Článek je ukázkou duševní poruchy, reaguje Paroubek na rozhovor

Praha - Týdeník Euro přinesl v posledním vydání rozhovor s bývalým předsedou vlády Jiřím Paroubkem, který údajně nebyl zcela korektní a informace v něm byly prý zkreslené. Prostřednictvím dopisu expremiér vyzval předsedkyni Syndikátu novinářů, aby zjednala nápravu, a serveru EuroZprávy.cz poskytl jeho přepis spolu se svým vyjádřením k této kauze.

Vyjádření předsedy LEV 21 Jiřího Paroubka:

Štvaní rudoprávníka Párala

Redakční článek v posledním čísle Eura vyprodukovaný bývalým rudoprávníkem Páralem je ukázkou fanatismu nebývalých rozměrů. A možná také duševní poruchy, která vyplývá z politického hříchu spáchaného v mládí. Tehdy byl P. Páral členem totalitní strany revoluční levice, dnes má potřebu zabránit mému vstupu do Evropského parlamentu. Z důvodů v zásadě vágních, lidsky pokleslých a nepravdivých – jiné alespoň ve svém článku neuvádí.

Minulý týden jsem četl v MFD jiný článek téhož rudoprávníka Párala, ve kterém udatně obhajoval hospodářskou politiku Nečasovy vlády. To mohou v tuto chvíli udělat jen P. Páral a – blboun nejapný.

Některé lidi z jejich ideologické či politické zaslepenosti nevyléčily zkrátka ani dva roky (2012 a 2013), po které česká ekonomika zaznamenala hospodářský pokles. Ani pokles či stagnace reálných mezd a důchodů v posledních pěti letech. Ani astronomické schodky rozpočtu státu v témž období (v průměru 150 mld. Kč ročně). Ani pokles či stagnace HDP v letech 2008 - 2013. Ani to, že podle seriozních průzkumů SANEPu téměř polovina český občanů žije od výplaty k výplatě. Neodradila jej ani korupce a ostudy Nečasovy vlády, které dosáhly vskutku monumentálních rozměrů.

Připomínám, že za vlády pod mým vedením ekonomika státu rostla o 6,8% (2005) a 7% (2006). Rostly reálné mzdy a důchody. Schodek státního rozpočtu byl pod kontrolou, vytvářely se v něm rezervy v řádech desítek miliard atd.

P. Páral vůči mně dnes začíná se stejným štvaním, jako to dělal on a řada jeho novinářských kolegů před volbami do sněmovny v květnu 2010 (a roky před tím). Se stejně primitivním stylem i argumenty.

Dobrá, do čela země pak po volbách v roce 2010 přišli Nečas, Kalousek, Bárta. Nemyslím si, že to byla pro naši republiku zrovna výhra. P. Páral si myslí opak.

Páralova mysl je natolik zatemněna nenávistí, že není schopen přijímat zřejmá fakta. Prý jsem v roce 2010 „svou zarputilostí prohrál ČSSD jasně vyhrané volby".

Pane Párale, ale já ty volby přece vyhrál, a to s lepším výsledkem než to dokázali v říjnu 2013 političtí Einsteini pp. Sobotka a Babiš (s jeho miliardami a zakoupenými médii) v nedávných sněmovních volbách. Dělat dialekticky z černého bílé a naopak jste se naučil nejspíše při někdejším angažmá v Rudém právu neblahé paměti.

Připomínám ještě, že ve volbách do sněmovny 2006 a v krajských a senátních volbách 2008 dosáhla strana, kterou jsem tehdy vedl nejlepších výsledků ve své 135-leté historii. Koneckonců i sedm mandátů dosažených ČSSD ve volbách do EP 2010 je nadlouho jejím maximem.

Pokleslost redakce Eura ostatně dokladuje dopis, který zasílám předsedkyni B. Osvaldové Syndikátu novinářů, v němž žádám zveřejnění plného a „neupraveného" znění mého rozhovoru s redaktorem Eura Holcem, a jejž přikládám k tomuto článku.

Pokud bude mít redakce Eura jen trochu slušnosti v těle, přepis mého rozhovoru s redaktorem časopisu zveřejní v úplné a necenzurované podobě v co nejkratší době.

Dopis Jiřího Paroubka předsedkyni Syndikátu novinářů Barboře Osvaldové:

Vážená paní předsedkyně,

dne 10. února 2014 jsem poskytl rozhovor redaktoru Holcovi z týdeníku Euro. Přiznám se, že jsem se s panem redaktorem sešel proto, aby veřejnost, která čte tento týdeník, byla seznámena s mými názory. Myslím, že tak se to většinou, pokud novinář požádá o rozhovor, dělá.

V týdeníku však vznikl v režii pana redaktora zvláštní žurnalistický útvar, něco jako antipíárový článek, v němž naprostá většina použitých mých výroků byla lživě zkreslena, v lepším případě podle uvážení autora článku „doplněna" či jinak „vylepšena". Vlastně jsem téměř nenašel v Holcově článku výrok, který by nebyl významně pozměněn. V každém případě však text článku v Euru interpretuje nebo spíše dezinterpretuje mé výroky.

Nebudu se zabývat všemi nesmysly, lžemi a zkresleními obsaženými v článku Eura, ale jen těmi nejzávažnějšími:

1. Tvrzení o tom, že jsem Karla Janka (někdejšího předsedu ČSNS 2005) „nechal vyvést policií z bouřlivého partajního sněmu" je prostě lživé. Strana LEV 21 byla ustavena jako zcela nový subjekt v listopadu 2011. Pan Janko vyloučený někdejší předseda rozpuštěné strany ČSNS 2005 na ustavujícím (ani jiném) sjezdu strany LEV 21 vyveden policí nebyl. Jednoduše proto, že na něm nebyl přítomen. Fantazie páně Holce nezná mezí.

2. Na jiném místě si pan Holec v úplném rozporu s fakty dovoluje dokonce lživě tvrdit, že jsem se strany LEV 21 „zmocnil méně slavným severočeským stylem s navezenými černými delegáty". Protože se v listopadu 2011 jednalo o ustavení zcela nové politické strany, nedávalo by vůbec žádný smysl navážet „černé duše". Ať by bylo přítomno padesát delegátů nebo třista, strana by byla stejně ustavena.

3. Na jiném místě pan redaktor zase tvrdí: „S manželkou Petrou nakupují nejen v Londýně...". No, pravdou je, že s manželkou Petrou nakupujeme hlavně mimo Londýn. V posledních pěti letech jsme tam totiž byli jen jednou (!), a sice loni v dubnu na londýnském knižním veletrhu. Pan redaktor se zřejmě snaží vytvořit dojem, jako bychom do Londýna létali každý víkend na celotýdenní nákupy a jiné rozmařilosti.

4. Také další tvrzení, že „týdeník Euro informoval, že za jeho novým projektem (rozumí se strana LEV 21) finančně stojí i kmotři ODS Tomáš Hrdlička s Romanem Janouškem", je zcela lživé. Týdeník Euro nedoložil své tvrzení žádnými důkazy ani před dvěma roky, ani nyní. To je stejný nesmysl, jako bych já tvrdil, že pan Holec na svém dřívějším pracovišti v časopisu Playboy měl „ius primo noctis" s každou supermodelkou vyfotografovanou v časopisu coby playmate.

5. Anebo mé údajné tvrzení: „Petr Dimun pro stranu už přes rok nedělá." Já jsem p. Holcovi, řekl něco zcela jiného a sice, že P. Dimun už nás v sekretariátu strany nenavštívil nejméně rok a že nikdy se stranou LEV 21 nebyl v pracovněprávním ani jiném smluvním vztahu. Upřímně řečeno ale vůbec nechápu k čemu má sloužit tato „drobná" lež. Jestli pan Dimun zrovna není hromadný vrah a nebo něco podobného (a to není), proč bych se s ním neměl stýkat?

6. Také tvrzení, vkládané mně do úst na titulní straně: „Lidi mě chtěj. Hodně vydělávám a vždy jsem všechno řídil dobře." nikdy nezaznělo. Je primitivní, s použitím argotu a tak já nemluvím. Mohu chápat potřebu redaktorovy zkratky a nadsázky. V Holcově článku je té nadsázky opravdu hodně, vlastně příliš.

7. Také další zcela lživé Holcovo tvrzení: „Vyhrocené sněmovní volby 2010, před nimiž si nechal říkat presumptivní premiér..." se neopírá o nic jiného nežli o fantazii autora.

Mohl bych ve výčtu lží, nesmyslů, zkreslení a hloupostí v článku p. Holce pokračovat. Nemá to však smysl.

Vážená paní předsedkyně,

obracím se na Vás proto, abyste jako šéfka Etické komise Syndikátu novinářů využila Vašeho morálního vlivu a požádala vedení redakce Eura o zveřejnění úplného a neupraveného přepisu nahrávky mých odpovědí na otázky p. Holce. Nežádám Vás tedy o to, aby se mi redakce Eura omluvila (tihle lidé mě opravdu nemohou urazit). Nežádám o to Vás, ani vedení redakce Eura.

S pozdravem

Jiří Paroubek

Související

Miloš Zeman

Zeman na protivládní demonstraci v Praze. Zmínil ho i Paroubek

Tisíce lidí dorazily na sobotní protivládní demonstraci na Václavském náměstí v Praze a vyslechly si i exprezidenta Miloše Zemana. Jeho hlas zazněl, ačkoliv bývalý prezident je momentálně hospitalizován v pražské Fakultní nemocnici Motol. Zemana zmínil i jeden z řečníků, konkrétně bývalý premiér Jiří Paroubek. 
Jiří Paroubek

Jiří Paroubek byl zvolen předsedou nové ČSSD

Předsedou strany Česká suverenita sociální demokracie, která používá značku dřívějších sociálních demokratů ČSSD, se dnes stal někdejší premiér a předseda bývalé ČSSD, nyní známé jako SOCDEM, Jiří Paroubek. Zvolili ho delegáti mimořádného stranického sjezdu v Praze.

Více souvisejících

Jiří Paroubek ČSSD Vláda ČR

Aktuálně se děje

včera

Princ Andrew

Epsteinova oběť ve výpovědi zmínila Andrewa. Dostal ji do královského paláce

Výpověď Sarah Kellenové, ženy zneužívané americkým finančníkem a sexuálním delikventem Jeffrey Epsteinem, před vyšetřovací komisí americké Sněmovny reprezentantů je velkým tématem ve Velké Británii. Kellenová totiž uvedla, že byla na večeři v apartmánech bývalého prince Andrewa v Buckinghamském paláci. Informovala o tom BBC. 

včera

včera

včera

Martin Kupka

ODS uspořádala ideovou konferenci. Bouřlivě se řešila otázka přijetí eura

Více než 300 delegátů z celé České republiky se v sobotu 13. června 2026 osobně zapojilo do ideové konference ODS. Dalších téměř 700 lidí sledovalo její průběh prostřednictvím online přenosu na webu strany a sociálních sítích. Konference se stala vyvrcholením několikaměsíční programové a ideové práce, do které se zapojily stovky členů, komunálních politiků, odborníků i podporovatelů strany.

včera

včera

Ilustrační fotografie.

Stovkám tisíc řidičáků letos vyprší platnost. Výměna je oproti minulosti jednodušší

Řidiči, kterým ještě letos skončí platnost řidičského průkazu, mohou k jeho výměně využít moderní digitální cestu přes Portál dopravy. Upozorňuje na to ministerstvo dopravy. Elektronické podání žádosti plně využívá propojenost státních registrů, je rychlé, bezpečné a levnější. Počet řidičů, kteří dávají přednost digitální formě před osobní návštěvou úřadu, roste.

včera

včera

včera

Vít Rakušan (STAN)

Pavel toho vyjedná více než vy, udeřil Rakušan v diskuzi s Macinkou

Stále nevyjasněná otázka účasti prezidenta Petra Pavla na červencovém summitu NATO v Turecku vyvolává vášnivé diskuze mezi sněmovními politiky. Podle exministra Víta Rakušana (STAN) není pochyb o tom, že prezident toho může na jednání vyjednat více než ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé). 

včera

včera

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Zemřela česká trenérská fotbalová legenda Petr Uličný

V době, kdy celý svět žije ve čtvrtek zahájeným fotbalovým světovým šampionátem, přišla pro český fotbal nesmírně bolestná a smutná zpráva. Ve věku 76 let totiž po dlouhé vážné nemoci zemřela tuzemská trenérská fotbalová legenda Petr Uličný, který jako trenér zaznamenal úspěchy s Brnem nebo Olomoucí. Tam zakončil i svou hráčskou kariéru, během které nastupoval i za Spartu a Plzeň.

včera

Zdena Mašínová

Pohřeb Zdeny Mašínové proběhne příští týden v Olomouci

Česko v tomto týdnu zasáhla jedna velmi smutná zpráva, když ve věku 92 let zemřela Zdena Mašínová, dcera odbojáře Josefa Mašína a sestra kontroverzně vnímaných bratří Mašínů. Od pátku je známo, kdy a kde se uskuteční poslední rozloučení s vyznamenanou dámou. 

včera

včera

včera

12. června 2026 21:08

12. června 2026 19:52

Státy NATO zvažují zásadní změnu. Chtějí udělit nejvyššímu veliteli pravomoc sestřelovat drony

Členské státy Severoatlantické aliance usilují o to, aby měl nejvyšší vojenský velitel NATO v Evropě větší pravomoci při sestřelování cizích bezpilotních letounů. Nový návrh by měl být schválen do nadcházejícího červencového summitu lídrů v Ankaře. Podle informací od aliančních diplomatů a představitelů by tak americký generál Alexus Grynkewich získal podstatně větší flexibilitu při operativním přesouvání prostředků protivzdušné obrany a určování stupňů bojové pohotovosti bez nutnosti zdlouhavého schvalování.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy