České Budějovice - Podle ČSSD a jejího předsedy Bohuslava Sobotky vláda přestala komunikovat s kýmkoliv a nedostatek peněz řeší i tím, že je bere krajům. Zároveň na kraje přenáší stále větší povinnosti, řekl v pondělí novinářům v Českých Budějovicích Bohuslav Sobotka.
Představitelé ČSSD přijeli do Českých Budějovic podělit se s veřejností se svým novým programem. "Prosazujeme čtyři okruhy reforem. Ty se týkají daní, důchodů, zdravotnictví a boje proti korupci. Vláda se uzavřela před svým okolím, nekomunikuje ani s veřejností, ani s odbory a opozicí. My se snažíme svůj program představit lidem a z jejich případných připomínek budeme vycházet na programové konferenci 10. listopadu," řekl Sobotka.Podle něj je chybou hledat finance tak, že se seberou krajům. "Stát přenáší na kraje a čím dál tím více práce a tím i nákladů. Zároveň však při novém přerozdělování daní krajům sníží příjmy. Tím více je třeba ocenit vyvážené hospodaření Jihočeského kraje a hlavně hospodaření ve zdravotnictví," doplnil Sobotka.Problémů však řeší kraje podle jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly stále více, a to nejen ve zdravotnictví. "Stát nám bere peníze nejen ve zdravotnictví, ale i peníze potřebné k dopravní obslužnosti, stavby silnic a prostředky na provoz Integrovaného záchranného systému. Škrty hasičům a policii mohou jejich práci vážně ohrozit," varoval hejtman Zimola."Stejně nesmyslný postup prezentuje vládní koalice při změnách v DPH. Zatímco se mluví o tom, že by desetiprocentní daň mohla zůstat u tisku a novin a u potřeb pro handicapované lidi, o zachování snížené daně z přidané hodnoty u potravin a léků nechce vládní koalice ani slyšet. Takový názor my nemůžeme podpořit," doplnil předseda senátu Milan Štěch.
Související
Maláčová definitivně skončila v čele SOCDEM. Novým předsedou je Nedvěd
Problémy SOCDEM s Lidovým domem pokračují. Soud rozhodl ve prospěch Altnerových
Aktuálně se děje
před 41 minutami
Při nové vlně útoků bylo zasaženo ústředí íránské státní televize. Internet v zemi prakticky nefunguje
před 1 hodinou
Izrael shodil na Írán za 30 hodin 2000 bomb. Americká armáda nasadila stealth bombardéry B-2
před 2 hodinami
Politico: Írán po začátku útoku zoufale hledal pomoc v Moskvě. Dostal jen slovní podporu
před 3 hodinami
Při jediném úderu zemřelo 48 íránských lídrů, prohlásil Trump. Co bude dál ale nikdo neví, varuje exšéf CIA
před 3 hodinami
Írán chce vybrat nového vůdce do dvou dní. Svrhněte islámskou republiku, dokud můžete, vyzval Íránce Pahlaví
před 4 hodinami
Írán zaútočil na americkou letadlovou loď USS Abraham Lincoln. Rakety k ní ale nedoletěly
před 5 hodinami
Írán bude po zabití Chameneího řídit tříčlenná rada, povede ji ajatolláh Alíréza Aráfí
před 6 hodinami
Konflikt v Íránu má tři scénáře vývoje, tvrdí Macinka. Kvůli Čechům v zahraničí svolal krizový štáb
před 6 hodinami
Írán vypálil rakety směrem ke Kypru, varuje Británie
před 7 hodinami
Česká republika je připravena okamžitě vyslat repatriační letadla pro své občany, oznámil Babiš
před 7 hodinami
Írán zahájil další vlnu raketových útoků. Nad Abú Dhabí se ozývají silné exploze
před 7 hodinami
OBRAZEM: Tradiční Matějská pouť opět rozzářila pražské Výstaviště
před 8 hodinami
Co teď čeká Írán? Zemi povede vytvořená rada, čeká ji boj o přežití režimu
před 9 hodinami
„Nezapomeneme na 7. říjen.“ Izraelská armáda opět udeřila v srdci Teheránu, Írán slibuje pomstu
před 10 hodinami
Po smrti je nejen ajatolláh. Zahynula Chameneího dcera, zeť, vnouče a 40 íránských představitelů
před 11 hodinami
Írán zahájil rozsáhlou vlnu útoků napříč celým Blízkým východem
před 12 hodinami
Rozzuření Íránci se pokusili vtrhnout na americké velvyslanectví
před 13 hodinami
Počasí: Příští týden jarní teploty setrvají, bude až 15 stupňů
včera
Ajatolláh Alí Chameneí je po smrti
včera
TOI: Íránské revoluční gardy zřejmě zablokovaly jednu z nejdůležitějších námořních cest světa, Hormuzský průliv
Íránské revoluční gardy začaly podle informací z námořních kruhů blokovat jednu z nejdůležitějších námořních cest světa. Oficiální zástupce námořní mise Evropské unie Aspides uvedl, že plavidla v oblasti přijímají radiové vysílání na vlnách VHF, ve kterém íránské gardy důrazně oznamují, že „žádné lodi není dovoleno proplout Hormuzským průlivem“.
Zdroj: Libor Novák