V Česku v sobotu přibylo 53 případů koronaviru, zhruba stejně jako v pátek. Sobotních 1200 testů na nemoc covid-19 bylo nejméně za poslední tři měsíce. Z testovaných lidí se tak onemocnění prokázalo v sobotu u 4,42 procenta, což je nejvíce od počátku dubna. Covidem-19 dosud onemocnělo 9999 lidí, 7219 z nich se vyléčilo a 329 zemřelo.
Vyplývá to z údajů k dnešním 17:30, které na svém webu zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.
Za dnešek zatím přibylo osm nových nemocných, o víkendu ale bývají počty testovaných menší než ve všedních dnech. Během víkendu dosud s covidem-19 v Česku nezemřel žádný člověk, poslední úmrtí ministerstvo eviduje v pátek.
S nemocí se aktuálně potýká 2451 lidí, její průběh je většinou mírný. V nemocnicích je 117 pacientů, v těžkém stavu je 11 z nich. Testů bylo dosud provedeno 496.417 včetně opakovaných u stejného člověka.
První tři případy koronaviru se v Česku objevily na počátku března, první úmrtí je z 22. března. Nyní má nemoc v Česku podle epidemiologů už jen lokální ohniska, zejména v Moravskoslezském kraji a Praze. Ve většině regionů se nové případy ve větším počtu neobjevují.
V Praze bylo dosud odhaleno 2309 případů covidu-19, na 100.000 obyvatel tak zde připadá víc než 177 nakažených. Obě čísla jsou nejvyšší mezi kraji. Dosavadních 1838 případů nemoci v Moravskoslezském kraji zvýšilo zejména ohnisko v uhelném Dole Darkov na Karvinsku, kde mezi zaměstnanci a v jejich rodinách testy potvrdily zatím 485 nemocných.
Nejméně se koronavirus rozšířil v Jihočeském kraji a na Vysočině. V jižních Čechách na 100.000 obyvatel připadá necelých 30 případů nemoci.
V Česku nejvíc nemocných přibývalo na přelomu března a dubna, kdy přírůstek v některých dnech překročil 300 lidí. Omezení ve veřejném životě zavedená vládou pak nárůst zbrzdila. Od 22. dubna přírůstek jen ve dvou dnech překročil stovku.
Související
Politico: Česko se s Babišem v čele stane dalším destruktivním prvkem v EU
Střední Evropa jako příklad postkomunistické naděje může skončit. Hrozí tři zásadní problémy
Česká republika , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
včera
Rutte: Putin je ochoten obětovat obrovské množství lidí. Na Ukrajině se zranilo nebo zemřelo milion Rusů
včera
Turecko se chce vrátit k projektu F-35. Zvažuje, že se zbaví ruských zbraní
včera
"Jeden z největších pokusů o utajování v historii." Z Epsteinových dokumentů zmizela fotografie s Trumpem
včera
Americké jednotky u břehů Venezuely zadržely třetí tanker. Brazílie mluví o opakování války o Falklandy
včera
Kreml popřel trojstranná jednání s USA a Ukrajinou. Macron přivítal ochotu Putina s ním mluvit
včera
Česko si připomíná druhé výročí tragické střelby na Filozofické fakultě
včera
Na USA není spoleh, obává se Francie. Chystá se na vůdčí roli v obraně Evropy před Ruskem
včera
Víkendová jednání na Floridě jsou nadějná, tvrdí ruští vyjednavači. Kreml ale stupňuje požadavky
včera
Rusko: Evropské změny v mírovém plánu naději na konec války nezvýšily. Možnost nalezení řešení zkomplikovaly
včera
Na záchranu v první linii čekal měsíc. Pak zraněného vojáka zachránil robot
včera
Amerika stupňuje tlak na Madura. Zabavila další tanker
včera
Americké ponorky jsou v Pacifiku v menšině. Jižní Korea má plán, jak to změnit
včera
Počasí: Budou Vánoce bílé? Ve středu může nasněžit
20. prosince 2025 21:44
USA navrhly setkání Spojených států, Ukrajiny a Ruska. Mír nemůže nastat za každou cenu, reagoval Zelenskyj
20. prosince 2025 20:36
Spousta začerněných stránek a pozoruhodně málo Trumpa? Zamlžování pravdy, říká jedna z Epsteinových obětí
20. prosince 2025 19:24
Poprask na internetu: Voliči SPD mluví o zradě, požadují odvolání Zůny. Okamura problém hasí
20. prosince 2025 18:11
Trump sliboval zlatou éru americké ekonomiky. Kde je, ptají se Američané po roce?
20. prosince 2025 16:57
Dokáže síla převážit nad totálním vyčerpáním? Ukrajina se chystá na dosud nejtemnější zimu
20. prosince 2025 15:46
Američtí a ruští představitelé se setkají na Floridě k dalšímu kolu rozhovorů o Ukrajině
20. prosince 2025 14:36
Z Británie přichází další varování: Rusko je expanzivní mocnost, chce podmanit Ukrajinu a destabilizovat NATO
Britská vláda pod vedením premiéra Keira Starmera přistoupila k výraznému snížení finanční podpory pro západní Balkán, což vyvolalo vlnu kritiky od bezpečnostních expertů i opozičních politiků. Financování určené k boji proti ruským dezinformacím, kybernetickým útokům a na podporu demokratických institucí v regionu klesne o plných 40 procent. V absolutních číslech jde o propad ze 40 milionů liber v loňském roce na 24 milionů liber pro období 2025–2026.
Zdroj: Libor Novák