Za dnešek může podle Hamáčka přibýt až 20 tisíc nakažených

Odborníci odhadují, že by dnes mohlo přibýt dalších 20.000 případů lidí nakažených novým typem koronaviru. Na tiskové konferenci po dnešním jednání Ústředního krizového štábu to řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Čísla jsou podle něj alarmující a ukazují, že nově přijatá vládní opatření proti šíření nákazy byla nutná.

Jan Hamáček
doporučujeme

Lidé podle něj nařízení respektují a pokud to tři týdny vydrží, mohlo by Česko pocítit změnu.

"Ta čísla, která se objevují v posledních dnech, lze označit za rekordní," uvedl ministr. Hamáček ale také poděkoval lidem za to, že dodržují nová opatření.

Hranice okresů lze od počátku března překročit jen kvůli cestě do práce, k lékaři nebo na úřad. Policisté podle policejního prezidenta Jana Švejdara provedli už zhruba 100.000 kontrol. Problémy podle něj nebyly.

Ministr vnitra dodal, že bude chtít, aby vláda zařadila ty, co jsou na ulicích nasazení, do prioritních skupin pro očkování. "Během těch kontrol se setkávají s desítkami i stovkami osob," uvedl. Chápe, že doposud byli na předním místě například učitelé, protože se žáci měli urychleně vracet do škol. "Jsem rád, že ten systém funguje," uvedl s tím, že se ale situace změnila. Prioritou by měl být integrovaný záchranný systém.

Podle Hamáčka je brzy hodnotit, zda se snížila mobilita, ukázalo se však, že byla opatření nutná. "Já věřím, že tím dosáhneme toho, co chceme - poklesu nově nakažených a nově hospitalizovaných," dodal.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

K očkování se dnes přihlásilo 126.000 lidí nad 65 let

14.04.2021 21:30 K očkování proti covidu se do dnešního večera přihlásilo 126.000 lidí starších 65 let, pro něž se…

Ve školách bylo testováno přes půl milionu žáků a zaměstnanců, pozitivních…

14.04.2021 18:05 Aktualizováno Za první dva dny bylo podle ministerstva zdravotnictví testováno ve školách přes 372.000 žáků a…

Liberecká firma vyvinula experimentální lék na covid

14.04.2021 17:24 Nový experimentální lék na covid-19 vyvinula farmaceutická společnost InStar Technologies z Liberce…

Sputnikem V odmítáme očkovat, dokud nebude schválen. Jde o důvěru pacientů…

14.04.2021 15:35 Sdružení praktických lékařů (SPL) odmítá očkovat proti onemocnění covid-19 ruskou vakcínou Sputnik…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama