V centru Prahy se scházejí lidé na oslavy příchodu Nového roku

Praha - V centru Prahy se scházejí davy lidí na oslavy příchodu Nového roku. Mnozí z nich, převážně cizinci, vyčkávají půlnoc v místních restauracích. Tisíce lidí korzují mezi stánky s občerstvením na Staroměstském náměstí.

Na Václavském náměstím policie odpoledne odvážela auta řidičů, kteří neuposlechli zákazu parkování. Již několik hodin první netrpělivci zkoušejí silvestrovskou pyrotechniku.

V souvislosti s oslavami příchodu Nového roku posílila pražská záchranná služba svůj provoz. V tradičně rušném centru metropole je rozmístěno více zdravotnických posádek a přímo na Václavském náměstí záchranáři zaparkovali stejně jako v minulých letech Golema. Kolem kamionu pro řešení hromadných neštěstí se pohybuje kolem 15 zdravotníků.

Provoz záchranka posílila především v okolí míst, kde lze očekávat vysoký počet diváků, jako jsou nábřeží či mosty přes Vltavu. Noční služba na Silvestra a navazující první lednový den jsou pro operátorky, záchranáře, řidiče a lékaře pražské záchranky nejvytíženější směnou celého roku. "Častou příčinou zranění je chybná manipulace se zábavní pyrotechnikou," uvedla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Pražští hasiči očekávají v souvislosti se silvestrovskou nocí a Novým rokem větší počet zásahů. Nejvíce výjezdů očekávají mezi 23:00 a 02:00. Loni řešili 19 požárů, z toho 18 zavinila manipulace s pyrotechnikou. Rok předtím to bylo 36 požárů, 33 vinou zacházení s pyrotechnikou.

Související

Více souvisejících

Praha Silvestr Nový rok

Aktuálně se děje

před 6 minutami

před 31 minutami

před 47 minutami

před 53 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

včera

včera

včera

Gripen

Vláda schválila vyčlenění 216 miliard na nadzvukové letectvo do roku 2036

Vláda dnes schválila investiční program, který stanovuje maximální možné výdaje na udržení a rozvoj nadzvukového letectva do roku 2036. Celkové náklady byly stanoveny nejvýše na 215,8 miliardy korun a zahrnují pořízení letounů F-35, využívání letadel JAS-39 Gripen do roku 2035 a výstavbu nezbytné infrastruktury. Na svém webu to uvedlo ministerstvo obrany.

včera

včera

Senát ČR

Do Rady ČT byli v prvním kole zvoleni Fištejn, Denčevová a Procházková

Ve prvním kole tajných voleb Senát zvolil tři ze šesti členů Rady České televize. Z 46 kandidátů získali nadpoloviční většinu hlasů publicista Jefim Fištejn, rozhlasová moderátorka Ivana Chmel Denčevová a šéfredaktorka magazínu EDUzín a bývalá editorka Portálu ČT24 Barbora Procházková. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ivan Bartoš

Sněmovna schválila eDoklady. Lidem usnadní život už od ledna

Poslanecká sněmovna ve středu ve třetím čtení schválila vládní novelu zákona o právu na digitální služby, která počítá se zavedením eDokladů. Od poloviny ledna 2024 tak bude možné používat občanku v mobilu z dílny Digitální a informační agentury (DIA). Půjde o dobrovolnou alternativu k plastové kartičce.

včera

Senát ČR

Senát schválil růst rodičovského příspěvku, od ledna bude činit 350 tisíc korun

Senát ve středu navázal na Poslaneckou sněmovnu a stejně jako ona před měsícem vyslovil souhlas s růstem rodičovského příspěvku o 50 tisíc na 350 tisíc korun od ledna příštího roku. Nová výše příspěvku se bude týkat dětí narozených od začátku roku 2024, vyplývá z vládní novely. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident Petr Pavel. 

včera

Válka v Izraeli

Izrael a Hamás zvažují prodloužení příměří v Pásmu Gazy do neděle

Izrael a palestinské hnutí Hamás stále probírají možnost prodloužení současného příměří v Pásmu Gazy prostřednictvím zprostředkování ze strany Kataru, Egypta a Spojených států. V případě neshody by měl klid zbraní skončit ve čtvrtek nad ránem. Spekuluje se ale o prodloužení o další čtyři dny.

včera

Počasí dnes opět trápí řidiče. Tvoří se ledovka i náledí, teploty klesly až na -20

Druhý den po sobě počasí trápilo řidiče. Teploty zejména v noci a k ránu místy klesly hluboko pod nulu, na řadě silnic leží vrstva sněhu, a některé jsou kluzké. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy