Příčinou tragického požáru firmy v Turnově byla nedbalost, nikdo stíhán nebude

Turnov - Policie ukončila vyšetřování tragického požáru ve firmě AGBA v Turnově na Semilsku, při němž loni v prosinci zemřeli dva lidé a další dva byli těžce zraněni.

Policie případ vyšetřovala jako obecné ohrožení z nedbalosti, teď ho odložila. Stíhat nikoho nebude. Nelze totiž stíhat osobu, která zemřela.

Při požáru továrny v průmyslové zóně Vesecko v Turnově zemřela 3. prosince žena a zranění později podlehl v nemocnici muž, který utrpěl popáleniny na 60 procentech těla. "Po neodborné manipulaci s chemickou látkou došlo k jejímu masivnímu úniku. Následkem toho vznikla chemická reakce, kdy spolu se vzduchem se směs vyteklá do prostor objektu stala výbušnou. Následně byl, zřejmě výbojem elektrického zařízení, iniciován výbuch a požár," popsala neštěstí krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Požár v turnovské firmě AGBA byl loni pro hasiče v Libereckém kraji nejsložitějším zásahem. Likvidaci ohně komplikovala narušená statika budov. V objektu bylo navíc uskladněno velké množství tlakových nádob s extrémně hořlavým sprejem, které postupně vybuchovaly. Hašení trvalo 34 hodin.

Škody odhadli hasiči na 40 milionů korun. Navzdory ničivému ohni se výrobu lékárniček do aut, autokosmetiky a dalších doplňků do vozidel podařilo krátce po uhašení požáru obnovit.

Související

Více souvisejících

Požáry AGBA Turnov

Aktuálně se děje

před 34 minutami

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

včera

včera

včera

včera

včera

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

včera

včera

včera

V Evropě se nikdo nechystá poslat vojáky na Ukrajinu, reagoval Fiala na interpelaci

Evropské země se nechystají poslat vojáky na Ukrajinu, uvedl premiér Petr Fiala (ODS) v rámci čtvrtečních interpelací v Poslanecké sněmovně. Odpovídal na dotaz, který vyplýval z předchozích slov francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy