Praha - Prezident Václav Klaus svolal na čtvrtek předsedy tří koaličních stran k jednání na Pražský hrad, uvedl ve středu na brífinku Klaus. Budeme se bavit o tom, jak a zda vůbec v této vládě pokračovat, dodal.
"Události dnešního odpoledne na naší politické scéně přesáhly jakoukoliv tolerovatelnou hranici," uvedl prezident. Pohár jeho trpělivosti přetekl a ze všech stran dostává nejrůznější signály, že přetekl pohár trpělivosti i u české veřejnosti, dodal Klaus.Metody používané v posledních dnech, hodinách na naší politické scéně, v našem politickém zápolení, odposlechy, tajné nahrávky, cílené lži a celá řada dalších věcí zásadně posunuly rozměr dnešní vládní krize, prohlásila dále hlava státu.Důvěra veřejnosti v tuto vládu, v jednotlivé strany i v celý politický systém je tím podle Klause vážně narušena a takto podle něj nelze dále pokračovat.
"Jako prezident ČR nemůžu těmto pokusům o rozvrat republiky dále pasivně přihlížet. Proto jsem se rozhodl na zítřejší dopoledne pozvat na Pražský hrad předsedy tří koaličních stran k zásadnímu politickému jednání, jak dále a eventuelně zda vůbec v této sestavě dále pokračovat," uzavřel Klaus.
Související
Macinka udělil medaili Klausovi, pro kterého dříve pracoval
Tanečky kolem Turka. Exprezident Klaus nechápe, co se děje
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Pavel poletí do Ankary, i když se to Babišovi nelíbí. Bude to stát miliony a bude sedět vzadu, reaguje Macinka
před 2 hodinami
Co bude dál s Hormuzským průlivem? Alternativní trasa selhala, světu nezbývá než čekat
před 3 hodinami
Kdo nahradí Zelenského? Hvězda Ukrajina potvrdila, že bude kandidovat na prezidenta
před 4 hodinami
Rusko může zaútočit na Polsko už letos, píše britský a polský tisk. Situace je vážná, přiznal Tusk
před 4 hodinami
Evropě hrozí další vlna extrémního počasí. Při té červnové umíraly tisíce lidí
před 5 hodinami
Jako 12 atomových bomb za vteřinu. Rychlost klimatických změn je ohromná, oceány jsou nejteplejší v historii
před 5 hodinami
Počasí opět zvýšilo riziko požárů. Hrozí především na Moravě
před 6 hodinami
Spojenci nám v Íránu nepomohli, stávající americká podpora NATO je absurdní, prohlásil Trump
před 7 hodinami
Bělorusko doporučilo svým občanům, aby necestovali do Ruska
před 8 hodinami
Po útoku na Kyjev už nejméně 30 mrtvých. Ukrajina poslala v odvetě rakety na Bělgorod
před 8 hodinami
Před sídlem OSN se zapálil muž držící tibetskou vlajku
před 9 hodinami
Teherán se chystá na obří akci pro miliony lidí, pohřeb Chameneího ale běžné Íránce nezajímá
před 10 hodinami
Počasí bude během prodlouženého červencového víkendu proměnlivé
včera
Zájem Čechů o předčasné důchody se vrací k normálu, naznačují data
včera
Podvodníci lákají na 240 tisíc korun. Vydávají se za nás, upozornila ČSSZ
včera
Evropané promluvili. Nechtějí se spoléhat na USA, pochybují ale, že se bez nich EU ubrání
včera
Zázrak ve Venezuele: Muž přežil pod troskami 8 dní, počet obětí zemětřesení dál roste
včera
Desítky mrtvých a zraněných. Na dosud nejsilnější útok na Kyjev odpovíme, vzkázal Zelenskyj
včera
Rusko drony vypouštěnými ze stínové flotily už téměř dva roky špehuje jaderná zařízení v Evropě
včera
EU uvalí sankce na ruské výrobce, kteří se podíleli na ranním útoku na Kyjev
Evropská unie uvalí sankce na ruské vojenské výrobce, kteří se podíleli na ranním smrtícím útoku na Kyjev. Tento krok oznámila na sociální síti X šéfka unijní diplomacie Kaja Kallasová s tím, že navrhne postihy pro další subjekty podporující ruský vojensko-průmyslový komplex. Podle jejích slov bude Unie zvyšovat náklady tak dlouho, dokud Rusko nepochopí, že v této válce nemůže zvítězit. Jakákoliv nová unijní opatření však budou muset jednomyslně schválit všechny členské státy Sedmadvacítky.
Zdroj: Libor Novák