Termíny pro antigenní testování na koronavirus se plní, někde jsou až po svátcích

Termíny pro antigenní testování, které bude spuštěno 18. prosince a bude hrazeno ze zdravotního pojištění, se u pražských nemocnic rychle plní. Některé z nich již mají volné dny už jen po Vánocích. Hlavní hygienička Jarmila Rážová v pátek řekla, že ministerstvo zdravotnictví spustí jednotný rezervační systém, část nemocnic a odběrových center ale zavedla vlastní.

Nemocnice Na Bulovce
doporučujeme

Vinohradská nemocnice má podle rezervačního systému volné termíny ještě 19. a 20. prosince, další jsou až od 12. ledna. Thomayerova nemocnice nabízí termíny v pondělí, ve středu a ve čtvrtek, první volné jsou až 30. prosince. Do Ústřední vojenské nemocnice je možné se objednat nejdříve 28. prosince odpoledne. Všeobecná fakultní nemocnice v Praze nabízí nejdřívější termíny 26. prosince.

Nemocnice na Bulovce na webu prozatím informuje o možnosti objednání na antigenní testy pouze pro pedagogické pracovníky, které je v plánu do 18. prosince, stejně jako Fakultní nemocnice v Motole. Ze soukromých odběrových míst, která provozují laboratoře, se lidé mohou zaregistrovat například na ta provozovaná EUC, City Lab nebo Prevedig. Seznam odběrových míst s odkazy na rezervační systémy je na webu pražského magistrátu.

Antigenní testování od 18. prosince bude hrazeno všem pojištěncům z veřejného zdravotního pojištění, přímo na místě odběru tak nemusí nic platit. Výsledek testu je znám zhruba za 15 minut. Vzorek se odebírá stejně jako při testu metodou PCR výtěrem z nosohltanu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Reprodukční číslo v Česku dál roste, přibylo 2376 nakažených. Na…

25.01.2021 16:48 Aktualizováno Index protiepidemického rizika PES zůstává třetí den na 69 bodech, ve čtvrtém z pěti stupňů rizika…

Prouza: Respirátory má smysl spíše doporučovat než nařizovat

25.01.2021 16:47 Respirátory má podle Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR) smysl spíše doporučovat než…

Pacienti s únavou nebo dušností po covidu by měli vyhledat lékaře

25.01.2021 14:25 Pacienti, kteří se i měsíce po prodělání covidu-19 potýkají s únavou nebo dušností, by měli…

V úterý se spustí registrace k očkování pro zdravotníky

25.01.2021 12:08 Registrační systém k očkování proti covidu-19 pro zdravotníky se spustí v úterý. Kvůli nedostatku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama