Restaurace budou zavírat ve 22 hodin, omezí se sportovní akce, potvrdil Prymula

Restaurace a bary budou muset kvůli šíření koronaviru zavírat ve 22:00 od čtvrtka. Ministr zdravotnictví Roman Prymula to dnes řekl serveru iDNES.cz. Zatím musely mít hospody zavřeno až od půlnoci do 06:00. Ve čtvrtek stát omezí i sportovní akce, maximální počet sedících diváků by měl být omezen asi na 2000, uvedl Prymula v České televizi (ČT). Nařízení vyhlásí ministerstvo ve středu, zpřísněná opatření budou platit dva týdny.

Roman Prymula
doporučujeme

"Lidé tam mohou být v dřívější dobu a bohužel to je jedno z nejrizikovějších míst. Opatření, které se týká zkrácení na deset hodin večer, se opravdu stane. Vyhlásíme to zítra (ve středu)," řekl serveru k dalšímu omezení provozu restaurací Prymula.

Počet diváků na sportovních akcích by se měl podle Prymuly omezit na přibližně 2000 sedících lidí. Omezení konzultoval s vládním zmocněncem pro sport Milanem Hniličkou, řekl ministr v ČT. Prymula uvedl, že Česko je v této oblasti benevolentnější než okolní země. I chystaný omezený počet diváků na sportovních akcích v ČR bude podle Prymuly poměrně vysoký. Očekává ale, že se lidé po stadionu rozprostřou a nebezpečí nákazy bude nízké.

Dnes ohlášené zpřísnění omezení otvírací doby barů a restaurací i počtu diváků sportovních akcí bude trvat 14 dní, řekl Prymula ČT. Pokud se za tu dobu podaří snížit ukazatele nemocnosti, budou opatření zase zrušena. Určující bude podle ministra vývoj denních počtů nakažených, počet hospitalizovaných a vývoj reprodukčního čísla, které udává kolik dalších lidí v průměru nakazí jeden infikovaný.

Nový ministr zdravotnictví řekl dnes ráno novinářům při svém uvedení do úřadu, že je pravděpodobné posunutí zavírací doby restaurací a barů na 22:00 a také další omezení hromadných akcí. Pravděpodobné je podle něj omezení počtu účastníků venkovních akcí na 100 a u vnitřních akcí na 50. Prymula uváděl, že nechce pro zmírnění epidemie nemoci covid-19 zavádět opatření, která by handicapovala ekonomiku.

Posunutí zavírací doby na 22:00 kritizují provozovatelé restaurací i Hospodářská komora ČR. V restauracích jsou už nyní podle prezidenta Asociace hotelů a restaurací ČR Václava Stárka dodržována pravidla bezpečnosti a je minimalizováno riziko nákazy. Provozovatelé stravovacích zařízení si podle Hospodářské komory ČR zaslouží vysvětlení k dalšímu zkrácení provozní doby. Vláda podle komory v posledních dnech omezuje obory, ze kterých podle oficiálních zdravotnických dat pochází jen minimální počet nakažených.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Situace se prudce zhoršuje. Česko hlásí přes 15 tisíc nakažených,…

24.02.2021 18:10 Aktualizováno V úterý přibylo v Česku 15 672 nakažených. Rizikové skóre protiepidemického systému PES je k dnešku…

Nemocnice v Praze zdravotní péči kromě akutní omezily už loni

24.02.2021 16:50 Nemocnice v Praze většinou neakutní péči zastavily už na konci loňského roku. Nyní se snaží…

Informaci o omezení dodávek od AstraZeneca stát ověřuje

24.02.2021 12:48 Premiér Andrej Babiš informaci o hrozbě omezení dodávek vakcín AstraZeneca do Evropské unie ve…

Učitelé se mohou registrovat k očkování od 27. února

24.02.2021 09:34 Ministerstvo školství poslalo do škol informace k prioritnímu očkování školských pracovníků,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama