Prezident Zeman přijal exministra Prymulu, jeho další angažmá v politice není jasné

Prezident Miloš Zeman přijal na Pražském hradě bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymulu (za ANO). Na twitteru to dnes oznámil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Miloš Zeman se v Lánech setkal s Romanem Prymulou
doporučujeme

Prymula ve funkci ministra skončil před necelými dvěma týdny kvůli tomu, že byl vyfotografován, jak bez roušky vychází z restaurace, která měla být kvůli šíření epidemie koronaviru uzavřena. Od té doby není o jeho dalším působení jasno.

Ministrovo odvolání navrhl předseda vlády Andrej Babiš (ANO). Ve funkci Prymulu nahradil Jan Blatný (za ANO). Babiš tehdy řekl, že by uvítal, kdyby se epidemiolog Prymula i nadále na potlačování epidemie podílel. Ten to připustil, chtěl působit z pozice experta. Koncem října řekl, že plánuje spolupracovat s mezinárodní skupinou odborníků, podobně se vyjádřil i premiér.

Prymulovo zapojení zatím upřesněno nebylo. Server Aktuálně.cz v sobotu uvedl, že s Prymulou o jeho dalším působení opakovaně jednali Babiš i Blatný, k dohodě do té doby ale nedospěli. Prymula serveru sdělil, že do 15. listopadu se médiím k ničemu nebude vyjadřovat.

Zeman Prymulovi 28. října udělil Řád bílého lva za jeho přínos k potlačení první vlny epidemie koronaviru. Na jeho názor dal také právě před státním svátkem, kdy ustoupil od plánu uspořádat ceremoniál udělování státních vyznamenání a odložil ho o rok.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Volby by dle průzkumu vyhráli Piráti a Starostové. Koalice Spolu dotáhla…

16.06.2021 20:35 Aktualizováno Volby do Poslanecké sněmovny by na začátku června vyhrála opoziční koalice Pirátů a STAN, která…

Poslanci se za týden sejdou ke zvýšení důchodů o 300 korun

16.06.2021 17:07 K vládnímu návrhu na dodatečné zvýšení starobních, invalidních, pozůstalostních o dalších důchodů o…

Už neplatné opatření o ochraně dýchacích cest bylo podle NSS nezákonné

16.06.2021 16:28 Opatření o povinné ochraně dýchacích cest, které platilo na začátku května, bylo kvůli…

Sněmovna vyloučila ruské a čínské firmy z dostavby elektrárny Dukovany

16.06.2021 13:00 Aktualizováno Stát pro stavbu nového bloku elektrárny Dukovany nebude moci využít nabídky firem z Ruska nebo z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama