Praha - Svou vizi dalšího směřování ministerstva školství (MŠMT) a možnosti řešení jeho problémů představil v úterý na jednání výkonné rady Věcí veřejných náměstek pro legislativu MŠMT Jiří Nantl. Po schůzce s vedením strany prozradil, že ani pokud by zvažoval stát se ministrem, do VV by nevstoupil.
"Nejsem v tuhle chvíli kandidát. Já byl požádán vedením té strany, abych s nimi diskutoval o situaci v rezortu, o možnostech, které tam jsou. Já jsem velmi otevřeně a myslím si, že i tvrdě v některých momentech jim sdělil svůj pohled na současnou politickou situaci a agendu toho rezortu," vysvětlil novinářům po jednání Nantl.Jako odborný státní úředník by prý nejraději podpořil silného stranického ministra. "Je to pro mě velmi těžká věc, protože já jsem kariérní úředník. Už tímhle překračuji určitou hranici, kterou já se snažím držet z hlediska apolitičnosti státní správy. To znamená, že pravděpodobně s novým ministrem budu muset diskutovat, zda on si bude přát, abych já setrval v rezortu," uvedl.Pokud by prý dostal od vedení Věcí veřejných nabídku stát se novým ministrem školství, čekalo by ho velmi těžké rozhodování. V každém případě by však podle svých slov nebyl stranickým ministrem."Je pro mě velmi těžké v téhle složité době, kdy řada lidí má pocit, že všechno je jedno, se k tomu takto postavit. Velmi složité rozhodování, které já nechci blíž komentovat," uvedl.Ačkoliv se domnívá, že atmosféra ve společnosti je špatná, její problémy nejsou až tak závažné. "Většina problémů v rezortu se při stabilitě vlády dá zvládnout," domnívá se.Výkonná rada Věcí veřejných zasedá od úterní osmé hodiny ranní. Na své jednání si pozvala i možné kandidáty na uvolněný post ministra školství. Návrh výkonné rady podle předsedy Radka Johna (VV) ještě potvrdí grémium VV ve čtvrtek. Jako první se prý jméno kandidáta dozví od strany premiér Petr Nečas (ODS).
Související
Exministr Vít Bárta nedostane od státu odškodnění 20 milionů. Nárok je promlčený, řekl soud
Chcete na kandidátku? Podepište. Piráti představili poslanecký kodex, v minulosti měly svůj i Věci veřejné
Aktuálně se děje
před 55 minutami
ANO Babiše a Okamuru ke stíhání nevydá. Porušuje vlastní kodex, tepe koalici opozice
před 1 hodinou
NATO údery na Írán podporuje, prohlásil Rutte. Aktivaci článku 5 ale nezvažuje
před 2 hodinami
Válka mezi Íránem, Spojenými státy a Izraelem nabírá na obrátkách. Konflikt otevírá dveře čtvrté straně
před 3 hodinami
Brutální metoda zachraňující životy. Před sestřelením amerických F-15 se piloti katapultovali, hrozí jim doživotní problémy
před 3 hodinami
Proč válka v Íránu tlačí ceny ropy nahoru? Nehraje se o nedostatek, ale očekávání
před 4 hodinami
„Přestaňte fňukat.“ Opozice před hlasování o vydání tepe Babiše
před 5 hodinami
Nebojím se vás, ale vy se bojte mě, řekl Babiš. Požádal poslance, aby ho nevydávali ke stíhání
před 6 hodinami
Napětí z války v Íránu se přenáší na další země. Kurdové se bojí o svůj sud
před 7 hodinami
Sněmovna začala rozhodovat o vydání Babiše a Okamury ke stíhání
před 7 hodinami
Izraelská armáda opět udeřila v Íránu a Libanonu. Íránská armáda vyslala na Izrael rakety
před 9 hodinami
Počasí bude v příštím týdnu stabilní. Ranní a odpolední teploty se mají výrazně lišit
včera
Pošta od dubna mění ceník. Platby zákazníků budou vyšší
včera
Slovensko stupňuje tlak. Fico oznámil ukončení nouzových dodávek elektřiny na Ukrajinu
včera
Počasí v Česku: Uplynulá zima očima meteorologů. Možná vás překvapí, jaká byla
včera
Irák zasáhl blackout. USA vyzvaly občany k evakuaci
včera
Válka v Íránu vráží klín mezi USA a EU. Madrid se bouří proti Washingtonu, nesouhlasí ani s Merzem
včera
Izraelské letectvo zničilo připravené íránské odpalovací zařízení balistických raket
včera
Hegseth: Írán se pokusil zavraždit Trumpa, íránský režim je vyřízený. Amerika vítězí rozhodně, ničivě a bez milosti
včera
Hegseth: Operace v Íránu je stále v počátcích. Začneme útočit silněji a hlouběji ve vnitrozemí
včera
Vražda dítěte na Lounsku. Policie přiznala, že zadržela příbuzného oběti
Policie již ve středu překvalifikovala případ násilného činu na Lounsku. Vážně zraněné dítě totiž podlehlo svým zraněním v nemocnici. Kriminalisté proto zahájili úkony trestního řízení pro podezření z vraždy.
Zdroj: Jan Hrabě