Praha - Policejní prezident Petr Lessy po pondělním jednání s ministrem Janem Kubicem (nez.) opět odmítl výzvu k rezignaci, nevidí pro ni žádný důvod. Od výzvy ustoupil i ministr, došlo podle něj k souznění v otázce podpory přímého výkonu služby.
Schůzka na ministerstvu vnitra začala v pondělí krátce po 10. hodině, jednání se kromě ministra a jeho náměstka Jaroslava Hrušky účastnil i policejní prezident Petr Lessy a také jeho náměstci Martin Červíček a Vladimír Husák.
Jak agentura Mediafax již informovala, důvodem schůzky jsou kromě personálních otázek také úspory policie, ke kterým musí od 1. ledna přistoupit. Kubice po jednání uvedl, že ho Lessy "velmi překvapil pozitivním způsobem." Lessy ministrovi předložil pilotní projekt organizační struktury policejního prezidia, od něhož se budou odvíjet další reorganizace v krajích. Policejní prezident to komentoval slovy, že se jedná o revoluční změnu prezidia. "Bude se jednat o dva pilíře - základní policejní činnosti a speciální policejní činnosti," naznačil Lessy.
Související
Petr Lessy končí jako policejní přidělenec na Slovensku
Zlínský policejní ředitel Koutný rezignoval, asi nebude sám. Co se stalo?
Aktuálně se děje
před 51 minutami
Počasí do konce týdne: Bude ještě mrznout, přidají se i deště
včera
Írán nepochopil, že Libanonu se příměří netýká, prohlásil Vance. Izrael by se ale podle něj mohl zklidnit
včera
Trump pohrozil uvalením padesátiprocentních cel na zemi, která bude dodávat zbraně Íránu
včera
Pojedu v čele české delegace na summit NATO, oznámil Pavel
včera
Írán opět zavřel Hormuzský průliv, tentokrát kvůli Libanonu. Ten ale nebyl součástí dohody, varuje Trump
včera
Předvolební průzkumy v Maďarsku: Očekává se historický zlom a drtivé vítězství opozice
včera
Evropa se hádá kvůli Orbánovi. Kreml se pustil do EU, Německo argumentuje Vancem
včera
Írán prosil o příměří, zastaví obohacování uranu. Chameneí je po útocích znetvořený, prohlásil Hegseth
včera
Co znamená dohoda s Íránem pro USA? Trumpovi poskytla únikovou cestu
včera
Moment úlevy pro celý svět. Starmer vyrazil do Perského zálivu projednat další kroky příměří
včera
Doručoval jsem miliony dolarů. Slavný kulturista popsal, jak ruské podsvětí sponzorovalo Orbána
včera
Vance kope v Maďarsku do všeho a všech. Opřel se do Bruselu, zkritizoval Británii i Zelenského
včera
Příměří zahrnuje i Libanon, tvrdí Pákistán. Na ten se nevztahuje, míní izraelská armáda a pokračuje v útocích
včera
Jak se Magyar katapultoval z pozice řadového úředníka do čela opozice?
včera
Desetibodový mírový plán zveřejněn: Co požaduje Írán od USA?
včera
V Česku začaly platit maximální ceny pohonných hmot
včera
Trump našel únikovou cestu z patové situace. Vsadil na chladný rozum
včera
Trump mluví o velkém dni pro světový mír i totálním vítězství USA
včera
Počasí: Tento týden noční mrazy přetrvají, v tom příštím se ale citelně oteplí
včera
Trump oznámil, že s Íránem uzavřel čtrnáctidenní příměří. Žádá okamžité otevření Hormuzského průlivu
Americký prezident Donald Trump v úterý večer oznámil, že dosáhl dohody o čtrnáctidenním příměří s Íránem. Toto rozhodnutí přišlo jen hodinu před vypršením jeho vlastního ultimáta, které stanovil na osmou hodinu večerní východoamerického času. Prezident na sociálních sítích uvedl, že po tuto dobu pozastavuje veškeré útoky a bombardování, přičemž zdůraznil, že klid zbraní musí být oboustranný.
Zdroj: Libor Novák