Vojtěch přiznal: Situace není příznivá. Podporuje prodloužení nouzového stavu

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) podporuje vzhledem k situaci prodloužení nouzového stavu o dalších 30 dnů. Řekl to dnes v České televizi (ČT). Nynější nouzový stav platí do 11. dubna. Jeho prodloužení by musela na návrh vlády schválit Sněmovna. Pro delší nouzový stav se již vyslovil premiér Andrej Babiš (ANO).

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Adam Vojtěch (ANO)
doporučujeme

Vojtěch dnes ČT řekl, že situace v počtu nakažených v Česku není nejpříznivější. K dnešnímu ránu byl počet potvrzených onemocnění 2422 a množství nemocných se za pátek zvýšil o 373, což je zatím nejvyšší denní přírůstek. Zároveň ale zdůraznil, že se stále více testuje, s čímž je spojen větší záchyt pacientů. Situaci bude možné ale vyhodnotit až v následujících dnech, řekl.

V ČR je podle Vojtěcha v současné době asi 200 až 250 hospitalizovaných lidí s nemocí způsobenou koronavirem, ve vážném stavu je asi 40 až 50 pacientů.

Současná opatření, která vláda zavedla ve snaze potlačit nárůst epidemie, budou podle ministra trvat ještě týdny, některá z nich i měsíce. Jako jedny z posledních budou odvolány zákazy hromadných sportovních či kulturních akcí nebo například trhů. Pokud nebude vývoj epidemie "razantně stoupající", některá jiná opatření by se mohla začít uvolňovat po Velikonocích, řekl Vojtěch. Zmínil například otevření kadeřnictví nebo některých obchodů.

Jako jedno z posledních opatření, která budou odvolána, bude podle ministra i povinnost nosit roušky. Poznamenal, že by bylo dobře, kdy tato ochrana v ČR zůstala standardem i do budoucna, například v době chřipkových epidemií.

Loading...
Vstupte do diskuze (12)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš nevidí důvod měnit vládu, KSČM žádá odvolání Petříčka

04.06.2020 16:56 Premiér Andrej Babiš (ANO) nevidí nyní důvod ke změnám ve vládě. Nemá ani informace o tom, že by…

Babiš svolal mimořádnou schůzi vlády, uvolní se cestování do sousedních…

04.06.2020 16:36 Mimořádné jednání vlády, které svolal na pátečních 7:00 premiér Andrej Babiš (ANO), by mělo zrušit…

Druhá vlna pandemie v ČR? Sněmovna si od vlády vyžádala plán, MZ má…

04.06.2020 16:34 Aktualizováno Ministerstvo zdravotnictví má do konce července zpracovat systém pandemických stupňů pohotovosti.…

Epidemie byla testem. Vláda v zásadních věcech neselhala, tvrdí Zaorálek

04.06.2020 12:31 Epidemie koronaviru byla podle ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD) testem, v němž vláda v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy