Šéf Senátu Vystrčil je opět v preventivní karanténě kvůli koronaviru

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) je opět v preventivní karanténě kvůli koronaviru. Důvodem je kontakt jeho blízkých spolupracovníků s osobou s nemocí covid-19. ČTK to dnes oznámila tisková tajemnice horní komory Sue Nguyen. Dobrovolnou karanténu Vystrčil podstoupil už na přelomu listopadu a prosince, nákaza se u něj nepotvrdila.

Miloš Vystrčil
doporučujeme

"Zpráva přichází v nejméně vhodnou dobu, ochrana veřejného zdraví je však na prvním místě," uvedl Vystrčil ke své nové karanténě. "V rizikovém kontaktu jsem sice nebyl a cítím se naprosto zdráv. Kvůli svému okolí však nechci nic podcenit. Do normálního režimu se vrátím, až v dostatečném časovém odstupu podstoupím test," dodal.

Vystrčil dnes po poledni vystoupil před novináři s tím, že inicioval jednání parlamentních frakcí kvůli verdiktu Ústavního soudu, který zrušil část volebního zákona. Jednání by se podle Vystrčila měla konat příští týden.

Na sklonku listopadu musel Vystrčil absolvovat kvůli karanténě formou videokonference jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO), které se týkalo možných úprav daňového balíčku.

V preventivní karanténě byl loni v říjnu také předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO), když byl na nemoc covid-19 pozitivně testován jeden z členů jeho rodiny. V dobrovolné karanténě byli někteří členové vlády včetně vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO). Koronavirem se nakazili vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček, ministr zemědělství Miroslav Toman, ministr zahraničí Tomáš Petříček (všichni ČSSD), ministr obrany Lubomír Metnar a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (oba za ANO).

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další kontroverzní výrok Volného. Šíření viru spojil s kroužením letadla…

05.03.2021 22:25 Aktualizováno Poslanec Lubomír Volný na sebe v posledních dnech upozornil několika facebookovými příspěvky. V…

Vláda užívá necertifikované testy, povede to k dalšímu náporu na…

05.03.2021 22:25 Aktualizováno Česká republika se řítí do dalšího velkého průšvihu. Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský totiž…

Poslanci si v době pandemie odhlasovali vyšší příspěvky

05.03.2021 22:25 Aktualizováno Poslanecké kluby budou letos dostávat na svůj provoz asi o desetinu vyšší příspěvky ze sněmovního…

KDU-ČSL schválila volební koaliční smlouvu s ODS a TOP 09

05.03.2021 19:48 Širší vedení KDU-ČSL schválilo volební spojenectví s ODS a TOP 09 i program tohoto uskupení, které…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama