Praha - Nebezpečný pes, který napadl 11 lidí, už je v útulku. Jeho majitelka ale píše sousedům výhrůžné vzkazy.
Bývalá členka hradního týmu Václava Havla Jana Chalupová dlouhodobě šikanovala své spolubydlící. Její nezvladatelný pes bezdůvodně napadl jedenáct lidí, tedy alespoň takový počet eviduje policie pro Prahu 7, celý dům tak žil ve strachu z dalšího agresivního útoku.
Poslední napadenou je sousedka paní Chalupové, které agresivní kříženec vlčáka prokousnul koleno. Chalupová neprojevila sebemenší snahu nastalou situaci řešit. Ženu v minulosti prezident Václav Havel navrhl jako kandidátku na ombudsmana.
Chalupová dokonce odmítla předložit očkovací průkaz, který by u poslední napadené vyloučil možnou nákazu vzteklinou. Na místo proto byla povolána městská policie, která v součinnosti s veterinární správou, nebezpečného psa odebrala a umístila do útulku v pražské Tróji.
Chalupové teď běží šedesátidenní lhůta, ve které se může proti tomuto opatření odvolat. V takovém případě by o sporu rozhodoval Magistrát hlavního města Prahy, který již jednou rozhodl v neprospěch obyvatelů domu a psa jeho majitelce vrátil. Důvodem prý byla silná citová vazba mezi psem a jeho majitelkou.
Agresivní pes tak dostal od magistrátních úředníků milost. Milost, vzdáleně podobnou těm, které sama Chalupová, jako ředitelka odboru styku s veřejností, Kanceláře prezidenta republiky, Václava Havla, sama připravovala. O to smutnější je pak její neochota, či neschopnost, vzniklou situaci řešit. V domě, kde žije několik malých dětí, včetně kojence sousedů, se stává zanedbaný a agresivní pes Chalupové smrtelnou zbraní, která může kdykoli udeřit.
Chalupová se v tuto chvíli uchýlila ke psaní výhružných vzkazů, které lepí na dveře sousedů: "Vážená paní Zaoralová, připravila jste mne prostřednictvím vašich policistů o posledního přítele, kterého jsem měla po smrti svého přítele. Vyhynete s ním?"
Související
Nečekaná linka v případu ozbrojeného učitele. Nedávno se viděl s předními politiky
Cizinec napadl nezletilou v hradeckém parku. Dívce pomohli kolemjdoucí
Aktuálně se děje
Aktualizováno před 20 minutami
Vláda jedná v rozporu s rozhodnutím ÚS, výzvu k neodjetí do Ankary nemohu splnit, řekl Pavel
před 2 hodinami
Bylo to nešťastné, řekl Babiš k vystoupení ve Strážnici. Macinka se překvapivě omluvil
před 3 hodinami
Pavel by měl zvážit přehodnocení své cesty do Turecka, vyzval Babiš
před 4 hodinami
Zázrak ve Venezuele: Muž byl po zemětřesení uvězněný 106 hodin, jeho záchrana trvala dva dny
před 4 hodinami
Střelba na severu Německa: Po útoku ve Stade je pět mrtvých
před 5 hodinami
Konec levných zásilek z Číny. EU zavádí bič na Temu a Shein
před 5 hodinami
Vlna veder končí, za pár dní ale může dorazit další. A mnohem horší, varují meteorologové
před 6 hodinami
Francie čelí po vlně veder další krizi. Márnice jsou přeplněné
před 6 hodinami
V Česku hrozí velmi silné bouřky. Meteorologové nastínili, kde budou nejintenzivnější
před 7 hodinami
Putin kvůli "katastrofálnímu nedostatku lidských zdrojů" odmítl ukrajinský návrh na omezení úderů
před 8 hodinami
USA a Írán se stáhnou z Hormuzského průlivu. Nechtějí situaci eskalovat
před 8 hodinami
"Vždyť v zimě u vás umírá víc lidí." V USA zlehčují extrémně horké počasí v Evropě
před 9 hodinami
WHO: Současná vlna veder si v Evropě vyžádala přes 1300 mrtvých
před 10 hodinami
Počasí v noci přineslo další extrémy. Meteorologové naměřili až 27 stupňů
před 11 hodinami
Po zemětřesení ve Venezuele už téměř 1500 mrtvých. Záchranáři dodnes nacházejí živé
před 12 hodinami
Předpověď počasí na celý týden. Změna bude patrná
včera
Norsko drží palce. Princezna je po vážné operaci, promluvila královna
včera
Reprezentace se po vyřazení z MS sype jak domeček z karet. Končí Schick i Holeš
včera
Nečekaná linka v případu ozbrojeného učitele. Nedávno se viděl s předními politiky
Aktualizováno včera