Miloš Zeman v pátek vystoupí v televizi s projevem

Prezident Miloš Zeman v pátek ve 20:05 vystoupí s televizním projevem, informoval dnes na twitteru mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček. Naposledy prezident takto promluvil u příležitosti velikonočních svátků, kdy ve dvouminutovém projevu vyzval k solidaritě a sounáležitosti. Ovčáček uvedl, že projev odvysílají televize Prima a CNN Prima News, s dalšími stanicemi se chystají jednání.

Miloš Zeman, ilustrační foto
doporučujeme

"Prezident v pátek pronese projev k národu," uvedl Ovčáček. Zeman každoročně pronáší vánoční poselství 26. prosince, letos kvůli koronaviru vystoupil také v polovině března, kdy v souvislosti s koronavirem řekl, že lidé nemají epidemii zlehčovat, ale ani propadat panice a strachu. V krátkém velikonočním vystoupení o měsíc později vyzval k solidaritě a sounáležitosti.

Projevy v souvislosti s koronavirem v uplynulých dnech měli i další politici. Premiér Andrej Babiš (ANO) naposledy 21. září, kdy přiznal, že v létě udělal chybu, když se nechal ukolébat jarním vítězstvím a atmosférou ve společnosti a vláda polevila v opatřeních proti epidemii. V pondělí měl vystoupit ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO), ale kvůli průtahům vládního jednání o nových opatřeních byl projev odložen na dnešní večer.

Zeman se po srpnové operaci zlomené ruky věnoval v Lánech rekonvalescenci, v poslední době ale poskytl několik rozhovorů. Kritiku vyvolal zejména poslední rozhovor pro Mladou frontu Dnes. Zeman v něm mimo jiné řekl, že Hrad předloží Babišovi materiál, proč nepovýší do generálské hodnosti šéfa Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku.

Vyslovil se také pro to, aby stát podnikům zasaženým koronavirovými opatřeními nabídl dlouhodobé, státem garantované úvěry. "A když podnikatelé nedokážou tento úvěr využít a zkrachují, nu, tak se pročistí trh. Protože jejich firma, když tuto pomoc nedokázala využít, je zřejmě neschopná, nebo jsou přesněji řečeno neschopní ti podnikatelé," uvedl Zeman. Některé pobouřil Zemanův výrok, že "umělci vytvořili svá nejkrásnější díla tehdy, když byli hladoví".

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Střídání času škodí zdraví, říkají europoslanci. Nesmyl, člověk se musí…

24.10.2020 22:03 Aktualizováno Nejsou ve svém postoji jednotní. Čeští europoslanci se úplně neshodnou, zda má dojít ke zrušení…

Babiš: Faltýnek opakovaně překročil své pravomoci

24.10.2020 16:20 Předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek podle šéfa hnutí a předsedy vlády Andreje Babiše na schůzce…

Brusel poslal do Prahy další reakci k Babišovu auditu

24.10.2020 11:12 Evropská komise poslala do Prahy svou reakci na české stanovisko k auditní zprávě komise o údajném…

Vnitro eviduje 350 žádostí o kompenzaci za opatření za 4,8 miliardy

24.10.2020 10:05 Ministerstvo vnitra eviduje k minulému pátku 350 žádostí o kompenzaci za ztráty, které vznikly v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama