Chomutov - Obří dům ve vilové čtvrti na konci ulice. Ze tří stran VIP sousedé, ze čtvrté strany les. Tak žil Roman Houska, kterého v pondělí zastřelil zatím neznámý pachatel.
Vlivný člen ČSSD si na okraji Chomutova vybudoval luxusní palác ve stylu podnikatelského baroka. Objekt se skládá hned ze tří částí: 1. Samotná patrová vila s obrovskou kuchyní, zimní zahradou, několika pokoji, balkónem a obří terasou. 2. Velká garáž pro luxusní automobily, která stojí samostatně hned vedle vjezdu. 3. Za domem tajemný samostatný přístavek.
Celý komplex je obehnaný vysokým neprůhledným plotem, na kterém je ještě pro větší bezpečnost ostnatý drát. Vjezd střeží honosná dřevěná brána. Jenže ani ostnatý drát nedokázal Housku ochránit.
Našli ho zastřeleného na příjezdové cestě před garáží. Přikrytý byl celtou. Policisté od té doby prohledávají okolí, hledají stopy a vyslýchají sousedy. Střelce ale zatím nedopadli. "Ne, to nemáme," řekl na dotaz ČTK dozorující státní zástupce Vladimír Jan.
Psali jsme: Macek má ohledně Housky jasno: Šlo o politickou nebo obchodní vraždu? Paroubková o smrti Housky: Byl to mafián a líto mi ho není Šéf ústeckých žalobců: Jestli vraha Housky nenajdeme do měsíce, šance se velmi sníží Poprava kmotra Housky? Tři důvody, proč po něm šla mafie Byla za vraždou Housky politika? Podívejte se Lidé zostra o zavražděném kmotrovi ČSSD: Zase o jednoho haj*la méně Kmotr ČSSD Houska zavražděn. Nedávno dostal dar za "odkmotrovávání"Podle policejních zdrojů kriminalisté několik hodin mluvili s Houskovou partnerkou Janou Vaňhovou i s podnikatelem Vlastimilem Rindošem, který Houskovo tělo našel. "V současné době jsou vypracovávány vyšetřovací verze, které pak budeme prověřovat," doplnil Jan. Kriminalisté zatím nevyloučili ani to, že by vražda mohla souviset s Houskovým politickým angažmá.
Housku zastřelil neznámý pachatel v pondělí u vily, kde žil s partnerkou, bývalou hejtmankou a současnou náměstkyní ústeckého hejtmana Vaňhovou. Jeho tělo našel podnikatel, spoluvlastník stavební společnosti RRR s.r.o. Vlastimil Rindoš, který měl s Houskou domluvenou schůzku.
Kontroverzní Houska
V roce 2003 najel autem na chomutovského strážníka. Soud v Chomutově ho za to původně potrestal roční podmínkou, krajský soud ale rozsudek zrušil s tím, že šlo jen o přestupek. Chomutovský magistrát, který případ projednával, kauzu v roční zákonné lhůtě nevyřešil, a přestupek tak zůstal promlčený.
Houska čelil i podezření z úplatkářství. Podnikatel Jan Šámal z Bíliny v roce 2007 obvinil Housku z toho, že po něm chtěl úplatek 250.000 korun za to, že mu zajistí vítězství v konkurzu na provozování parkovišť v centru Chomutova. Do budovy chomutovského magistrátu tehdy vtrhli kriminalisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a odnesli si dokumenty k zakázce. Nikdo ale nebyl obviněn. Houska žádost o úplatek popřel.
Spory měl Houska i v ČSSD. K jeho kritikům patří poslanec Jaroslav Foldyna. V lednu 2006 se dostali na krajské konferenci strany do sporu, který skončil drobnou fyzickou potyčkou. Ostře se vymezoval i vůči skupině vedené bývalým krajským šéfem ČSSD Bendou.
Související
Vrah vlivného Housky neuspěl se stížností k ÚS, trest si odpyká
Vrah vlivného Housky si trest odpyká, Nejvyšší soud dovolání zamítl
Roman Houska (zavražděný člen ČSSD)
Aktuálně se děje
včera
Česká cesta do vesmíru míří k úspěchu. Svoboda by mohl letět na ISS
včera
Malou propustili z nemocnice. Zítra už by měla opět šéfovat poslancům ANO
včera
Smutné pražské výročí. Jak hlavní město zničil nejničivější požár v jeho dějinách
včera
Policie objasnila vraždu novorozence na Sokolovsku. Matce hrozí až doživotí
včera
Zemřela Zdena Mašínová
včera
Útěk z vězení nevyšel. Zločinec si pobyt na Pankráci zřejmě prodlouží
včera
Deštivé počasí pokračuje. Meteorologové prozradili, kde má napršet nejvíc
včera
Napětí na Blízkém východě roste: Írán po nočních útocích zvažuje konec mírových jednání
včera
Parlamentní volby v Izraeli se blíží. Netanjahu potvrdil kandidaturu, jistotu výhry ale nemá
včera
Maďarsko už problémy nedělá. Mezi EU a Ukrajinou přesto roste napětí
včera
Ukrajinské střely Flamingo pronikly hluboko do ruského vnitrozemí, zasáhly továrnu na drony
včera
Trump: Teheránu trvalo vyjednávání o dohodě příliš dlouho, bude za to muset zaplatit
včera
Belfast v plamenech. Po brutálním útoku migranta vyšli naštvaní lidé do ulic, vypukly nepokoje
včera
USA se pomstily za sestřelený vrtulník Apache
včera
Lidé Trumpovi nevěří. USA jako spojence vnímá jen každý desátý Evropan
včera
Trump a Netanjahu věřili, že porážka Íránu Blízký východ změní. Vše je ale úplně jinak
včera
Policie pokročila s vyšetřováním střelby v Poleradech. Taxikáři hrozí až 10 let
včera
Počasí se ochladí. Dorazí i vytrvalejší deště
9. června 2026 21:50
Nová proruská bulharská vláda zastaví veškeré dodávky zbraní na Ukrajinu
9. června 2026 20:40
Při výbuchu auta v Moskvě údajně zahynul ruský generál
V satelitním městě Balašicha nedaleko Moskvy došlo v úterý ráno k výbuchu osobního automobilu, při kterém zahynul řidič. Incident se odebral kolem půl šesté ráno, kdy v blízkosti obytného domu explodovalo jedoucí vozidlo značky BMW X3.
Zdroj: Libor Novák