Jeden z mobilních operátorů má výpadek. Týká se volání, internetu i TV

Společnost Vodafone se dnes odpoledne potýká s výpadky, které se týkají telefonních hovorů, datových služeb a televize. Operátor to potvrdil na sociální síti Twitter, jeho pracovníci pracují na odstranění potíží.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Milí zákazníci, aktuálně se můžete setkat s výpadky hovorů, datových služeb a televize. Usilovně pracujeme na tom, abychom potíže co nejrychleji odstranili. Moc se vám omlouváme za případné komplikace, dáme vědět, jakmile budeme mít nové zprávy," uvedl Vodafone na twitteru.

Výpadek podle dostupných informací začal již kolem druhé hodiny odpoledne a týká se i služeb někdejší společnosti UPC, kterou operátor v loňském roce převzal. 

Vodafone dále upozorňuje své klienty, že pokud by teď potřebovali volat na tísňovou linku a nedařilo se jim to, mají z telefonu vyndat SIM kartu a volat číslo 112. "Na toto číslo se dovoláte i bez SIM karty, stačí, když jste v dosahu alespoň jedné mobilní sítě," konstatuje operátor.

Podle webu mobilizujeme.cz se Vodafone potýkal s výpadky služeb již během první květnové dekády. Zákazníci si tehdy stěžovali, že se nemohou dovolat, přijímat hovory či posílat SMS. 

Vodafonu loni v Česku stoupl počet mobilních zákazníků na 3,989 milionu a počet přípojek vysokorychlostního internetu na 552.000. Operátor také koncem března spustil vlastní placenou internetovou televizi.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

KOMENTÁŘ: Hus neohnul před mocnými hřbet a dál hájil své postoje. Jeho…

07.07.2020 00:32 Aktualizováno KOMENTÁŘ – Pravdy si vážil více než svého života. Mistr Jan Hus, který byl přesně před 605 lety…

OBRAZEM: V Brně je od pondělí k vidění model Země i Měsíce

06.07.2020 21:55 Od pondělí do neděle jsou v jihomoravské metropoli díky Hvězdárně a planetáriu Brno k vidění modely…

Češi ve videopozdravu přejí dalajlamovi k 85. narozeninám

06.07.2020 11:39 Bývalá první dáma Dagmar Havlová, duchovní a filozof Tomáš Halík, pražský primátor Zdeněk Hřib,…

Nezaměstnanost podle analytiků v červnu stoupla ke 4 procentům

06.07.2020 08:48 Nezaměstnanost v červnu podle odhadů analytiků oslovených ČTK stoupla z květnových 3,6 procenta ke…

Související:

Právě se děje

Další zprávy