Zeman slíbil v případě potřeby uspořádat jednání Filipa a Metnara

Prezident Miloš Zeman slíbil předsedovi komunistů Vojtěchovi Filipovi, že v případě potřeby svolá na Hrad schůzku s ministrem obrany Lubomírem Metnarem. Filip to řekl ČTK po zhruba hodinovém jednání s prezidentem.

Miloš Zeman, ilustrační foto
doporučujeme

Komunisté podmiňují souhlas s rozpočtem na příští rok omezením plánů armádních nákupů o deset miliard korun. Metnar se účastnil dnes ráno i jednání Filipa s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Toto jednání podle Filipa posun nepřineslo. V pátek budou komunisté o postoji k rozpočtu rozhodovat po diskusi s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO).

"Zopakoval jsem, že ještě nejsme rozhodnuti. Pan prezident mi nabídl, že je ochoten svolat schůzku moji a Metnara na Hrad," uvedl Filip. S hledáním případného termínu čeká na výsledek zasedání výkonného výboru KSČM, který se sejde v pátek a na kterém budou komunisté jednat se Schillerovou o svých pozměňovacích návrzích.

Schůzky ve Strakově akademii se dnes ráno zúčastnil vedle Filipa a Babiše náčelník generálního štábu Aleš Opata a Metnar. "Odpověď, že nic nejde, nemám rád. Zatím (Metnar) trval na svém a my jsme také trvali na svém," uvedl Filip ráno.

Obrana by podle návrhu rozpočtu na příští rok měla hospodařit s částkou 85,4 miliardy korun, letos dostalo ministerstvo 75,5 miliardy. Babiš na nedávném velitelském shromáždění české armády řekl, že odmítá veškeré snahy o to, aby se armádní rozpočet nezvyšoval. Naopak chce podpořit růst rozpočtu a pracovat na zvýšení počtu vojáků.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

KOMENTÁŘ: Komunisté zase velí zemi. I když se neoslovujeme soudruhu a…

22.01.2021 22:01 Aktualizováno KOMENTÁŘ – Po zemi se opět rozlila rudá barva, která diktuje, jak národ bude žít. Komunisté bohužel…

Vláda se zavedením povinných respirátorů vyčkává, sleduje okolní státy

22.01.2021 22:01 Aktualizováno Vláda čeká, jak si se zavedením povinných respirátorů třídy FFP2 v hromadné dopravě a obchodech…

Babiš kvóty na potraviny neschvaluje, očekává, že je Senát vrátí

22.01.2021 20:10 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) očekává, že Senát vrátí poslancům novelu, podle které by prodejny…

Prezident Zeman ukončil preventivní prohlídku v nemocnici

22.01.2021 11:30 Prezident Miloš Zeman ukončil preventivní prohlídku v Ústřední vojenské nemocnici a odjel na zámek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama