Praha - Generální ředitel pražského dopravního podniku (DPP) Martin Dvořák hájí výlet do Dubaje, který absolvoval s šéfem ČEZ Martinem Romanem a dalšími vlivnými kamarády. Golf jsem si zaplatil sám a stálo mě to asi 80 tisíc, uvedl Dvořák v pondělí novinářům.
"Já jsem se nikdy netajil žádnými svými osobními vazbami k nikomu. Všechny ty lidi znám řádově deset až patnáct let. A jsme všichni stejná generace," uvedl Dvořák.Podle šéfa DPP není důležité, kam a kdo jezdí, ale jak vztahy mezi těmi dotyčnými fungují. Jako příklad Dvořák uvedl vztahy s plzeňskou Škoda Transportation. "Jednoznačně se vylepšily vztahy pro dopravní podnik. Ať je to uvádění do provozu tramvají 14T, kdy škodovce byla za mě poprvé udělena sankce, nebo je to dohoda o tramvajích 15T, že nebudou v provozu do té doby, dokud nedojde k jejich doladění," doplnil Dvořák.Vlivní přátelé tak podle slov Dvořáka jezdí na cesty již 11 let. "Takhle do budoucna budu jezdit dál," dodal Dvořák. Celá kauza je podle jeho slov směšná.O výletě vlivných přátel informovaly Hospodářské noviny. V Dubaji se sešli kromě Dvořáka a Romana také šéf rozpočtového výboru sněmovny Pavel Suchánek (ODS), generální ředitel Českých drah Petr Žaluda, ředitel plzeňské Škody Transportation Tomáš Krsek a známý lobbista Roman Janoušek, přítel pražského exprimátora Pavla Béma.
Související
Írán zahájil novou vlnu raketových útoků po celém Blízkém východě. Zasáhl luxusní hotel v Dubaji
Dubajská čokoláda se dostává do světa i do Česka. Jaký je její příběh?
Aktuálně se děje
před 54 minutami
USA praží žhavé počasí. Kvůli vedru se ruší oslavy Dne nezávislosti
před 2 hodinami
Stovky letadel, největší ohňostroj v historii. Trump na dnešek slibuje mohutné oslavy Dne nezávislosti
před 3 hodinami
Do ulic Erfurtu vyšly tisíce extremistů, blokují vstup na sjezd AfD
před 4 hodinami
Putin po mohutném bombardování Kyjeva nařídil pokračování masivních úderů proti Ukrajině
před 5 hodinami
Proč byl nedávný útok na Kyjv tak zničující?
před 6 hodinami
Rusko shání vojáky kde se dá. Nově posílá na frontu mladé studenty
před 8 hodinami
Výhled počasí na další červencový týden. Teploty porostou
včera
Odstartoval filmový festival ve Varech. Hoffman si přišel pro Křišťálový glóbus
včera
Důchody dorazí kvůli svátkům později. Letos je to naposledy
včera
Hvězdy posunuly své týmy do osmifinále MS. Mexiko dál těší domácí fanoušky
včera
Tragická nehoda na Vysočině. Čelní střet kamionů nepřežil ani jeden z řidičů
včera
Policie prověřuje primáře z Děčína. Nahlásila ho nemocnice
včera
Je to tady zase. Lidé řeší, zda červencová volna ovlivní jejich nákupy
včera
Další překvapení na fotbalovém MS. Už v šestnáctifinále skončili Němci a Nizozemci
včera
Pavel poletí do Ankary, i když se to Babišovi nelíbí. Bude to stát miliony a bude sedět vzadu, reaguje Macinka
včera
Co bude dál s Hormuzským průlivem? Alternativní trasa selhala, světu nezbývá než čekat
včera
Kdo nahradí Zelenského? Hvězda Ukrajina potvrdila, že bude kandidovat na prezidenta
včera
Rusko může zaútočit na Polsko už letos, píše britský a polský tisk. Situace je vážná, přiznal Tusk
včera
Evropě hrozí další vlna extrémního počasí. Při té červnové umíraly tisíce lidí
včera
Jako 12 atomových bomb za vteřinu. Rychlost klimatických změn je ohromná, oceány jsou nejteplejší v historii
Světové oceány zaznamenaly v červnu rekordně nejvyšší teploty v historii měření, čímž překonaly i maxima z let 2023 až 2024. Průměrná teplota mořské hladiny v tropických a mírných oblastech se v současnosti pohybuje těsně pod hranicí 21 °C, přičemž před nástupem masivní industrializace kolem roku 1870 činila přibližně 19,6 °C. Tento nárůst představuje enormní množství akumulované energie, neboť oceány absorbují více než 90 procent dodatečného tepla zachyceného v atmosféře vlivem skleníkových plynů.
Zdroj: Libor Novák