Rittig udělal ze slušných občanů blbce, zlobí se komunista Janeček

Praha - Nedávné obvinění lobbisty a podnikatele Ivo Rittiga zahýbalo českou veřejností i politickou sférou. Podle komunistického kandidáta do Evropského parlamentu Rittig okradl slušné občany, udělal z nich blbce a všem se nakonec vysmál.

"Ivo Rittig, známý český lobbista a „podnikatel" s miliardami na účtech, byl obviněn, nicméně vazba na něj uvalena nebyla a pravděpodobně nebude, údajně totiž neuteče. Pojďme si trochu připomenout, jak „šikovný" Rittig okradl slušné občany, udělal z nich blbce, a všem se vysmál z luxusní vily v Monaku do obličeje," tvrdí Pavel Janeček ve svém vyjádření k zatčení ve zprávě KSČM.

Dále tvrdí, že Rittig, který pracoval za komunismu v obchodě, byl komunisty poslán na několik let za mříže. "To byla ale těžká a nepochopitelná doba! Proč by měl být za krádeže a podvody zavírán, říkám si. To už si ti komunisti dovolili ale opravdu moc," dodává ironicky kandidát.

"Počkal tedy na rok 1989 a poté rozjel svoji oslnivou kariéru „kmotra" napojeného na ODS. Kladu si otázku, jak může obyčejný prodavač, bez vzdělání, vydělat miliardy. Peníze, ke kterým se slušný člověk nikdy nemá šanci přiblížit," tvrdí Janeček a zároveň si i odpovídá.

Rittig je dle jeho přesvědčení: "Svázán s dopravním podnikem, magistrátem a z každé jízdenky na MHD mu na účet přistane určitá suma, která při tak obrovském množství předražených jízdenek vytvoří z Rittiga enormně bohatého člověka na úkor ostatních." 

Problém podle Janečka není ani zabavení Rittigova pasu. Jeho nemovitosti jsou umístěny v Monaku, do kterého může občan České republiky vycestovat pouze na občasný průkaz. 

"Jsem rád a hřeje mě ten úžasný pocit, že jako slušný a pracovitý občan, který si v Praze poctivě kupuje velmi drahé jízdenky na MHD, přispěl tomuto „talentovanému" muži na jeho luxusní dovolené a vilu. Vždycky jsem byl veden k tomu dělat dobré skutky. Jen teď doufám, že nám neuteče a nebude se smát dál... Nevrátili jsme se opět do středověku?" ptá se ve svém vyjádření řečnicky Pavel Janeček.

Související

Pavel Janeček /KSČM/ Rozhovor

Babiš si koupil lidi, arogantní Bělobrádek, skandály kolem Zemana... Promlouvá ekonom a politik Janeček

ROZHOVOR - Rok 2015 se pro KSČM obešel bez výraznějších přešlapů, který narušila v posledních týdnech až kauza europoslance Miloslava Ransdorfa. Ten měl podle zastupitele města Náchod za KSČM a ekonoma Pavla Janečka pozastavit své členství ve straně, dokud se vše nevyřeší. Politik také v rozhovoru pro EuroZprávy.cz zhodnotil činnost šéfů koaličních stran i prezidenta Miloše Zemana.

Více souvisejících

Pavel Janeček (KSČM) Ivo Rittig KSČM

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

F-16 thajské armády

Krvavé střety jsou u konce. Thajsko a Kambodža uzavřely dohodu o příměří

Thajsko a Kambodža v sobotu uzavřely dohodu o příměří, která má ukončit tři týdny trvající krvavé pohraniční střety. Tento konflikt, nejhorší za poslední desetiletí, zahrnoval nasazení stíhaček, dělostřelecké ostřelování i raketové útoky. Dokument podepsali thajský ministr obrany Natthaphon Narkphanit a jeho kambodžský protějšek Tea Seiha v thajské provincii Chanthaburi s platností od místního poledne.

před 2 hodinami

Zásah záchranářů po ruských útocích na Ukrajině

Rusko podniklo masivní útok na Kyjev

V noci na sobotu podniklo Rusko masivní vzdušný útok na Kyjev, který si vyžádal nejméně osm zraněných. Útok, při němž byly použity balistické rakety a drony, zasáhl obytné budovy i civilní infrastrukturu a vynutil si mimo jiné evakuaci domova pro seniory. V reakci na tuto eskalaci Polsko preventivně aktivovalo své letectvo a dočasně uzavřelo letiště v Rzeszówě a Lublinu.

před 3 hodinami

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice

Podzimní část fotbalové Chance ligy sice skončila poslední víkend před Vánocemi, ale už během nich první kluby hlásí své první zimní posily. Jako první tak učinila Viktoria Plzeň, která oznámila příchod slovenského obránce Dávida Krčíka. Západočechy v tomto směru následovala Olomouc, která pro změnu do svých řad přivítala zahraniční posilu ze slovinského Celje, tedy z týmu jejího soupeře v Konferenční lize, křídelníka Danijela Šturma. Přímo na Štědrý den pak do Pardubic z Liberce přišel jejich bývalý hráč Michal Hlavatý.

včera

včera

Zdeněk Hřib

Hřib bude mít jednoho vyzyvatele. Piráti si zvolí i místopředsedy

Leden bude v české politice důležitým měsícem. Nového předsedu si zvolí občanští demokraté, vedení si vyberou i Piráti jako další opoziční strana. Nejvyšší funkci bude obhajovat Zdeněk Hřib, který bude mít nejméně jednoho vyzyvatele. Je také několik uchazečů o pozice místopředsedů. 

včera

Andrej Babiš

Babiš odhalil, že mu volal americký prezident Trump

Premiér Andrej Babiš (ANO) se v pátek pochlubil, že mu během Vánoc zavolal americký prezident Donald Trump. Hovor se podle předsedy české vlády připravoval několik dní. Oba politici řešili válku na Ukrajině či současnou situaci v Evropě. 

včera

Reykjavík

Počasí jako v létě. Na Islandu zažili velmi neobvyklé Vánoce

V Česku nakonec o Vánocích zavládlo zimní počasí, alespoň co se teplot týká. Něco jiného zažili lidé k vlastnímu překvapení na Islandu. Maximální teploty na tomto ostrově šplhaly výrazně nad nulu, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

včera

včera

včera

Miloš Zeman

Zeman se opřel do Fialy, jeho vlády i prezidenta. Pavla ale zároveň i ocenil

Exprezident Miloš Zeman i letos přednesl vánoční poselství, ačkoliv od roku 2023 nevykonává žádnou politickou funkci. Bývalý vrcholný politik v televizním vystoupení na CNN Prima News kritizoval bývalého premiéra Petra Fialu či některé členy jeho kabinetu. Překvapil tím, že v jedné věci ocenil svého nástupce Petra Pavla. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Volodymyr Zelenskyj s předsedkyní Poslanecké sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou

Ukrajina jedná neustále. Zelenského čeká další setkání s Trumpem

Američané i o Vánocích pokračují v diplomatických jednáních o míru na Ukrajině. Potvrzují to slova ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, který ve čtvrtek mluvil s americkým speciálním vyslancem Stevem Witkoffem. Zelenskyj oznámil, že by se měl brzy opět setkat s Donaldem Trumpem. 

včera

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Dívka z Olomoucka zastřelila matku. Hrozí jí až výjimečný trest

Z případu vraždy v Bohuňovicích v Olomouckém kraji je nevídaná rodinná tragédie. Teenagerka podle závěrů vyšetřování zastřelila matku a postřelila otce, přičemž čin kvůli majetkovému prospěchu naplánovala se svým partnerem. Oběma hrozí až výjimečný trest. 

včera

Počasí přinese o víkendu silné noční mrazy, během dne se oteplí

Ačkoliv se o víkendu denní maxima přehoupnou přes bod mrazu, v noci budou teploty nadále citelně klesat, ukazuje předpověď ČHMÚ.cz.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy