Praha - Místopředseda ODS Ivan Langer zkritizoval předvolební kampaň ČSSD a označil ji za lživou. Langer tak reagoval na nové webové stránky sociálních demokratů, které obviňují ODS a TOP 09 ze zpoplatnění některých nemocí.
"Pokládáme tyto internetové stránky za nekorektní politický útok," řekl Langer a dodal, že webové stránky www.modranemoc.cz jsou součástí lživé předvolební kampaně ČSSD.
Stránky modrá nemoc obviňují ODS a TOP 09 ze spolupráce na zdravotnické reformě, která zpoplatní lékařskou péči v případě 160 nemocí, jako je například chřipka či operace kýly. Tato reforma podle ČSSD přijde občany na 220 miliard korun na zdravotním pojištění.
Langer vyzval představitele sociálních demokratů, aby podali důkazy o tom, že ODS skutečně chystá zpoplatnění některých léků, jak uvádí stránky. "Abychom ulehčili pracovníkům Lidového domu práci, ujišťujeme je, že žádné takové důkazy nenaleznou," dodal.
Podle Langera ČSSD pouze odmítá přiznat fakt, že regulační poplatky jsou úspěšné a zdostupnily nejlepší péči vážně nemocným.
Související
Babiš se stal vůdcem poražených z Listopadu 1989. Bojím se, že jsme si ani za jeho vládnutí nesáhli na dno, říká Langer
Fortuna se omluvila Ivanu Langerovi za sázku o korupci
Ivan Langer , ČSSD , volby
Aktuálně se děje
před 9 minutami
Pentagon zvažuje pozastavení členství Španělska v NATO. Nepomohlo s útoky proti Íránu
před 19 minutami
Král popu je zpět. Příběh Michaela Jacksona vypráví nový film
před 1 hodinou
Šéfem lidovců se zřejmě stane jihomoravský hejtman Jan Grolich
před 1 hodinou
Trump přikázal námořnictvu ničit íránská plavidla. Příměří mezi Izraelem a Libanonem bude prodlouženo
před 2 hodinami
Turkovy výroky jsou testem české společnosti
před 2 hodinami
Turek označil úředníky za parazity, které musí Motoristé derazitovat. Nepřijatelné, naštval se Babiš
před 3 hodinami
Rusko buduje digitální železnou oponu. Je to jen dočasné, hájí se Kreml, nikdo mu ale nevěří
před 4 hodinami
USA se chystají na kolaps příměří. Plánují útok na íránské námořnictvo
před 5 hodinami
Počasí se změní. Zapříčiní to studená fronta, uvedli meteorologové
včera
Policie vyšetřuje tragédii ve Vsetíně. Důchodkyně nepřežila střet s autem
včera
Britská monarchie ukázala soudržnost. Na fotce ale chybějí někteří členové rodiny
včera
Slavia potrestala hříšníky z posledních zápasů. Bořil a Chorý zaplatí pokutu
včera
Vojtěch si vytyčil nelehký úkol. Chce, aby Češi omezili pití alkoholu
včera
Babiš opět píše do Bruselu. Premiér prozradil, co se Česku nelíbí
včera
Senior tvrdil, že umístil bombu na ministerstvu. Po vyjednávání se vzdal
včera
Předpověď počasí předpokládá změnu, kterou pocítíme. Nastane o víkendu
včera
Babišova Agrofertu si opět všímají v zahraničí. Znovu může čerpat evropské dotace
včera
Z Bílého domu vylezl další bizár. Trump nabízí slevy, které jsou matematicky nemožné
včera
Ostuda Česka: Kontroverzní Kanye West má vystoupit v Praze, zbytek Evropy mu koncerty zrušil
včera
Odvolejte nekompetentního Klempíře a stáhněte ten paskvil, vyzval Babiše Fiala
Bývalý předseda vlády Petr Fiala vyzval současného premiéra Andreje Babiše k okamžitému odvolání ministra kultury Oty Klempíře. Důvodem je kritika připravovaného zákona o médiích veřejné služby, který by měl podle návrhu zrušit stávající systém poplatků pro Českou televizi a Český rozhlas. Fiala považuje tento legislativní počin za nebezpečný a ohrožující nezávislost veřejnoprávních médií.
Zdroj: Libor Novák