Praha - Nelze nevidět jistou osudovost v tragických koncích Ivety Bartošové a Petra Sepéšiho. Letos tomu bude 29 let, co Sepéši, první láska zpěvačky, tragicky zahynul pod koly vlaku...
Není jasné, proč zpěvačka ke svému dobrovolnému odchodu ze života zvolila pravě sebevraždu skokem pod vlak. Je možné, že Iveta Bartošová prostě zvolila ten nejjistější způsob, protože dosavadní pokusy o sebevraždu otravou prášky jí buď nevyšly nebo byly pouze demonstrativní.
V úvahu připadá i fakt, že šlo prostě o jednu z nejsnazších a nejdostupnějších cest k dobrovolnému odchodu. Koleje na kterých zpěvačka zemřela, totiž leží zhruba jen sto metrů od jejího domu v Uhříněvsi.
Je ale také docela dobře možné, že Bartošová volila tento způsob sebevraždy podle toho, jak zemřela její první láska - zpěvák Petr Sepéši. Ten vjel s autem na železničním přejezdu u Františkových lázní pod vlak a na místě zemřel. Stalo se tak 29. července 1985.
Sepéši tehdy tvořil s Bartošovou duo nejen v soukromí, ale i profesionálně. Nazpívali spolu megahit Knoflíky lásky a obecenstvo jim tehdy leželo u nohou. Kariéru měli skvěle našlápnutou. Petr žil v Aši, Iveta pocházela z obce Kopaná u Frenštátu pod Radhoštěm. Aby prorazili, museli do Prahy.
I přes to, jak se jim dařilo, přespávali v počátcích ve vypůjčených bytech náhodných známých. Pak se konečně přestěhovali do svého bytu na Zahradním městě. Byla to velká láska a Iveta až po letech přiznala, že právě se Sepéšim přišla o panenství: "Petr byl můj první chlapec, muž mého života, moje krásná minulost. Zbavil mě panenství."
I po desítkách let Bartošová vzpomínala na Sepéšiho s něhou a láskou. "Byl nesmírně citlivý a hodný. Rozuměli jsme si jako lidi, ale i pracovně. Patřili jsme k sobě. Když zemřel, na čas jsem úplně vzdala život. Vrátila jsem se domů a nějak přežívala."
Sepéši zemřel v ojeté Škodě 100, kterou si právě s Ivetou pořídili za 4700 korun. Volila stejnou smrt pod koly vlaku Iveta Bartošová náhodou či úmyslně? Na každý pád je alespoň symbolicky spojil podobný způsob odchodu ze světa i číslovka 29 v datu.
Související
Týdenní výhled filmů: Návrat Karla IV., demytizace Dubčeka a umělecký Indiana Jones
RECENZE: Málo mě znáš o Ivetě Bartošové pojednává kontextuálně a vyhýbá se laciné dojímavosti
Aktuálně se děje
před 7 minutami
Tragédie na závodech v Brně. Cizinci nepřežili nehodu, policisté zahájili šetření
před 53 minutami
První reakce Donalda Trumpa. Zesnulého Grahama si vážil jako patriota
před 1 hodinou
Ve Zlíně už platí jen první stupeň požárního poplachu. Případ řeší policie
před 2 hodinami
Republikáni přišli o výraznou osobnost. Zemřel senátor Lindsey Graham
před 3 hodinami
Filmové Vary jsou u konce. Vyhrálo Padlé ovoce, cenu má i Vášáryová
před 3 hodinami
Írán opět uzavřel Hormuzský průliv. Američané opět útočili
před 5 hodinami
Výhled počasí na další víkend. Bude tropické, na závěr se změní
včera
V Česku se nastavují pravidla pro bezpečné využívání AI ve zdravotnictví
včera
Wimbledon ovládly Češky. Díky nekompromisnosti nakonec slaví Nosková
včera
Trump se dočkal další pocty. Na Floridě přejmenovali letiště
včera
Pavel by byl rád, kdyby se spor mezi ním a Babišem uklidnil
včera
Princ Harry potěšil britského krále. Meghan mu přivezla ukázat vnoučata
včera
Hlavní nádraží čeká důležitá oprava. Omezí provoz na magistrále
včera
Kuba zažila druhý blackout za pět dní. Energetická krize se prohlubuje
včera
V Česku je přes 300 tisíc řidičáků s končící platností, upozornil úřad
včera
Ajatolláha pomstíme, přislíbil mladší Chameneí spoluobčanům
včera
Teplé počasí úřaduje. Nebezpečí požárů se rozšířilo na další oblasti
včera
Poslanci schválili novelu stavebního zákona. Proces má zrychlit a zjednodušit
včera
Putin by teď na mír nepřistoupil, naznačují informace z Kremlu
včera
Sucho je mimořádné a prohloubí se, varují meteorologové před tropickou vlnou
Tropické počasí už nám letos ukázalo svou sílu, na konci června padaly nové teplotní rekordy. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se tropy do Česka vrátí v příštím týdnu. Další čtyřicítky se však neočekávají.
Zdroj: Jan Hrabě