Praha - Ministr dopravy Pavel Dobeš v úterý jmenoval Romana Budského novým ředitelem samostatného oddělení BESIP, které se zabývá bezpečností silničního provozu. Agentuře Mediafax to sdělila Andrea Volaříková z tiskového oddělení ministerstva dopravy.
Nový ředitel se podle svých slov zaměří hlavně na plnění úkolů vyplývajících z Národní strategie bezpečnosti silničního provozu do roku 2020. "Větší důraz bude kladen rovněž na monitorování a analýzy dění v zahraničí, především pak v evropských státech dlouhodobě vykazujících příznivé statistiky dopravní nehodovosti a jejích následků,“ řekl Budský.Činnost samostatného oddělení BESIP ministerstva dopravy bude podle Budského v krátkodobém horizontu zaměřena na dva základní směry. Dopravní výchovu předškolní, školní a středoškolské mládeže a dále pak na dopravně bezpečnostní aktivity v rámci tematicky zaměřených měsíců. V oblasti dopravní výchovy bude třeba především dopracovat příslušné výukové metodiky včetně podpůrných materiálů pro pedagogy a vlastní vedení výuky."Na podzim letošního roku bychom rádi navázali na předchozí činnosti a zahájíme aktivity v rámci takzvaných tematických měsíců. Jednotlivé měsíce budou věnovány konkrétním závažným a dlouhodobě aktuálním dopravně bezpečnostním problémům," uvedl Budský. Půjde například o takzvané zranitelné účastníky silničního provozu, viditelnost účastníků silničního provozu, dodržování bezpečné rychlosti jízdy, profesionální řidiče, alkohol, medikamenty a drogy v dopravě, mladé a začínající řidiče, zimní výbavu vozidel, bezpečnost železničních přejezdů nebo seniory v dopravě."Předpokladem této naší činnosti je úzká spolupráce s veřejnoprávními médii, doplněná interaktivní komunikací s veřejností, na které bychom rádi spolupracovali především s krajskými koordinátory BESIP, Nadací BESIP, ale i dalšími subjekty, které se bezpečností silničního provozu zabývají," dodal Budský.Dosavadní ředitelka Ivana Pánková v pondělí sdělila, že v čele BESIP končí. Podle svých slov podala výpověď ve čtvrtek 10. května a rezignace byla platná o den později. "Dobíhá mi nyní dvouměsíční výpovědní lhůta podle zákoníku práce," doplnila v pondělí Pánková pro server tyden.cz s tím, že žádný milionový "zlatý padák" na odchodnou nedostane. Nahrazení Pánkové je za poslední dva roky již pátou změnou v čele BESIP.
Související
Exministr Dobeš chce do vesmíru, už má monstr-projekt
Peake a Bárta se zhádali přímo u Moravce. Kvůli Nagyové
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Výhled počasí na příští víkend. Do Česka dorazí ochlazení
včera
Na jihu Čech v týdnu zaznamenaly
včera
Na olympiádě se šíří mezi hokejistkami norovirus. Po Finkách trápí i Švýcarky
včera
Kanadu zasáhla nevídaná tragédie. Zemřeli talentovaní hokejisté
včera
Opravdová hvězda, prohlásil prezident Pavel o Brejchové
včera
Babiš se domnívá, že mírová jednání o Ukrajině se blíží ke zdárnému konci
včera
Zabystřan ve sjezdu zajel olympijské maximum, Janatová ve skiatlonu v TOP 10
včera
Počasí způsobilo oblevu. Sněhu ubylo i na horách, ukazují data
včera
Pohonné hmoty v Česku zdražily, ceny mají stoupat i nadále
včera
Policie objasnila podvod s elektronikou. Škoda činí několik miliard
včera
Hokejový tým se musí obejít bez Zachy z NHL. Přijet má sparťan Chlapík
včera
Babiš chtěl Turkovi zakázat sociální sítě, pokud by byl ministrem
včera
Sáblíková učinila nejtěžší rozhodnutí v životě. Kvůli nemoci nebude na startu závodu na 3000 metrů
včera
Američané chtějí konec války na Ukrajině do léta, prozradil Zelenskyj
včera
ZOH: Snowboardistovi Hronešovi se do finále big airu nepodařilo kvalifikovat
včera
Lipavský se ptá Babiše na Epsteinovu kauzu. Navrhuje české vyšetřování
včera
Olympiáda začala. Slavnostní zahájení nabídlo silné okamžiky i propojení se čtyřmi středisky
včera
Babiš označil Brejchovou za ikonu. Klempíř zmínil hlubokou stopu jejího herectví
včera
Zajímavý moment zahájení her. Vance zabraly kamery a ozval se pískot
včera
Pokus o vraždu v Jaroměři. Roli sehrály drogy, zjistili kriminalisté
Policie obvinila staršího z mužů, kteří se zúčastnili středečního konfliktu v Jaroměři, z pokusu o vraždu. Kriminalisté také zjistili, že v případu sehrály zásadní roli drogy. Napadený muž je momentálně ve stabilizovaném stavu.
Zdroj: Jan Hrabě