Praha - Český zpěvák obdržel v den státního svátku pátek 28. října vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana. Nyní, poprvé od této slavnostní události, otevřeně promluvil, a přiznal, že mu bylo vyhrožováno smrtí.
"V pátek jsem z rukou pana prezidenta Miloše Zemana přijal státní vyznamenání. Je to pro mě čest a moc si tohoto ocenění vážím. Pana prezidenta dlouhodobě podporuji, stojím za ním a věřím mu," napsal zpěvák v prohlášení.
Ke kauze Brady se podle svých slov nechce a nebude vyjadřovat. "Myslím si, že je vykonstruovaná a panu ministrovi Hermannovi nevěřím, Je to však pouze můj osobní názor, který nikomu nevnucuji," dodal.
Popřel také zprávy o tom, že by vyznamenání po skončení hradní ceremonie ztratil. "Není to pravda, stalo se pouze to, že když jsem odcházel z Hradu, ukládal jsem vyznamenání do pouzdra a přitom mi upadlo. Jeden z přítomných redaktorů jej zvedl a podal mi ho," vysvětlil zpěvák.
Popírá také, že by se schoval před světem. "O víkendu jsem byl doma a oslavoval jsem ocenění se svými přáteli," uvedl s tím, že nemá ke schovávání naprosto žádný důvod.
"Je mi upřímně líto, kolik povyku a negativity se kolem letošního udílení státních vyznamenání strhlo. Chtěl bych tímto poděkovat všem lidem, kteří mě v minulém týdnu podpořili. Děkuji také za všechna milá blahopřání, kterých si velmi vážím. Někteří lidé mě v této souvislosti odsoudili a napsali o mně často velmi vulgární až hnusné věci, bylo mi dokonce vyhrožováno smrtí," přiznal Hůlka.
Podle svých slov se ale nezlobí a těmto lidem odpouští, zřejmě k tomu podle něj měli nějaký důvod. "V demokratické společnosti má každý právo na svůj vlastní názor. Jen to nemuselo být tak zlé až nenávistné a sprosté. Velmi si vážím těch, kteří mi na rovinu sdělili, že s mojí podporou pana prezidenta nebo s převzetím státního vyznamenání nesouhlasí, ale přesto nemají důvod mě kvůli tomu odsoudit nebo dokonce nenávidět. To je podle mě demokracie," dodal.
Související
Zeman: Hůlka měl "svaté právo" vrátit vyznamenání, Landa říká hlouposti
Zpěvák Hůlka vrátil Zemanovi vyznamenání. Osobně to nešlo, poslal ho poštou
Daniel Hůlka , 28. října - výročí vzniku samostatného československého státu , státní vyznamenání
Aktuálně se děje
před 39 minutami
U střelce z úřadu v Chřibské byly další zbraně. Na místě činu vystřelil asi stokrát
před 1 hodinou
Povedené generálky na Australian Open. Menšík i Machač na australských turnajích kralovali
před 1 hodinou
Do Česka by měl po mnoha letech přijet papež. Přijal pozvání od prezidenta
před 2 hodinami
Babišova vláda zruší televizní poplatky. Názor změnil i ministr Klempíř
před 3 hodinami
Pavlovi někdo vyhrožoval na internetu. Policie zadržela muže
před 4 hodinami
Další český hokejový úspěch. Po stříbru mužské dvacítky má ženská osmnáctka bronz
před 4 hodinami
Policie zadržela údajného zahraničního agenta. Měl pracovat pro Čínu
před 5 hodinami
Ve Spojených arabských emirátech budou jednat zástupci Ukrajiny, Spojených států a Ruska, oznámil Zelenskyj
před 6 hodinami
Zelenskyj: Evropa mlčí a Putin dál vyrábí rakety. Neměla by spoléhat na NATO, místo aby jednala jen čeká
před 6 hodinami
Trumpa k dohodě o Grónsku dotlačili poradci. Co je její náplní?
před 7 hodinami
Zelenskyj dorazil do Davosu, jednání s Trumpem začalo. Putin chce zaplatit členství v Radě míru zmrazenými aktivy
před 9 hodinami
Hraniční přechod Rafáh se příští týden otevře v obou směrech
před 9 hodinami
Jeden velký podvod na OSN? Rada míru popírá principy rovnosti, staví na bohatství a kultu uctívačů Trumpa
před 10 hodinami
V Radě míru chce být každý, prohlásil na zakládací ceremonii Trump. Na pódiu nebyl jediný západní spojenec
před 11 hodinami
Trump se dnes sejde se Zelenským
před 12 hodinami
Nový hit internetu: Nejstahovanější aplikace pomáhá bojkotovat americké zboží
před 12 hodinami
Babiš se chlubí, s kolika prezidenty a premiéry se setkal v Davosu. Nejsou to ani tři procenta lídrů
před 13 hodinami
Putin přijal pozvání do nově vznikající Rady míru, oznámil Trump
před 15 hodinami
Počasí: Zima si nevezme pauzu ani o víkendu, v noci teploty spadnou až na -8 stupňů
včera
Dosáhli jsme rámcové dohody o Grónsku, bude navždy, prohlásil Trump a zrušil cla
Americký prezident Donald Trump ve středu nečekaně oznámil, že dosáhl rámcové dohody ohledně Grónska, která uspokojuje jeho požadavky na posílení bezpečnosti v Arktidě. Na základě tohoto průlomu, o kterém jednal přímo s generálním tajemníkem NATO Markem Ruttem, se rozhodl zrušit hrozbu uvalení nových cel na evropské spojence. Cla, která měla vstoupit v platnost 1. února a mířila na země odmítající americké ambice, tak prozatím nebudou zavedena.
Zdroj: Libor Novák