Praha - Pravidelné protesty v červeném oblečení s názvem ČERVENÉ ÚTERÝ odstartuje 27. dubna občanská iniciativa Volíme proti Paroubkovi. Ta spojuje všechny odpůrce politiky předsedy sociální demokracie na síti facebook.
Iniciativa má už přes 30 tisíc příznivců. Ti by se měli každé úterý až do 27. května obléknout do červené a vyrazit protestovat na některý z mítinků ČSSD. "Je to nenásilná symbolika, kterou chceme vyjádřit odpor před současnou populistickou politikou prezentovanou vedením ČSSD a zároveň reálnou hrozbou narůstajícího vlivu KSČM po květnových parlamentních volbách," vysvětlují odpůrci.
Červenou barvu si iniciátoři akce vybrali proto, že je to barva varování, stopka. Je podle jejich názoru nejen dobře viditelná, ale je také symbolem návratu komunistů k moci.
Socialisté pořádají jeden ze svých předvolebních mítinků na pražské třídě Anděl ´v úterý 27. dubna. "Přijďme pokojně protestovat proti jejich demagogii. Sraz bude ve 13.00 hodin před Albertem u metra," vyzývají kritici levice v této souvislosti všechny, kterým není budoucnost lhostejná.
Iniciativa "Volíme proti Paroubkovi" dokonce v této souvislosti vyhlásila soutěž o nejlepší fotku, s názvem jak trávíte Červené úterý. Tři nejlepší odmění cenami s protiparoubkovskou tématikou.
K odpůrcům možné vlády levice se hlásí i další skupiny. Mezi ně patří například "Nechci, aby Jiří Paroubek vládl České republice" (21 189 členů), "Píšťalka pro Paroubka v každém městě!" (9070 členů), "Půjdu k volbám, aby nevyhrál Paroubek s komunisty" (37 793 členů), "Mladí lidé nevolí PAROUBKA!!!" (24 735 členů), "Anti Paroubek" (8444 členů) a mnoho dalších.
Občanská iniciativa "Volíme proti Paroubkovi" vznikla 1. dubna 2010 na základě diskusního fóra na internetové sociální síti Facebook "Nechci, aby Jiří Paroubek vládl České republice". Její členové a příznivci došli k názoru, že je nutné vyjádřit svůj názor veřejně. "Jiří Paroubek nastolil politický proud, který neřeší problémy, ale staví na populistických politických heslech a demagogii. Netýká se podstaty problémů a hrubě zneužívá ekonomické krize, z jejíhož vzniku viní mimo jiné své politické soupeře," prohlašují kritici šéfa sociálních demokratů.
Související
Jak funguje volební systém v Maďarsku? Patří k nejsložitějším na světě
Sněmovní volby by vyhrálo ANO. Problém by měl jeden z jeho partnerů
Aktuálně se děje
včera
Policie vyšetřuje tragédii ve Vsetíně. Důchodkyně nepřežila střet s autem
včera
Britská monarchie ukázala soudržnost. Na fotce ale chybějí někteří členové rodiny
včera
Slavia potrestala hříšníky z posledních zápasů. Bořil a Chorý zaplatí pokutu
včera
Vojtěch si vytyčil nelehký úkol. Chce, aby Češi omezili pití alkoholu
včera
Babiš opět píše do Bruselu. Premiér prozradil, co se Česku nelíbí
včera
Senior tvrdil, že umístil bombu na ministerstvu. Po vyjednávání se vzdal
včera
Předpověď počasí předpokládá změnu, kterou pocítíme. Nastane o víkendu
včera
Babišova Agrofertu si opět všímají v zahraničí. Znovu může čerpat evropské dotace
včera
Z Bílého domu vylezl další bizár. Trump nabízí slevy, které jsou matematicky nemožné
včera
Ostuda Česka: Kontroverzní Kanye West má vystoupit v Praze, zbytek Evropy mu koncerty zrušil
včera
Odvolejte nekompetentního Klempíře a stáhněte ten paskvil, vyzval Babiše Fiala
včera
Moderní verze Rakouska-Uherska? Magyarovy plány s Visegrádskou skupinou se dotýkají i Česka
včera
Lídři EU se sejdou se Zelenským na Kypru. Potvrdí 90miliardovou půjčku Ukrajině
včera
Experti: Írán je jednotnější než před válkou. Trump situaci v zemi vůbec nepochopil
včera
Víte, kolik je na světě miliardářů a milionářů? Možná výrazně víc, než si myslíte
včera
Otevření Hormuzského průlivu je podle Íránu nemožné. Příměří platí na neurčito, prohlásil Trump
včera
Počasí se začne oteplovat, v neděli se ale teploty propadnou
22. dubna 2026 21:15
Evropská unie představila plán na boj s energetickou krizí
22. dubna 2026 19:55
Zelenskyj: Ukrajina nemůže čekat, až skončí válka v Íránu
22. dubna 2026 18:38
Bundeswehr chce být nejsilnější armádou v Evropě. Rusko je největší hrozbou
Německý ministr obrany Boris Pistorius představil první komplexní vojenskou strategii Bundeswehru, která reaguje na zásadní proměnu bezpečnostní situace v Evropě. K těmto změnám přispěl ruský útok na Ukrajinu, napětí ve vztazích s USA a aktuální konflikt na Blízkém východě. Berlín se nyní snaží jasně vytyčit svůj nový vojenský kurz, aby odpovídal aktuálním výzvám.
Zdroj: Libor Novák