Praha - Poslanec David Rath, který stále sedí za mřížemi vazební věznice, varuje ČSSD. Radí ji, jak neprohrát volby i důvěru voličů.
Rath připomíná, že expředseda ODS Topolánek před volbami v roce 2006 z legrace prohlásil, že kdyby řekl lidem, co na ně chystá, tak by ho nikdy nevolili. "Mnozí voliči to brali jen jako vtip a ODS volby vyhrála. Pak se lidé nestačili divit," dodává Rath.
ČSSD je teď jako favorit voleb brána vážně. Proto všichni vzali vážně slova stínového ministra Mládka o parazitujících živnostnících a sociální demokracii teď hrozí, že přijde o voliče z řad živnostníků. "Navíc je potřeba počítat s tím, že i Kubiceho parta jistě zase přiloží ruku k dílu," zaútočil na ministra vnitra.
Strana, které byl Rath do svého zatčení vlivným členem, by se také neměla příliš brzy radovat z vítězství. "Sice většina lidí už dnes ví, že současná vláda devastuje republiku, ale to vůbec neznamená, že budou automaticky volit ČSSD. Voliči od politiků očekávají, že jim zajistí růst kvality jejich životů. ČSSD místo toho vyslala signál, že chce kvalitu života několika stovkám tisíc lidí snížit," rýpl si do Mládka.
ODS podle něj dlouhodobě kašle na střední třídu a ČSSD by měla pokračovat ve snaze tyto voliče oslovit. Do této třídy ale patří i živnostníci.
Podle Ratha by tak ČSSD měla ukázat, že živnostníky chce podporovat a ulehčit jim život. "Pravice se vydala cestou války se všemi občany a ČSSD musí být naopak pro lidi vlídným partnerem," dodává.
Související
David Rath byl propuštěn z vězení, kde si odpykával trest za korupci
Svaz pacientů jmenuje Ratha pacientským ombudsmanem
David Rath , ČSSD , osvč
Aktuálně se děje
před 38 minutami
Počasí se v týdnu promění. Přes Česko přejde studená fronta
včera
Norská princezna v dokumentech o Epsteinovi. Zmanipuloval mě, tvrdí
včera
Velikonoce i letos ovlivní důchody. Tři výplatní termíny budou jiné
včera
Norrise poctil prezident Trump. Byl to skvělý chlap, ocenil herce
včera
Česko má po osmi letech medaili z halového MS. Lurdes Gloria Manuel ovládla čtvrtku
včera
Smrtelná nehoda ve středních Čechách. Zasahoval vrtulník
včera
Írán oplácí stejnou mincí. Varoval Trumpa, ceny ropy mohou ještě vzrůst
včera
Sparta odvetu osmifinále s Alkmaarem nezvládla. Olomouc nestačila na Mohuč
včera
Paříž či Londýn v ohrožení. Írán představuje globální hrozbu, zní z Izraele
včera
Policie apeluje na média. Jde o dopadení pachatelů útoku v Pardubicích
včera
Ochlazení v Česku potvrzeno. Meteorologové naznačili, co přinese příští týden
včera
ANO je suverénní, do Sněmovny by proniklo jen pět stran
včera
Novinky z vyšetřování požáru v Pardubicích. Policie opustila místo činu
včera
Jsme mimořádně oslabení a ohrožení, říká Fico po unijním summitu
včera
Evakuace žižkovské věže v Praze. Na místě zasahovali hasiči
včera
Češi či Poláci stáhli vojáky z Iráku. Důvodem je situace na Blízkém východě
včera
Incident s airsoftovou zbraní na Letné. Policie upřesnila, co se stalo
včera
Trump vyhrožuje Íránu. Dal mu ultimátum ohledně Hormuzského průlivu
včera
Zemřel bývalý šéf FBI a vyšetřovatel Mueller. Trump se svěřil, že je rád
včera
Výhled počasí na příští víkend. Bude poměrně chladno
Poslední březnový víkend přinese oproti tomu probíhajícímu chladnější a nevlídnější počasí. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Maximální teploty se ani nepřiblíží dvouciferným hodnotám.
Zdroj: Jan Hrabě