Praha - Dělají si z nás legraci? Nejenže poslanci pobírají mnohonásobně vyšší plat, než většina Čechů, ale teď ještě odčerpají z našich peněz 650 tisíc, aby si mohli zahrát fotbalový turnaj v Soči!
Z několika českých poslanců se stali fotbalisté. A jelikož budou v kopané reprezentovat českou sněmovnu, bude nejspíš dolní komora jejich zálibu sponzorovat a to rovnou 650 tisíci korun. S informací přišel server Novinky.cz.Jedenáctka českých poslanců pojede Poslaneckou sněmovnu reprezentovat do ruské Soči, kde se odehraje mezinárodní poslanecký turnaj ve fotbalu. Rozpočtový výbor teď dokonce přiklepl skupině poslanců dotaci 650 tisíc korun.
Poslanci Igor Svoják /ODS/, Josef Tancoš /ČSSD/ a Josef Šenfeld /KSČM/ kvůli celé věci dokonce zaregistrovali občanské sdružení. Jak vidno, záliba poslanců ve fotbalu jde napříč politickým spektrem a jak známo, sport lidi spojuje.
Od komunisty Šenfelda se ale jeho poslanecký klub disntacoval. Jiří Dolejš v rozhovoru pro Právo řekl, že s finanční podporou fotbalistů nesouhlasí.
Související
Poslanci schválili novelu stavebního zákona. Proces má zrychlit a zjednodušit
ANO by ovládlo volby, ODS se vrátila před STAN. Motoristé jsou na samé hraně
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Evropa už nemá čas. Vlastními silami se na ruský útok připravit nestihne, varuje šéf německého letectva
před 1 hodinou
Americký soud zatrhnul Trumpovi dvoumiliardový antidiskriminační fond
před 2 hodinami
Kamera odhalila detaily nehody: Turek projel odbočovacím pruhem rovně, pak došlo ke srážce
před 3 hodinami
V bezpečí už nebude žádné místo v Evropě. Zelenskyj nastínil možnosti Putinových raket
před 4 hodinami
Íránské útoky odsoudil Blízký východ i Asie. Čína žádá okamžité otevření Hormuzského průlivu
před 5 hodinami
Rubio zahájil kampaň s cílem rozložit Mezinárodní trestní soud
před 6 hodinami
Platba za proplutí Hormuzským průlivem? Trumpův poplatek budí vášně, nikdo netuší, jak a z čeho se má počítat
před 6 hodinami
Požáry dál devastují francouzské lesy. Zničily přes 1 900 hektarů
před 7 hodinami
Česko na summitu neztrapnil Pavel, ale Babiš. Lídři nepochopili, proč mu sebral místo šéfa delegace, míní Pellegrini
před 8 hodinami
Japonsko má problém. Rusko proměnilo zemi v doupě špionů
před 9 hodinami
Policie uzavřela pražské Hlavní nádraží a Wilsonovu. Anonym hrozil bombou
před 10 hodinami
Írán zaútočil na dvě lodě v ománských vodách. Americká armáda odpověděla mohutnými nálety
před 11 hodinami
Počasí: Česko dnes zasáhnou velmi silné bouřky
včera
Maďarský parlament zahájil kroky k odvolání prezidenta Sulyoka
včera
Ukrajinská premiérka Svyrydenková podala demisi. Nahradit ji může bývalý šéf Naftogazu
včera
Expert vysvětlil, proč Putin nemá zájem ukončit válku na Ukrajině
včera
Trump zavedl poplatek 20 procent z hodnoty nákladu za proplutí Hormuzským průlivem
včera
Miliony vysídlených, roztrhané rodiny, nulová komunikace. Jak dopadají čtyři roky války na Ukrajince?
včera
Uspěli jsme, prohlásil Macron ve svém posledním projevu k francouzské armádě
včera
USA přebírají kontrolu nad Hormuzským průlivem. Budete nám za něj platit, prohlásil Trump
Americký prezident Donald Trump prohlásil v ranním rozhovoru pro stanici Fox & Friends, že Spojené státy přebírají kontrolu nad Hormuzským průlivem a že by měly obdržet finanční kompenzaci za úsilí spojené s jeho ochranou. V reakci na snahy Íránu ovládnout tuto strategickou námořní trasu Trump uvedl, že USA průliv dříve střežily zadarmo, ale nyní za to dostanou zaplaceno hodně peněz, přičemž neupřesnil, jak by tento mechanismus měl fungovat.
Zdroj: Libor Novák