnitřní hodnota je nulová

Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny světa, bitcoinu, dnes odpoledne středoevropského času překonala psychologickou hranici 60 tisíc dolarů, a to poprvé od listopadu 2021. Po jejím prolomení nyní může být jen otázkou času, než překoná dosavadní historický rekord, takřka 69 tisíc dolarů, jehož dosáhla rovněž v listopadu 2021. Stalo by tak navzdory četným varováním z oficiálních míst, včetně z Evropské centrální banky.

včera

včera

včera

innogy

Innogy od března změní ceny energií. Další dodavatelé zlevňují

Od 1. března sníží společnost innogy cenu energií. U fixovaných produktů na 24 nebo 22 měsíců budou ceny elektřiny zlevněny o více než 600 korun za megawatthodinu a ceny plynu o 200 korun za megawatthodinu, informovala Česká televize. Další dodavatelé energií letos také postupně snižují ceny, reagují tak na pokles velkoobchodních cen energií.

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Počet žadatelů o azyl v EU stoupl. Loni překročil milion

Počet žadatelů o azyl v zemích EU loni převýšil hranici jednoho milionu a vzrostl o přibližně 18 procent ve srovnání s rokem 2022. Vyplývá to z výroční zprávy Agentury Evropské unie pro azyl (EUAA) zveřejněné ve středu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy