Praha - Předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti se Tomáš Vandas se domnívá, že současné vládní dohady o budoucího eurokomisaře jsou zcela zbytečné. Jediný, kdo z držení postu v Evropské komisi bude profitovat, je totiž podle něj pouze komisař samotný.
Sobotkův kabinet se dodnes nedokázal shodnout na jméně budoucího eurokomisaře. Žádný výsledek v této oblasti nepřineslo ani jednání premiéra Bohuslava Sobotky s předsedou Evropské komise Jean-Claude Junkerem.
"Ve vládní koalici právě vrcholí boj o obsazení funkce českého eurokomisaře. Premiér Sobotka prosazuje bývalého ministra financí Pavla Mertlíka, naproti tomu volebním vítězstvím nabuzený Andrej (ne)estébák Babiš chce na tento post ministryni pro místní rozvoj Věru Jourovou. Doplňujícím jevem vládní rozepře jsou slova o důležitosti této evropské funkce a prestižním postavení České republiky v rámci Evropské unie," poukazuje Vandas.
Domnívá se, že je úplně jedno, kdo bude eurokomisařem a současné dohady jsou podle něj zcela zbytečné. "Ve chvíli, kdy navržený kandidát usedne do křesla člena Evropské komise, zahazuje svůj národní dres a kope už pouze v dresu evropském za zájmy Bruselu," tvrdí.
"Nebo si snad pamatujete, že by pánové Telička, Špidla či Füle, kteří postupně tuto pozici zastávali, někdy pro svoji původní zemi něco udělali? Nebo, že by se k České republice nějak hlásili?" táže se předseda DSSS.
Jediný, kdo bude z křesla evropského komisaře profitovat, bude podle něj samotný kandidát. "Bude pobírat za svoji bruselskou službu pohádkový plat přes půl milionu korun," uzavírá Vandas.
Související
Klausova Trikolora budí vášně: Velmi tvrdá kritika ČT i překvapivá reakce z ODS
Bude Kotlebova strana rozpuštěna? Na Slovensku začal soud, Vandas se rozkřikuje
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Zemřel legendární akční herec Chuck Norris
před 1 hodinou
Budeme si pamatovat, že jste zbabělci, vzkázal Trump členům NATO
před 2 hodinami
Podezřelý požár v Pardubicích. Mohlo jít o terorismus, poprvé se ozval Babiš
před 2 hodinami
Trump zvažuje, co udělá s íránským ostrovem Charg. Ropa tudy proudí do světa
před 3 hodinami
Policie vyšetřuje požár v Pardubicích. Hlásí se k němu skupina hájící zájmy Palestinců
před 4 hodinami
Dubnové počasí. Teploty budou stoupat, naznačuje předpověď
před 5 hodinami
Pavel přes výhrady podepsal rozpočet. Zodpovídat se bude Babišova vláda
před 6 hodinami
Metro opět staví ve všech stanicích linky B. Českomoravská hlásí otevřeno
před 6 hodinami
Dánové počítali s americkou invazí do Grónska. Vojáci měli jasné rozkazy
před 7 hodinami
Tragédie v Prostějově. Jeden člověk nepřežil fyzické napadení
před 8 hodinami
Netanjahu promluvil o útoku na íránské ropné pole. Jednali jsme sami, řekl
před 9 hodinami
Počasí bude o víkendu deštivé, pak se oteplí
včera
Jak se zbavit závislosti na Hormuzském průlivu? Netanjahu navrhuje vybudování potrubí přes Arabský poloostrov
včera
Írán už nedokáže obohacovat uran, není jasné, kdo zemi vede, řekl Netanjahu. Nevyloučil pozemní invazi
včera
Ostře sledovaná návštěva se odkládá. Trump kvůli Íránu do Číny zatím nepojede
včera
Babiš asi dokáže v NATO lépe vysvětlit, proč Česko neinvestuje do obrany, poznamenal ironicky Pavel
včera
Summit Evropské unie průlom nepřinesl. Maďarsko a Slovensko se přesvědčit nepodařilo
včera
Kuba se kvůli ropné blokádě ocitá na hraně úplného kolapsu
včera
„Likvidace padouchů něco stojí.“ Hegseth odmítl upřesnit, kdy USA ukončí válku s Íránem
včera
Největší rezervy zemního plynu na světě. Gigantické ložisko South Pars je světový unikát
Izraelský útok na íránská zařízení v plynovém poli South Pars představuje zásadní zlom v probíhajícím válečném konfliktu. Tato operace vyvolala zuřivou odvetu Teheránu, který následně zacílil na klíčovou energetickou infrastrukturu svých sousedů v Perském zálivu. Světové trhy, které již dříve ochromilo faktické uzavření Hormuzského průlivu, nyní čelí drtivému tlaku na dodávky ropy a zemního plynu.
Zdroj: Libor Novák