Praha - Česká spořitelna (ČS) podala žalobu na nového majitele Sazky i jejího bývalého insolvenčního správce Josefa Cupku, podle banky při jejím prodeji podhodnotil loterijní společnost o více než miliardu korun. Agentuře Mediafax to v pátek potvrdila mluvčí ČS Helena Matuszná.
"Žalobu jsme podali už v pondělí, v tuhle chvíli se k ní ale nebudeme nijak vyjadřovat," prohlásila Matuszná.Nakonec však banka přece jen stanovisko vydala. "Je třeba zdůraznit, že všechny naše námitky mají společného jmenovatele: jde nám o společný zájem všech věřitelů a tím je, v konkursním řízení vždy, jednoznačně maximalizace výnosu z prodeje majetkové podstaty a jeho spravedlivé rozdělení mezi věřitele. Insolvenční řízení musí být, zejména u případu tohoto významu, vždy maximálně transparentní a otevřené a vedené v souladu v principu insolvenčního zákona. Proto požadujeme, aby naše pochybnosti a námitky posoudil a přezkoumal soud v úplném řízení," vysvětlila důvod podání žaloby Matuszná.Z insolvenčního rejstříku vyplývá, že Česká spořitelna, jako jeden z velkých věřitelů zkrachovalé Sazky, zpochybňuje její prodej. Už dříve banka upozornila, že byla Sazka prodána o 1,3 miliardy korun levněji.Kromě žaloby na nového majitele Sazky a správce Cupku pochybuje také ČS o nestrannosti soudce Jana Harmacha, který insolvenční řízení vedl.
Související
Sportka: Padl letošní nejvyšší Superjackpot, 127 milionů korun
V Česku padlo druhé pořadí Eurojackpotu. Sázející z Prahy vyhrál téměř 130 milionů korun
Aktuálně se děje
před 20 minutami
Timmy míří ke břehům Švédska. Skončí v čelistech kosatek, nebo se utopí, varují vědci. Dánsko se od něj distancuje
před 1 hodinou
Pentagon zvažuje, že stáhne 40 000 amerických vojáků z Německa
před 2 hodinami
EU čelí nečekanému problému. Zjistila, že vůbec neví, kolik má ropy
před 2 hodinami
Cena ropy dál prudce roste. Je nejvyšší za poslední čtyři roky
před 4 hodinami
Problematický aspekt počasí v Česku. Řeší se opakovaně a už i letos
včera
Trump už se nahlas hlásí ke královské rodině. Mohou za to britští novináři
včera
Babiš je na první cestě mimo EU. V Ázerbájdžánu jednal o dodávkách ropy a plynu
včera
Ledecká půjde do další zimní sezóny bez lyžařských koučů Gampera a Banka
včera
Obchody nemají na vybranou. V květnu se jednou musí řídit zákonem
včera
Policisté hledají výtržníka. Odjíždějícímu autobusu pražské MHD rozbil dveře
včera
Zemřel Oskar Petr, autor legendárních hitů Lucie či Davida Kollera
včera
Ostravský Baník hledá marně cestu z krize. Pomoci má už čtvrtý trenér za sezónu
včera
Letní počasí dorazí už o víkendu. Meteorologové řekli, co není vyloučeno
včera
Evropský parlament se postavil proti Orbánovu muži. Maďarského eurokomisaře vyzval k rezignaci
včera
Von der Leyenová: Rusové mají pocit, že se opět nacházejí za železnou oponou. Tentokrát je digitální
včera
Ceny ropy po oznámení o blokádě přístavů prudce vzrostly
včera
Nový rozsudek v Cimického kauze. Psychiatr má skončit za mřížemi
včera
Evropská komise podá žalobu na Česko a Maďarsko
včera
Cintula si za atentát na Fica odsedí 21 let, potvrdil NS
včera
Už nebudu hodný, vzkázal Trump za doprovodu bizarní fotomontáže
Donald Trump vydal další varování směrem k Íránu, tentokrát doprovázené vizuálně úderným příspěvkem na platformě Truth Social. Prezident sdílel uměle vytvořený obrázek, na němž pózuje v obleku a slunečních brýlích s útočnou puškou v ruce na pozadí výbuchů devastujících kopcovitou krajinu. Tento příspěvek, opatřený nápisem „No more Mr Nice Guy!“ (Konec hodného pána), představuje dosud nejostřejší tón v jeho komunikaci vůči Teheránu.
Zdroj: Libor Novák