Praha - Úřadující předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka a stranický ministr vnitra Jeroným Tejc budou ve středu jednat se zástupci policejních a hasičských odborů. Cílem schůzky je podle Tejce především seznámení se s konkrétními připomínkami odborářů a diskuze o nápravě současné situace.
"Policisty a hasiče, kteří iniciovali petici a připojují pod ni podpisy za odvolání ministra vnitra Radka Johna, chápu. Situace v policii i v hasičském záchranném sboru je napjatá nejen kvůli snižování platů, ale především kvůli nedostatku prostředků na provoz," uvedl již v úterý poslanec Jeroným Tejc a pokračoval: "Kombinace obou těchto skutečností vede logicky k nespokojenosti a demotivaci policistů i hasičů."
Tejc také podotkl, že neustálé opakování ministra vnitra, že platy nebudou klesat o více než sedm procent, se rozchází s realitou. "A to někdy až o 10 procent. Radek John kromě mnoha populistických bezobsažných výkřiků a několika auditů za téměř půl roku dokázal pouze to, že rezortu nerozumí, své zaměstnance nechápe a není schopen získat ani jejich elementární důvěru," prohlásil.
Stínový ministr vnitra sociální demokracie podle svých slov věří, že se alespoň premiér Petr Nečas (ODS) po zahájení protestní akce policistů a hasičů začne o ministerstvo a jeho chod zajímat.
"Kdo jiný by měl mít zájem na zachování bezpečnosti všech občanů státu? Pokud premiér nezasáhne, přebírá jednoznačně odpovědnost za nárůst kriminality, která nás v příštích letech při současném vedení ministerstva vnitra, bohužel, s velkou pravděpodobností nemine," uzavřel Tejc.
Související
Maláčová definitivně skončila v čele SOCDEM. Novým předsedou je Nedvěd
Problémy SOCDEM s Lidovým domem pokračují. Soud rozhodl ve prospěch Altnerových
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Přeneseme válku daleko za hranice blízkovýchodního regionu, varoval Írán USA
před 1 hodinou
Trumpův zájem o Grónsko neochabl. Na ostrov poslal svého vyslance
před 2 hodinami
CNN: Rusko na Ukrajině prohrává a Čína už si toho všimla
před 4 hodinami
Počasí potěší milovníky léta. Nejtepleji má být o víkendu
včera
Británie oplakává zesnulou vojačku. Tragédie se stala na show ve Windsoru
včera
Detaily záchrany lebky svaté Zdislavy. Experti prozradili podrobnosti
včera
Feri si pobyt ve vězení neprodlouží. Soudce vysvětlil své rozhodnutí
včera
Stalo se před 490 lety. Král Jindřich VIII. nechal popravit svou manželku
včera
Česká diplomacie tragicky přišla o pracovníka. Zahynul v Chile
včera
Výhled počasí do poloviny června. Jeden problém se má prohlubovat
včera
MS v hokeji: Lotyšsko porazilo Německo. Slovinci nenavázali na senzaci s Čechy
včera
Suej-fen-che. Město, které Západu hýbe žlučí, narušuje vliv sankcí a upevňuje rusko-čínské vazby
včera
Svět může zažít nejsilnější El Niño v historii už letos. Letní teploty zřejmě v nadcházejících letech zlámou rekordy
Aktualizováno včera
V Praze se srazil autobus s tramvají. Aktivován traumaplán, záchranka povolala velkokapacitní vůz Fenix
včera
WHO poprvé v historii vyhlásila stav veřejného ohrožení před zasedáním. Epiemie eboly může trvat roky
včera
Putin by mohl války na Ukrajině litovat, měl říct Si Ťin-pching Trumpovi
včera
Sedmnáctá epidemie eboly vyvolává v Africe paniku. Neexistující očkování situaci dramaticky zhoršuje
včera
Ebola se šíří rychleji, než jsme odhadovali, přiznává WHO. O většině nakažených ještě lékaři neví
včera
Spojené státy prodlouží dočasné pozastavení sankcí na export ruské ropy
včera
V Británii se ve velkém začíná mluvit o návratu do EU
Debata o brexitu a možném návratu Spojeného království do Evropské unie se vrací do popředí britské politiky v době značné vnitropolitické nestability. Bývalý ministr zdravotnictví Wes Streeting, který rezignoval kvůli nedostatku důvěry v premiéra Keira Starmera, o víkendu prohlásil, že odchod z unie byl katastrofální chybou. Podle jeho slov brexit zanechal zemi méně bohatou a s menším vlivem než kdykoli před průmyslovou revolucí. Streeting vyzval k vytvoření nového speciálního vztahu s unií s tím, že budoucnost Británie leží v Evropě a jednoho dne i zpět v evropském bloku.
Zdroj: Libor Novák