Sociální demokracie prodá za 201 milionů korun Lannův palác v centru Prahy dosavadnímu nájemci, kterým je společnost Finep. ČTK to dnes sdělila mluvčí ČSSD Jitka Pavlíková. Bývalé vládní straně, která od loňských voleb chybí ve Sněmovně, prodej podle ní umožní splatit v srpnu drtivou většinu dluhu. Na prodej dnes upozornil server Novinky.cz.
O úmyslu sociální demokracie prodat budovu v sousedství stranického sídla Lidového domu se hovoří od jara. "Dohodli jsme se na prodeji, a to se současným nájemcem. Předpokládáme tedy, že ke splacení drtivé většiny dluhu strany dojde v průběhu měsíce srpna," sdělila ČTK Pavlíková.
Server Seznam Zprávy v březnu napsal, že ČSSD se chce chystaným prodejem zbavit dluhů z minulosti, které podle předsedy strany Michala Šmardy straně znemožňují jakoukoliv politickou činnost. Na kontokorentním účtu u Fiobanky měla ČSSD v té době závazky přes 200 milionů korun a jen na úrocích platila přes milion měsíčně.
ČSSD loni se ziskem 4,65 procenta hlasů nepřekročila poprvé za dobu samostatné ČR zákonnou pětiprocentní hranici pro vstup do Sněmovny. Pro stranu to znamenalo po sérii volebních neúspěchů další propad příjmů od státu. Šmarda si stanovil řešení špatné ekonomické situace strany jako jeden z hlavních cílů. ČSSD kromě prodeje Lannova paláce také snížila počet zaměstnanců.
Lannův palác je stavba v novogotickém stylu na rohu Hybernské a Havlíčkovy ulice v Praze naproti budově Masarykova nádraží. Je chráněn jako kulturní památka. Základní kámen byl položen v roce 1857 a celá stavba poté dokončena v roce 1859, uvádí na svém webu Finep, který v budově sídlí. Společnost před sedmi lety budovu zrekonstruovala, přičemž do opravy se podle tehdejších informací zavázala dát 75 milionů korun ze svého. Palác si tehdy pronajala na 25 let.
Související
Maláčová definitivně skončila v čele SOCDEM. Novým předsedou je Nedvěd
Problémy SOCDEM s Lidovým domem pokračují. Soud rozhodl ve prospěch Altnerových
Aktuálně se děje
před 56 minutami
„Vražda Trumpa je naší povinností.“ Na pohřbu Chameneího zazněly výzvy k likvidaci prezidenta USA
před 2 hodinami
Tichý zabiják: Vědci popsali, jak ultrazpracované potraviny ničí tělo a radí, jak se jim vyhnout
před 3 hodinami
Na USA už se spoléhat nedá. Jak se Evropa připravuje na ruskou invazi?
před 4 hodinami
Írán pohřbívá zesnulého Alího Chameneího. Modžtaba na obřadech chybí
před 5 hodinami
Po střelbě v New Yorku osm zraněných. Mezi nimi čtyři malé děti
před 6 hodinami
Trump kvůli válce na Ukrajině telefonoval s Putinem i Zelenským
před 8 hodinami
Extrémní počasí rozjelo v Evropě válku o klimatizace
před 9 hodinami
Příští rok téměř 25 tisíc, o rok později až 27 tisíc. Jak v Česku poroste minimální mzda?
před 10 hodinami
Nastává zlatý věk Ameriky, prohlásil Trump při 250. výročí od vyhlášení nezávislosti
před 12 hodinami
Počasí: Příští týden bude ve znamení deště, o víkendu dorazí tropy
včera
Ukrajinská armáda provedla rozsáhlý útok na ropný terminál v Petrohradu
včera
Evropa musí převzít větší odpovědnost za svou obranu, řekl Pavel tureckému tisku
včera
EU uvalila sankce na vědce podezřelé z otravy Navalného
včera
Opět ho vypískají? Klempíř dorazil na festival do Varů, i když tvrdil, že nepřijede
včera
Jak skončí válka na Ukrajině? Z pěti možných scénářů zbyly poslední dvě varianty
včera
Fotbalové MS v ohrožení. Kvůli počasí se mohou rušit zápasy, teploty porostou na 46 stupňů
včera
USA praží žhavé počasí. Kvůli vedru se ruší oslavy Dne nezávislosti
včera
Stovky letadel, největší ohňostroj v historii. Trump na dnešek slibuje mohutné oslavy Dne nezávislosti
včera
Do ulic Erfurtu vyšly tisíce extremistů, blokují vstup na sjezd AfD
včera
Putin po mohutném bombardování Kyjeva nařídil pokračování masivních úderů proti Ukrajině
Ruský prezident Vladimir Putin nařídil pokračování masivních úderů proti Ukrajině. Během své návštěvy záložního velitelského stanoviště Společné skupiny sil prohlásil, že útoky zaměřené na ukrajinský vojensko-průmyslový komplex a infrastrukturu zajišťující jeho provoz musí bezpřestání pokračovat.
Zdroj: Libor Novák