Covid-19 se objevil v domově důchodců v Litovli, nejméně 16 nakažených

V domově pro seniory v Litovli na Olomoucku se nakazilo novým koronavirem nejméně 16 lidí z řad klientů i personálu. První dva případy se objevily mezi pracovníky domova pro seniory. Zatímco jeden zaměstnanec už nebyl v práci, druhý chodil do zaměstnání i v době, kdy už měl příznaky. Informuje o tom dnešní regionální vydání deníku Mladá fronta Dnes (MfD).

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

"Jedná se o čtyři zaměstnance a 12 klientů.To číslo se ale může během krátké doby změnit," řekl MfD hejtman Ladislav Okleštěk (ANO). Hygienici provedli odběry všem zaměstnancům a klientům litovelského domova pro seniory. "Můžeme potvrdit více případů nákazy," uvedla bez dalších podrobností Lenka Pešáková z krajské hygienické stanice.

Hygienici prověřují, zda nákazu v domově pro seniory rozšířil jeden ze zaměstnanců, nebo byl zdroj infekce jiný. "Od 25. května jsou povolené návštěvy, k přenosu koronaviru tak mohlo dojít i od ní, kdy mohla být pozitivní a přitom nemusela mít ještě příznaky. To bude potřeba zjistit," podotkla Pešáková.

Litovel byla v březnu s nedalekým Uničovem a okolními obcemi kvůli rychle rostoucímu počtu nákaz na dva týdny uzavřena. Okleštěk ubezpečil, že o plošné karanténě se zatím neuvažuje. "Bude ale potřeba co nejrychleji zjistit původce, pokud to nejsou nakažení zaměstnanci, a ty co nejrychleji izolovat," uvedl.

V Olomouckém kraji za uplynulý týden do pátečního večera podle údajů ministerstva zdravotnictví přibylo 28 případů nákazy novým typem koronaviru, Ministerstvo mapuje všechny nemocné s trvalým bydlištěm v kraji. Dnes ráno ministerstvo v kraji od začátku epidemie registrovalo celkem 797 nákaz koronavirem.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidem věřícím dezinformacím nemá smysl oponovat, shodli se účastníci…

04.07.2020 10:14 REPORTÁŽ - Českem se šíří dezinformace a konspirační teorie o sítích 5G. Například město Jeseník…

Češi v červnu polevili v opatřeních proti covidu, ukázal průzkum

03.07.2020 19:06 Lidé v Česku v červnu polevili v opatřeních proti šíření nemoci covid-19. Většina už neomezovala…

Inspekce odhalila nebezpečný potravinový doplněk, obsahuje mix rozpouštědel

03.07.2020 16:47 Mix různých rozpouštědel a aromatických uhlovodíků našla Státní zemědělská a potravinářská inspekce…

Muž si má odpykat 16 let vězení. Dle soudu zastřelil družku před zraky…

03.07.2020 12:26 Krajský soud v Plzni poslal dnes na 16 let do věznice se zvýšenou ostrahou kosovského Albánce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy