Praha - Členové vlády Petra Nečase (ODS) se ve středu od svého kolegy Víta Bárty (VV) nedozvěděli k případu údajného uplácení ve straně Věci veřejné nic nového, ministr dopravy se na jednání kabinetu nedostavil. Uvedl to ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS).
"Pokud vím, tak pan Bárta dneska nebyl na vládě. Jestli něco vysvětloval, s někým jednal, já si toho nejsem vědom. Já jsem ho ale ani nepotkal," řekl Pospíšil na tiskové konferenci po jednání vlády.
"V každém případě tyto informace považuji za závažné a nemyslím si, že můžou být zametené pod koberec," zmínil ministr spravedlnosti ke kauze, podle které měl bývalý výkonný místopředseda VV Jaroslav Škárka dostat minulý týden v bytě 170 tisíc od svého stranického kolegy Víta Bárty.
Podle Pospíšila je nutné počkat, až bude situace dostatečně vysvětlená. Podobný názor zmínil i ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09). "Primárně je to záležitost Věcí veřejných, aby tento problém řešily," uvedl Drábek a dodal: "V každém případě to považujeme za velmi závažnou situaci a jsme připraveni ji řešit prostřednictvím standardních orgánů TOP 09."
Na schůzce kabinetu byl podle Drábka za VV jen vicepremiér a ministr vnitra Radek John a ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský.
Jaroslav Škárka podle svého prohlášení dostával od října 55 tisíc, které, jak uvádí na serveru Novinky.cz, považoval za funkční příplatek určený například za výdaje na notáře a na kancelářské potřeby. Částku 170 tisíc, kterou měl dostat od Bárty, už ale Škárka považoval za peníze za loajalitu a mlčenlivost o stranickém financování.
Důkazy pro své tvrzení má Škárka přednést ve středu mezi 16.00 a 17.00. VV ho ze své strany i poslaneckého klubu vyloučily na úterním společném jednání rady a klubu strany.
Související
Exministr Bárta definitivně osvobozen. Šéf žalobců nepodal dovolání
Exministra Bártu definitivně osvobodil soud v kauze vynesení odposlechů BIS
Aktuálně se děje
před 19 minutami
Policie vyšetřuje útok v rodině na Karlovarsku. Po podezřelém pátrá i vrtulník
před 1 hodinou
Další ztráta pro fotbalovou Spartu. Opora týmu Sörensen přestoupil do Kodaně
před 1 hodinou
Kimova sestra reagovala na Trumpův záměr jednat se severokorejským vůdcem
před 2 hodinami
V Česku se otevřel další úsek dálnice, která je alternativou k D1
před 3 hodinami
Pro ODS je to uzavřená věc, řekl Kupka k obžalobě exministra Blažka
před 4 hodinami
Ebola už zasáhla území větší než Francie. WHO se rozhodla pro experiment s vakcínou
před 4 hodinami
Čeští atleti poprvé od roku 1938 nepřivezli z ME žádnou medaili. Přichází kritika od legend
před 5 hodinami
Jedno vozidlo, 13 zraněných. Na dálnici D11 se stala vážná nehoda
před 6 hodinami
Íránský prezident Pezeškján naznačil, jak si představuje konec války s USA
před 7 hodinami
Máte to mimořádně náročné, řekl Babiš zemědělcům na Zemi živitelce
před 8 hodinami
Pádem větrníku na Přerovsku se zabývá policie. Od července byl mimo provoz
před 9 hodinami
Zelenskyj odsoudil smrtící ruský útok na obchodní centrum. Pohřešují se i děti
před 9 hodinami
Deštivé počasí spláchlo zejména Čechy. Spadlo i přes 90 milimetrů srážek
před 11 hodinami
Počasí příští týden: Do Česka se opět vrátí tropické teploty
včera
Porážka antigorbačovovského puče před 35 lety otevřela cestu k rozšíření NATO
včera
Na veřejnost unikla nahrávka, na níž se Vance vysmívá kanadskému premiérovi
včera
Útočník zranil ve švédské škole mečem několik lidí. Policie ho postřelila
včera
Rusové tvrdě pociťují dopady války. Nikdo netuší, jestli bude mít kde natankovat
včera
Řeckem otřásá dotační skandál. Zemědělci čerpali evropské peníze na neexistující krávy a kozy
včera
Zrušení koncesionářských poplatků od příštího roku se zřejmě odkládá
Plánované zrušení koncesionářských poplatků od začátku příštího roku se s vysokou pravděpodobností odkládá. Koalice sice rušení poplatků prezentovala jako jeden ze svých stěžejních slibů, původně stanovený termín k prvnímu lednu se však ukazuje jako příliš ambiciózní. Příslušný vládní návrh zákona totiž doposud neprošel ani prvním čtením v Poslanecké sněmovně.
Zdroj: Libor Novák