Praha - Dnešní den přinesl ve sněmovně velmi zajímavou situaci, kdy ČSSD napadla hlasování o snížení spotřební daně na pohonné hmoty. Následně Twitter zaplavila kritika koalice ze strany opozičních poslanců.
Sněmovna dnes odhlasovala snížení spotřební daně na pohonné hmoty. Vzápětí si ale ČSSD vzala přestávku a následně hlasování napadl jeden z poslanců, který ho označil za zmatečné. O zákonu, proti kterému se ostře staví například ministr financí Andrej Babiš, se tak bude hlasovat znovu. Paradoxní je, že vše vyvolal svým návrhem exministr průmyslu Milan Urban ze sociální demokracie.
Opoziční politici si následně podali vládní koalici, a to nejen ve sněmovně, ale i na Twitteru. Tam ji hlavně zesměšňovali.
"ČSSD snižuje daně a Babiš zuří. Napadá mě jediný komentář. Jak říkala J. Hlaváčová jako sestra v Basníkách "No a pak se v tom vyznejte"," napsal například Martin Kuba.
Předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura si také rýpnul: "Obstrukce den první: dnes jsme nemuseli udělat nic, obstrukce zvládla sama vládní koalice v čele s ČSSD." Narážel tak na sliby opozice obstruovat jednání sněmovny.
K jednání se vyjádřil také člen vlády, vicepremiér Pavel Belobrádek /KDU-ČSL/: "Dnes jsem ze sněmovny trochu zmordovanej."
Svou trochou do mlýna přispěl i europoslanec ANO Pavel Telička. "Snížení spotřební daně - není nadto, když máte spolehlivého partnera. Vždyť trocha populismu neuškodí," napsal.
Související
Opozice kvůli chování vlády svolává mimořádnou schůzi Sněmovny. Chystá se na masivní obstrukce
Sněmovní volby by vyhrálo ANO. Problém by měl jeden z jeho partnerů
Poslanecká sněmovna , Pavel Tělička , Vláda ČR
Aktuálně se děje
před 5 minutami
Policie ztotožnila fanoušky, kteří napadli brankáře Sparty. Vyšetřování pokračuje
před 54 minutami
Počasí dnes: Česko zasáhnou silné bouřky, varovali meteorologové
před 1 hodinou
Potvrzeno. Roman Červenka pojede na třinácté mistrovství světa v kariéře
před 2 hodinami
Francie potvrdila první případ hantavirové infekce
před 3 hodinami
Čína konečně potvrdila, že od středy bude hostit prezidenta Trumpa
před 4 hodinami
Ropa na světových trzích reagovala na nejnovější Trumpova slova
před 4 hodinami
Neakceptovatelné. Trump reagoval na íránský mírový protinávrh
před 6 hodinami
Počasí příští víkend: Sobotu může zkazit déšť, v neděli hrozí i bouřky
včera
Severní Korea schválila plán jaderného útoku, pokud dojde k atentátu na Kim Čong-una
včera
Sjezd sudetských Němců v Brně tříští politiky. Zbytečné otevírání starých ran, varuje Havlíček
včera
Chaos, šílenství... Česko má mezinárodní ostudu, o excesu slavistických fanoušků píše celý svět
včera
Evakuace MV Hondius bude trvat do pondělí. Pak na lodi zůstane 30 lidí
včera
Fanoušek, jenž napadl Surovčíka, už se do Edenu nepodívá. Chorý s Douděrou si budou hledat angažmá
včera
Disciplinární komise vynese verdikty nad pražským derby v úterý. Slibuje přísné tresty
včera
Podle titulárního sponzora ligy přichází český fotbal o důvěryhodnost
včera
Slavia dočasně uzavře Tribunu sever, potrestala tvrdě i hříšníky z kádru. Po výtržnících bude chtít klub náhradu škod
včera
Írán poslal USA odpověď na návrh mírového plánu
včera
Motoristé balancují na hraně vstupu do Sněmovny. Macinka je nadšený
včera
Vyústění dlouhodobé nenávisti. Sparta se poprvé vyjádřila k excesu slavistických fanoušků
včera
Je to hnus, komentují politici sobotní skandál slavistických fanoušků
Sobotní fotbalové derby mezi pražskou Slavií a Spartou v Edenu skončilo bezprecedentním skandálem, který vyvolal vlnu kritiky napříč celou společností. Zápas musel být předčasně ukončen poté, co na hrací plochu agresivně vtrhli domácí fanoušci a napadli několik hráčů hostujícího týmu. K incidentu došlo v nastaveném čase za stavu 3:2 pro Slavii, kdy se místo oslav na trávníku rozhořel chaos doprovázený použitím pyrotechniky.
Zdroj: Libor Novák