Opatření v dalších regionech při zhoršení nelze vyloučit, přiznal Vojtěch

Nelze vyloučit, že se při nepříznivém vývoji epidemiologické situace může přistoupit k opatřením typu omezení noční doby stravovacích zařízení i v dalších regionech, nejen v Praze, kde nařízení platí ode dneška. Novinářům to dnes řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) při videokonferenci.

Adam Vojtěch (ANO)
doporučujeme

O plošném, celkovém uzavírání podniků, obchodů a restaurací ale resort neuvažuje. V hlavním městě ode dneška musejí být stravovací zařízení mezi půlnocí a 06:00 zavřená.

"Nemohu vyloučit, že bychom k tomuto mohli přistoupit i v jiných regionech, pokud by se situace vyvíjela nepříznivě. Ale pokud se bavíme o plošném celkovém uzavírání některých podniků, obchodů, restaurací, tak to určitě nyní nechystáme. Snažíme se ekonomická opatření minimalizovat jen pro regiony, kde ta situace je nejhorší," uvedl ministr.

V úterý přibylo v Česku rekordních 1164 potvrzených případů nákazy koronavirem, dosavadním maximem bylo pátečních 796 případů. Rekordní je také počet aktuálně nemocných, kterých je 9272. Hospitalizovaných s covidem-19 je 234 lidí, ve vážném stavu je podle posledních údajů ministerstva zdravotnictví 62 pacientů, nejvíce od 29. dubna. V reakci na to bude od čtvrtka platit povinnost nosit roušky ve vnitřních prostorách budov v celé České republice.

Podle ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška je drtivá většina nakažených s lehkým průběhem onemocnění, nevyžadují zásah zdravotnických služeb, natož hospitalizaci. Reprodukční číslo je zhruba 1,3, což znamená, že jeden pozitivně diagnostikovaný člověk průměrně nakazí 1,3 dalšího člověka.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová opatření: Praha zavádí na větší venkovní akce povinné roušky, zvažují…

18.09.2020 15:55 Od pondělí budou v Praze kvůli epidemii nového typu koronaviru povinné roušky na venkovních akcích…

Červený stupeň znamená doporučení pro vyhlášení krizového stavu

18.09.2020 13:34 Při vyhlášení třetího červeného stupně na covidovém semaforu, mapě okresů podle rizika nákazy, má…

Lékaři nemohou vystavit žádanku na covid test, systém nefunguje

18.09.2020 11:54 Systém elektronických žádanek na vyšetření vzorku na covid-19 má podle twitteru Chytré karantény…

Lékaři dostanou do konce září další statisíce vakcín na chřipku. Obavy z…

18.09.2020 10:45 Lékaři dostanou do konce září dalších 350.000 vakcín na chřipku. Nyní je distribuováno 120.000…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama