Zeman dostal druhou dávku vakcíny proti koronaviru

Prezident Miloš Zeman dostal dnes v Ústřední vojenské nemocnici v Praze druhou dávku vakcíny proti koronaviru. Na twitteru to oznámil jeho mluvčí Jiří Ovčáček. První dávku lékaři prezidentovi aplikovali 20. ledna.

Miloš Zeman
doporučujeme

"Prezident republiky Miloš Zeman byl v pátek dne 12. února 2021 v Ústřední vojenské nemocnici v Praze očkován druhou dávkou vakcíny Pfizer/BioNTech proti onemocnění covid-19," napsal mluvčí.

V Ústřední vojenské nemocnici Zeman v poslední době absolvuje všechny lékařské zákroky. Naposledy v ní byl právě v souvislosti s prvním očkováním. Tehdy návštěvu střešovické nemocnice spojil i s celkovou zdravotní prohlídkou. V nemocnici zůstal od středy do pátku. Druhá dávka se podle instrukcí firmy podává po 21 až 28 dnech, 21 dnů od prvního očkování Zemanovi uplynulo v úterý. Dnes by měl Zeman v nemocnici zůstat jen nezbytně nutnou dobu, večer ho čeká jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO).

Prezident si chtěl původně počkat na jednodávkovou vakcínu, nakonec se ale rozhodl pro očkování už nyní. Podle prezidentova mluvčího neměl Zeman po prvním očkování žádné obtíže.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Havlíček: Vláda schválila dva nové kompenzační programy

08.03.2021 21:50 Aktualizováno Vláda dnes chválila dva nové kompenzační programy. První se bude týkat příspěvku 500 korun na…

Babiš odletí ve středu na návštěvu Izraele, Petříček příští týden navštíví…

08.03.2021 20:41 Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu odpoledne poletí na dvoudenní návštěvu Izraele, kde bude…

Pracovníci sociálních služeb dostanou odměnu 15.000 až 50.000 korun,…

08.03.2021 18:36 Pracovníci v sociálních službách dostanou za svou práci od podzimu v dalších vlnách epidemie…

Istanbulská úmluva se podle Válkové asi do voleb nejspíš ratifikovat nebude

08.03.2021 17:54 Takzvaná Istanbulská úmluva proti domácímu násilí a násilí na ženách se do voleb v Česku nejspíš…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama