Praha – Kritik současné stranické politiky ODS Petr Tluchoř zasadil Nečasovi ráno přímo do týlu, když navrhl prezidenta Václava Klause do čela partaje.
Nečasem odstavený předseda poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř deníku Právo řekl, že zakladatel strany by mohl opět vést partaj, má na to, aby ve volbě porazil napřesrok Nečase. „Myslím, že je načase, abychom se přestali bát o něm (Klausovi) nahlas mluvit, protože to je kandidát dobrý a silný," říká Tluchoř v rozhovoru. Proč chce Tluchoř Klause do čela strany?
V době, kdy Tluchoř s Topolánkem vládli straně, měli vyhrocené vztahy právě s prezidentem Klausem. Následně otec-zakladatel ODS opustil.
Z nepřítele symbolem doby „Jestliže dnes je ODS ve vleku jiných, ve vleku událostí, opouští principy, které dlouhodobě hlásala, a není schopna prosazovat svůj program, pak právě Václav Klaus je symbolem doby, kdy jsme naopak my udávali směr, kdy jsme byli ideovým i faktickým lídrem politického pelotonu," zdůvodňuje přesto nyní své myšlenky Tluchoř. „Ani k němu nemám blízko. To není osobní záležitost. Pro mě je důležitý výsledek pro ODS, pro mě je důležitý výsledek pro tuto zemi," pokračuje poslanec. Tluchoř také v rozhovoru přiznal, že nemá signály ani od Klause přímo ani z jeho okolí, že prezident sám chtěl znovu stanout v čele ODS.
Tluchoř je známým kritikem Petra Nečase, k úvahám o staronovém předsedovi ho dostal dotaz Práva, má-li ODS na letošním podzimním kongresu zvolit nového předsedu. „Občas v ODS i v médiích slyším, že Petr Nečas není ideálním předsedou, ale že nikoho lepšího nemáme. Pokud ale někdo říká, že předseda není dobrý, pak za ještě horší bych považoval stranu, která by za něj nehledala alternativu," odpověděl lišácky. Mimo Klause ví ještě o dalších dvou jménech, o kterých ale nechtěl mluvit.
Související
Tanečky kolem Turka. Exprezident Klaus nechápe, co se děje
Zeman ještě není fit. Na Pražském hradě bude v úterý chybět
Václav Klaus , Petr Tluchoř , ODS
Aktuálně se děje
před 44 minutami
Policie obvinila muže z vraždy družky v Karlových Varech
před 1 hodinou
Írán se chová špatně a bude opět tvrdě zasažen, vzkazuje Trump
před 2 hodinami
Macinka hodlá konzultovat situaci v Íránu s tamním velvyslancem
před 3 hodinami
Írán mění strategii. Pozastavil útoky na sousedy a omluvil se
před 4 hodinami
Nad Česko se dostává saharský prach. Meteorologové vysvětlili, co způsobí
před 4 hodinami
Írán poprvé reagoval na Trumpovu výzvu, aby bezpodmínečně kapituloval
před 5 hodinami
Armádní letoun pro Vystrčila nebyl vyčleněn pro repatriační lety, uvedla armáda
před 6 hodinami
Trump naznačil, co bude po Íránu. Slibuje pád dalšího režimu
před 7 hodinami
Víkendové počasí se může den ode dne lišit. Alespoň na pohled
včera
Vražda v Karlových Varech. Obětí je žena, policisty přivolala její matka
včera
Vystrčil pod palbou. Do Itálie letěl armádním speciálem, kritizoval ho i Babiš
včera
Sparta s Olomoucí narazí v Konferenční lize na nejtěžší možné soupeře
včera
Za vraždu dítěte na Lounsku hrozí výjimečný trest. Policie vznesla obvinění
včera
Rakušan znovu neuspěl ve volbě místopředsedy Poslanecké sněmovny
včera
Plzeň poprvé v Evropské lize prohrála a stalo se jí to osudným. Olomouc jde dál
včera
Trump prozradil, co USA dělají potichu a bez problémů. Jde o Blízký východ
včera
Špehovali pro Sověty. V USA před 75 lety začal proces s Rosenbergovými
včera
Březnové počasí umí být překvapivé. Meteorologové poukázali na možného viníka
včera
Trump vyhlásil nový přístup k Íránu: Jediná možnost ukončení války je bezpodmínečná kapitulace
včera
Konec přemrštěných cen benzinu a nafty? Ministerstvo financí zakročí proti prudkému zdražování benzinek
Ministerstvo financí se rozhodlo zakročit proti prudkému zdražování pohonných hmot na českých čerpacích stanicích. Úřad bude nově podrobně prověřovat ceny a marže prodejců, aby zjistil, zda je růst cen na totemech opodstatněný. Provozovatelé čerpacích stanic budou mít povinnost zasílat ministerstvu každodenní hlášení o svých cenách.
Zdroj: Libor Novák