Lídři stran ve středních Čechách věří, že premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš v podzimních sněmovních volbách v jejich kraji neuspěje. Podle šéfa STAN Víta Rakušana by prohrál, i kdyby kandidoval v Ústeckém kraji. Lídr ODS Jan Skopeček ČTK řekl, že udělá vše pro to, aby jím vedená kandidátka Spolu uspěla a byla umožněna změna vlády a premiéra. Reagovali tak na dnešní rozhodnutí krajského sněmu ANO, který Babiše zvolil do čela středočeské kandidátky.
V médiích se spekulovalo o tom, že by Babiš mohl kandidovat v Ústeckém kraji, kde by se utkal s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem. Nevyloučila to ani nově zvolená předsedkyně středočeské organizace ANO Adriena Gabrielová. Schválenou kandidátku totiž musí ještě potvrdit celostátní výbor. Premiér však ČTK poskytl vyjádření, v němž uvedl, že návrh vést středočeskou kandidátku považuje za logický. Poukázal na to, že v regionu kandidoval i dříve.
"Oceňuji, že si Andrej Babiš vybírá kandidaturu podle regionu, kde má Čapí hnízdo. Určitě na to zkusí dostat další dotace," uvedl v nadsázce Skopeček. Připomněl tak premiérovu kauzu kolem dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo na Benešovsku.
Podle Rakušana čeká Babiše prohra ve středních Čechách a čekala by ho i v Ústeckém kraji. "Pro naši koalici se nic nemění, naši kampaň jedeme beze změn dál. Andrej Babiš ve Středočeském kraji prohraje. Prohrál by i s Ivanem Bartošem v Ústeckém kraji. Toho střetu se nebojím, je to výzva," uvedl Rakušan, který ve středních Čechách povede společnou kandidátku STAN a Pirátů. Lídr komunistů Stanislav Grospič v reakci pouze připomněl, že Babiš v regionu kandidoval již v minulých volbách.
Související
ESA pošle sondu k Venuši, aby zkoumala, proč je nehostinná a není jako Země
Stahování certifikátů ke covidu nefunguje, systém bude upravený večer
Aktuálně se děje
před 15 minutami
Kolik demonstrantů skutečně zemřelo v Íránu? Lékaři hovoří o desítkách tisíc
před 52 minutami
Je to jen sen, zapomeňte na to. Rutte vysvětlil, proč se Evropa nedokáže ubránit bez USA
před 2 hodinami
Počasí: V Česku napadne nový sníh, pak se vrátí mrazy
včera
Ani pušky, ani tanky, ani miny. Rozvědka prozradila, která zbraň má na Ukrajině na svědomí nejvíce mrtvých
včera
Ukrajina poděkovala Česku za generátory i za desítky milionů vybrané ve sbírce
včera
Česko pošle Ukrajině generátory. Vláda zastavila jmenování velvyslanců, olympionikům dá za medaile miliony
včera
Počasí v USA zabilo už 17 lidí, bez proudu jsou statisíce lidí. Kanada hlásí nejhorší sněžení za 60 let
včera
Vláda schválila schodek rozpočtu 310 miliard. Schválila růst platů ve veřejném sektoru, na obranu půjdou 2 % HDP
včera
Pavel nečekaně zrušil setkání nejvyšších ústavních činitelů na Hradě
včera
Jedna z nejbolestivějších kapitol tamní historie končí. Do Izraele se vrátily pozůstatky posledního rukojmího
včera
Vláda schválila rozpočet s deficitem 310 miliard. Je výrazně vyšší, než navrhl Fialův kabinet
včera
Na Hradě si nevšimli, že nevládne Fiala? Okamura se pustil do Pavla, rozpočet na obranu se zvyšovat nebude
včera
CNN: Mohutná armáda v rukou jednoho muže. Rozhodnutí Ťin-pchinga zahájit vyšetřování Jou-Sia je ohromující
včera
Klíčový přechod Rafáh se zatím neotevře. Izrael si stanovil podmínku
včera
Čína se otřásá v základech. Nejvýše postavený generál je vyšetřován pro špionáž pro USA
včera
Konec ruského plynu. EU schválila navzdory odporu Maďarska a Slovenska absolutní embargo
včera
Trump nechá zásah agentů v Minneapolisu prověřit. Naznačuje jejich stažení
včera
Venezuela se bouří. Mám dost příkazů přicházejících z Washingtonu, prohlásila Rodríguezová
včera
Česko čeká test stability. Za Pavlem na Hrad míří Okamura s Babišem a Macinkou
včera
Počasí v USA zabíjí. Masivní sněhová bouře za sebou nechává mrtvé i statisíce domácností bez proudu
Nejmrazivější bouře posledních let si ve Spojených státech vyžádala nejméně sedm lidských životů. Extrémní počasí provází masivní výpadky elektřiny, které zasáhly přes 800 000 domácností. Úřady hlásí oběti v Louisianě, Texasu, Tennessee i Kansasu, přičemž nejčastější příčinou úmrtí bylo podchlazením. Situaci komplikuje fakt, že v mnoha jižních státech jsou teploty až o dvacet stupňů pod obvyklým průměrem.
Zdroj: Libor Novák