Praha - Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a ekonomický expert ODS Jan Skopeček debatovali na obrazovkách České televize o daňových slevách pro živnostníky. ODS při této příležitosti nabídla sociálním demokratům podporu, pokud by usilovali o obnovení daňové slevy na manželku a děti, Mládek ji však důrazně odmítl.
Vláda omezí všechny typy výdajových paušálů stropem dva miliony korun a stav, který funguje doposud, se tedy nezmění. Zůstane tedy nemožnost uplatnit slevy na manželku a děti. Podle ministra za ČSSD Jana Mládka je to nešťastné řešení, za které může předchozí ministr financí.
"Já mám problém s tím, že systém zavedený bývalým ministrem Miroslavem Kalouskem znevýhodňuje živnostníky, kteří mají děti. Mít politický nástroj, který vás trestá za počet dětí, tak to je špatné," okomentoval Mládek situaci.
Ke slovu se následně dostal Jan Skopeček, který se zhurta pustil do sociállních demokratů. Podivoval se nad situací, kdy jeden člen vlády neví, co dělá druhý, a ČSSD doporučil, aby byla ve svých postojích pevnější a jistější.
Rovněž poznamenal, že sociální demokraté by mohli ve vládě prosadit obnovení slevy na manželku a děti a pokud by k tomu došlo, ODS by je ve sněmovně podpořila.
To však Mládek velmi ráznými slovy odmítl: "O takovou podporu ODS určitě nestojíme, protože ODS to přivedla k naprosto neuvěřitelnému stavu, se kterým si nikdo neví rady. Pan ministr Kalousek, aby aspoň trochu napravil to neštěstí zavedené ODS, tak zavedl toto nešťastné řešení, které odebírá bonusy na děti a manželku. Tady bych se nerad spojoval s ODS, ani náhodou," rozzuřil se ministr a utnul tak jakékoli představy obou stran o další spolupráci.
Související
ODS chce vyhrát volby v Praze spolu s TOP 09. Primátorem má být Portlík
Primátorka Vaňková po volbách nebude pokračovat. Musela na několik operací
ODS , ČSSD , Jan Mládek
Aktuálně se děje
před 7 minutami
Bohaté státy Evropské unie se bouří. Chtějí razantní škrty
před 55 minutami
Islámábádská dohoda je na spadnutí? Írán popřel, že by ji měl o víkendu podepsat
před 1 hodinou
Zahajovací zápas fotbalového MS zvládlo domácí Mexiko. JAR dohrávala o devíti lidech
před 2 hodinami
CNN: Dohoda USA s Íránem má jen prodloužit příměří a znovu otevřít Hormuzský průliv
před 3 hodinami
Ministryně pro místní rozvoj Mrázová byla napadena
před 3 hodinami
Musk se stane prvním dolarovým trilionářem na světě. SpaceX míří na burzu
před 4 hodinami
Kallasová se ostře ohradila proti zrušení svého úřadu. Tisícům zaměstnanců EU poslala rázný mail
před 5 hodinami
Zemřela princezna Bha. Budoucí thajská královna strávila poslední roky života v kómatu
před 6 hodinami
Ukrajinská armáda zničila při útoku na most desítky vojenských vozidel. Chce odstřihnout Rusko od Krymu
před 7 hodinami
Ukončili jsme válku s Íránem, prohlásil Trump. K žádné dohodě zatím nedošlo, reaguje Teherán
před 8 hodinami
Počasí bude i o víkendu deštivé. Dorazí i vítr
před 9 hodinami
Česko - Jižní Korea 1:2. Kapitán Krejčí skóroval, Korejci předvedli obrat
včera
Dnes v noci velmi tvrdě udeříme na Írán. Převezmeme ostrov Charg, pohrozil Trump. O hodinu později vše zrušil
včera
Fotbalové MS plné nových pravidel. Jaké novinky týmy i fanoušky čekají?
včera
Amerika zůstane bezbranná? Rakety bleskově dochází, Trumpa čeká ostrá debata se zbrojaři
včera
Tchajwanská armáda cvičně odpálila rakety směrem k Číně z amerických zařízení
včera
Obavy vědců se naplnily. El Niño je tady, může dosáhnout historické síly a působit miliardové škody
včera
Evropští lídři chtějí na summitu G7 přesvědčit Trumpa k obnovení mírových rozhovorů mezi Ukrajinou a Ruskem
včera
Polsko spustí unikátní program. Statisícům lidí poskytne kurzy přežití
včera
Neřeší Ukrajinu, Írán ani Trumpa. Státy EU se bouří proti Kallasové
Francie, Německo a další členské státy Evropské unie intenzivně diskutují o zásadní reformě, či dokonce rozpuštění patnáct let staré Evropské služby pro vnější činnost (EEAS). Cílem plánovaných změn je zefektivnit reakci bloku na současné geopolitické krize. Podle informací deníku Financial Times zvažují unijní metropole omezení pravomocí šéfky unijní diplomacie Kaji Kallasové a přesun funkcí tohoto úřadu, disponujícího ročním rozpočtem ve výši jedné miliardy eur, zpět pod Evropskou komisi a jednotlivé členské státy.
Zdroj: Libor Novák