Opatření v dalších regionech při zhoršení nelze vyloučit, přiznal Vojtěch

Nelze vyloučit, že se při nepříznivém vývoji epidemiologické situace může přistoupit k opatřením typu omezení noční doby stravovacích zařízení i v dalších regionech, nejen v Praze, kde nařízení platí ode dneška. Novinářům to dnes řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) při videokonferenci.

Adam Vojtěch (ANO)
doporučujeme

O plošném, celkovém uzavírání podniků, obchodů a restaurací ale resort neuvažuje. V hlavním městě ode dneška musejí být stravovací zařízení mezi půlnocí a 06:00 zavřená.

"Nemohu vyloučit, že bychom k tomuto mohli přistoupit i v jiných regionech, pokud by se situace vyvíjela nepříznivě. Ale pokud se bavíme o plošném celkovém uzavírání některých podniků, obchodů, restaurací, tak to určitě nyní nechystáme. Snažíme se ekonomická opatření minimalizovat jen pro regiony, kde ta situace je nejhorší," uvedl ministr.

V úterý přibylo v Česku rekordních 1164 potvrzených případů nákazy koronavirem, dosavadním maximem bylo pátečních 796 případů. Rekordní je také počet aktuálně nemocných, kterých je 9272. Hospitalizovaných s covidem-19 je 234 lidí, ve vážném stavu je podle posledních údajů ministerstva zdravotnictví 62 pacientů, nejvíce od 29. dubna. V reakci na to bude od čtvrtka platit povinnost nosit roušky ve vnitřních prostorách budov v celé České republice.

Podle ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška je drtivá většina nakažených s lehkým průběhem onemocnění, nevyžadují zásah zdravotnických služeb, natož hospitalizaci. Reprodukční číslo je zhruba 1,3, což znamená, že jeden pozitivně diagnostikovaný člověk průměrně nakazí 1,3 dalšího člověka.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Svět dál zápolí s koronavirem, posledních pět milionů nakažených…

18.01.2021 08:01 Aktualizováno Nový typ koronaviru, který způsobuje nemoc covid-19, se poprvé objevil předloni v prosinci v Číně.…

PES zůstává ve čtvrtém stupni, vzrostlo reprodukční číslo

18.01.2021 07:37 Index protiepidemického systému PES zůstává na 70 bodech ze sta. Pátý den se tak drží ve čtvrtém…

Česko eviduje 70 možných nežádoucích účinků očkování. Nejčastěji zarudnutí…

17.01.2021 22:04 Aktualizováno Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) eviduje do pátku zhruba 70 podezření na nežádoucí účinky…

Přesun do 4. stupně PES bude vláda řešit asi ve středu

17.01.2021 22:04 Aktualizováno O přesunu do nižšího čtvrtého stupně v rámci protiepidemického systému PES, s jehož využitím se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama