Prezident Zeman přijme vicepremiéra Hamáčka

Prezident Miloš Zeman v úterý na pravidelné schůzce přijme vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD). Proberou aktuální témata včetně epidemické situace. ČTK to dnes řekl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Setkání se uskuteční na zámku v Lánech.

Miloš Zeman, prezident ČR
doporučujeme

Hamáček se naposledy s hlavou státu viděl před dvěma týdny, když společně s premiérem Andrejem Babišem (ANO) prezidenta přesvědčovali, aby odvolal předsedu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petra Rafaje.

Zeman Hamáčka přijímá pravidelně jednou za měsíc, podobně jako premiéra Babiše. Na tomto formátu setkávání se s místopředsedou vlády a ministrem vnitra prezident dohodl na začátku roku. Přes léto se schůzky nekonaly.

Nynější setkání se uskuteční v době růstu závažnosti epidemie nového typu koronaviru, který tak bude pravděpodobně hlavním tématem setkání.

Podle Ovčáčka politici proberou aktuální politická témata včetně právě pandemie. Projednat tak budou moct i odchod ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), který dnes oznámil rezignaci. Hamáček by také mohl prezidenta informovat o zřízení Ústředního krizového štábu, který by dnes měla vláda obnovit a v jehož čele bude Hamáček jako ministr vnitra stát.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prymulovo tvrzení je naprosto nehorázné, říká politolog. Babiš ale bude…

23.10.2020 22:01 Aktualizováno Není zaskočen tím, že ministr zdravotnictví Roman Prymula odmítá rezignovat a své křeslo hájí i po…

KSČM chce návrat českých lékařů z EU a doplacení jejich mezd

23.10.2020 21:37 Komunisté chtějí, aby vláda jednala s Evropskou unií o návratu českých lékařů z unijních zemí a…

Babiš navrhl Zemanovi odvolání Prymuly. Příští týden představí nástupce

23.10.2020 18:17 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) předložil dnes v Lánech prezidentovi Miloši Zemanovi návrh na odvolání…

Faltýnek rezignoval na funkci prvního místopředsedy ANO

23.10.2020 18:12 Aktualizováno Jaroslav Faltýnek rezignoval kvůli jednání s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO) v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama